Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akart, de megszületett...

Nem akart, de megszületett gyerekek, milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Sosem érdekelt különösebben a dolog. Lehet hogy nem terveztek, és nem igazan álltak készen a dologra, de itt vagyok, és végeredményben engem csak ez érdekel. Jó a kapcsolatom a velük.
2022. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jó.

Szó szerint becsúszott gyerek vagyok. Anyunak spirálja volt, amikor terhes lett velem. Már az abortusz időpontja is megvolt, amikor anyuval történt egy baleset (eltört a lába több helyen, fekvőgipszben volt, nem tudott mozogni). Így nem tudott elmenni az időpontra. Örökbeadni nem akart, így maradtam.

Amikor ezt elmesélték, akkor kicsit összezuhantam lelkileg, de hamar sikerült túllépni rajta.

2022. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tervezett gyerek voltam. Soha nem mondták, de 12 év korkülönbséggel a tesómmal nyilvánvaló.

Semmi negatív hátrányát nem éreztem. Sőt. Nagyon szerettek a szüleim.

2022. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kisöcsém nem volt tervezett, ráadásul az akkori anyagi helyzet miatt el akarták vetetni. Ő erről nem tud szerencsére. Nekem is rossz volt belegondolni, a lényeg, hogy itt van velünk, ő a kiskedvenc és ez nem zavart sosem. Neki több mindent elnéztek/elnéznek, megengednek.

Én azt hallottam, hogy a nem akart gyerekeknél később kompenzálni akarnak a szülők. (persze vannak kivételek sajnos)

2022. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a nem tervezett, hanem akit nem is akartak, tehát el is akartak volna vetetni abortusszal, de valamiért mégis megtartották.
2022. okt. 5. 11:28
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Tedd túl magad rajta. Megszülettél, és kész. Fszt kell érzékenykedni irreleváns dolgokon.
2022. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Ellenpéldát szeretnél?

Barátnőm is becsúszott gyerek, már 9-10 éves kora óta nyomta bele az anyja, hogy spirál mellett fogant, de túl későn tudta meg a terhességet.

Úgy nőtt fel, hogy lelkibeteg volt, a nővére volt az igazi gyerek, ő csak úgy ott volt.


Sokat élt intézetben, de most 31 évesen ott tart, hogy van egy családi háza, 3 gyönyörű kislánya, havi 2 milliós keresete, az anyjával megszakított minden kapcsolatot, néha eszébe jut, hogy miben nőtt fel, de egyre többet az van előtte, hogy miket ért el.

2022. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is jo a kapcsolatom veluk, pedig meg el is valtak, de nincs semmi problema koztunk.


Lehet, hogy nem akartak, de valamiert megtartottak es egy percig nem ereztettek velem, hogy teher lennek. Azt mar ennyire reszletesen nem tudom, hogy akartak-e abortuszt vagy sem, lehet igen, de leszarom, nem tortent meg, ez a lenyeg.

2022. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
A sógornőm nem kívánt gyerek volt. Túl fiatalok voltak a szülei, nem volt semmilyük. Családi nyomásra tartották meg. Egész életében azt hallgatta, hogy tönkretette a szülei életét. Amikor 18 lett, lelépett otthonról, a szüleivel nem tartja a kapcsolatot. Terápiára jár, hogy végre túl tudjon ezen lépni.
2022. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Az számít hogy végül hogy alakult, egy nem akart gyerek esetében ha tényleg nem akarták volna akkor nem is gondolkodna ezen mert nem létezne, szóval végül mégis akarták :)
2022. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!