Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdenétek kapcsolatot egy...

Kezdenétek kapcsolatot egy olyan férfival, akinek van egy 4 éves fia? És persze elvált.

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok mindentől függ. A legfontosabb, hogy milyen viszonyban van a volt feleséggel. Ha pl. állandó veszekedések vannak és a gyereket használják fel a kicsinyes vitáikhoz, akkor 100%, hogy nem szeretnék ennek a részese lenni a legkisebb mértékben sem.

A gyerek önmagában nem lenne nekem akadály. Inkább a két szülő viselkedése lehet az.

2017. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Nekem is csak egy életem van és eszem ágában sincs azt egy ex-hez meg a kölykéhez igazítani.
2017. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak lehet, nem kezdenék kapcsolatot olyannal, akinek már van gyereke. Az ember azt szereti, ha tiszta lappal indulhat. Vagyok már annyira tudatos felnőtt, hogy nem szeretek bele mint egy tinilány minden jött-mentbe. Megtetszhet valaki az utcáról bárkinek, de először meg kell ismerni legalább az alaphátterét és utána belelovalni magát az embernek.

Nagyon szép és jó dolog más gyerekét felvállalni, de igen kockázatos. Én úgy nőttem fel, hogy nevelőanyák jöttek és mentek...marha jó volt. De felnőttként már azt mondom, megértem az ex nevelőanyáimat is.

2017. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Mivel nekem is van egy kisfiam (elvált vagyok, 40 éves), így számomra pedig direkt pozitív lenne a tény, hogy apa és az sem lenne gond, ha ő nevelné a kicsit.


Nyilván azért nem ilyen egyszerű ez a dolog, a gyerekekkel kapcsolatban az általános párkapcsolati dolgokon kívül nagyon fontos, hogy pl. a nevelési elveink, értékrendünk legyen hasonló.


Az én korosztályomban sajnos vagy nem épp az az általános, hogy a többségnek van már házasság és gyermek is a múltjában. Ezt én természetesnek tartom- és őszintén szólva többre értékelem pl. azt a 40 körüli férfit, akinek volt a múltjában párkapcsolati tapasztalat (több éves elköteleződés!), gyereknevelés, mint akinek nem.


Az is nagyon fontos, hogy foglalkozik-e, törődik-e a gyermekével?

Én pl. azzal a férfival nem állnék szóba, aki nem hajlandó gyerektartást fizetni, bújkál előle, mismásol, nem fontos számára a láthatás, nagyarul ki akarja iktatni a gyereket az életéből, amennyire csak lehet.

Borzasztó rosszl lenne a tudat, hogy az én kisfiammal kedves, de a sajátját le sem tojja- számomra ez visszatetsző.

2017. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Nekem biztos nem kené gyerekes férfi, nem fogok más kölykével vesződni. Egy elvált anyukának talán jó lesz.

24/N

2017. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom ti kinek képzelitek magatokat, hogy kölyköztök itt össze-vissza, meg szinte a gyereket hibáztatjátok, hogy létezik. Legyen már bennetek egy kis tisztelet, különben ti hogy várjátok el másoktól? Ennyi primitív embert... És nem, nincs gyerekem, de a nevükben is kikérem magamnak.
2017. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mert szülni nem akarok, a kisgyerekeket (2-3 éves korig) utálom, utána már jobb a dolog, az ovis korosztállyal már jól kijövök, ők értelmesek (általában). :)
2017. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Talán bunkóság - szerintem nem az -, de nem tudnék kapcsolatban lenni olyan férfival, akinek gyereke van.

Talán működne, és a gyerek igazából nem tehet semmiről, de tudom magamról, hogy nem tudnám ezt a helyzetet elfogadni, és együttélni vele hosszú távon. Így pedig jobb bele sem kezdeni.

2017. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Ki hibáztatta itt a gyereket 6os? A gyerek nem tehet semmiről, ezt senki nem is állította, nem tudom mit beszélsz itt össze vissza.

Egy dolog van, ami viszont tény, hogy ahol gyerek van, ott hozzá kell igazodni annak is akinek semmi köze hozzá. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy bevállalja-e ezt vagy sem.

2017. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

NEM!

Nem akarom más gyerekét "nevelni" együtt élni vele stb

2017. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!