Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányos apák sokszor miért...

A lányos apák sokszor miért féltik felnőtt lányukat is a párkapcsolattól?

Figyelt kérdés

Amíg gyerekkorú, addig kötelessége kiállni mellette. De pl. egy 30 éves lány nem hinném hogy rászorul apja ez irányú felügyeletére. Azt szokták erre mondani, hogy azért, mert: 1. Fiatal korában ő is ugyanezt csinálta a lányokkal, és nem szeretné hogy az ő kislánya esetleg csalódjon; 2. Fiatal korában ő is ugyanezt csinálta a lányokkal, de szerinte neki ezt szabad volt, a mai fiataloknak meg nem, tehát sajnálja mástól ugyanazt az örömöt.

Szerintem inkább ez utóbbi az igaz, megspékelve több-kevesebb birtoklási vággyal.


2022. okt. 4. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Mert ha a lány magára marad egy babával, akkor segíteni kell, esetleg haza is költözik.
2022. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
az apuka simán gazfickó volt fiatalon, és erősen gyanítja, hogy a mostaniak már csak termékenyítenek, oszt jónapot.
2022. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
30 éves lány...?? És mentálisan teljesen egészséges???
2022. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy normális apa nem így csinál. Nem akarja irányítani a 30 éves lányát. Tanácsot adhat. De inkább az első 15 évben életre neveli aztán bízik a nevelésében. És hagyja a gyerekét élni. Aztán ha baj van akkor segít.
2022. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem konkrét a példa, írhattam volna 35 évest is, és az is mindegy, hogy velük lakik-e vagy sem (természetesen egészséges, nem gondnokolt). A kérdés az, hogy az ilyen embereknél mi indokolja a túlféltést akkor is, ha már felnőtt a lány?
2022. okt. 4. 15:13
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze, sot irhattal volna 45 eveset is, hiszen a kerdes legbolkapott altalanositasra epul. Milyen valaszokra szamitasz ugy 'altalanosan'?
2022. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem általánosítás a kérdés, hanem az, hogy miért gondolják így egyesek, vagy te esetleg tagadod magát a jelenséget? A "veszek egy sörétes puskát oszt majd jól elijesztem a zudvarlókat" felfogású emberek nem is léteznek akkor?
2022. okt. 4. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Lányos apa is írhatna ide :)
2022. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Látod hogy nem írnak, pedig anonim fórum, de ha valaki találva érzi magát, annak nyilván kellemetlen. De nem is általánosítás a kérdés, ahogy reklamálta itt valaki, mert nem az összes lányos apára gondoltam, csak azokra, akik így túlféltik a lányukat. Szerintem meg nem állhat ott a szülő egész életében a gyereke mögött, párválasztását, szexuális életét tekintve főleg nem.
2022. okt. 4. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Az azért nem mindegy hogy otthon lakik vagy nem. Mert aki otthon lakik felnőttként az akaratlanul is gyerek státuszban van a szülőknél és azért elég sokan úgy is viselkednek. Az anya mos főz rá, takarít utána. Amit ugye maga csinálna ha elköltözött volna. És akkor az anyagiakról még nem beszéltünk.
2022. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!