Valaki van még igy?

Figyelt kérdés

200 km-re lakok anyukamtol. 4 eve koltoztem el a parommal.


Mindig hivom de sosem jon fel hozzam/hozzank. Semmibe nem kerulne neki, termeszetesen a vonat jegyet oda-vissza allnam, es itt sem kellene koltekeznie.

Mindig van kifogas hogy miert nem jon. Mert nem hagyja a nagyit egyedul vagy a kutyat. Nagyim korhazban volt multkor 2 hetig, latogatasi tilalom van, mondtam jojjon el ugyis csak telefonon tud erdeklodni akkor mar mindegy hol van. 1 oranyira tole vagy 2re. Gondoltam nem lesz akkor kifogas ami miatt nem jon. Raadasul magam voltam itthon napokig, akkor.


Mindig nekem kell hazamenni, unnepekre, vagy csak ugy egy sima hetkoznapon. Mondtam nekem ez nem esik jol.


Van egy parja, neki van lanya. O most koltozott albiba

Anyukam rogton mondta hogy felkellene menni megnezni hogy hova koltozott,stb.

Es hozzam miert nem? :(


Novemberben lesz egy csaladi osszejovetel, szulinapozas. Az enyem is akkor van igy megtartjak egybe a nagynenemevel. Ugy dontottem nem jovok haza. Majd akkor talalkozunk ha o jon.


Tervezzuk az unokat. Mi van ha osszejon, mivan ha meg lesz, jol jonne a segitsege de hogy ha nem jon meglatogatni?


Ti mit tennetek?

Szerintem a kolcsonos latogatas lenne a termeszetes.

Raadasul ha hazajovok akkor sem kerdez semmit felolem, csak en hallgatom az o panaszait :(

A babatervezest is tudja, de lehet elfelejtette, nem kerdez afelol.



2022. okt. 8. 15:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10-es, te gondolkozol is neha mielott velemenyt nyilvanitasz?

Vagy te anyud szoknyajat fogod meg most is?

2022. okt. 8. 18:09
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem a pasija irányitja???és a hugod mit mond?hozzá szokott menni?
2022. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hugom kulfoldon el :)

Nem tudom, hogy iranyitja e. Nem gondolom

2022. okt. 8. 18:28
 14/21 anonim ***** válasza:
5%

#11

Mucika, ha valaki választ ad neked, akkor azt írod, hogy "köszönöm", nem pedig az alja, mocskos fröcsögést nyomod az undorító, személyeskedő stílusodban. Nem csoda, hogy anyád nem látogat...

2022. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
#14: Te voltál a 10-es? Mert ha igen, akkor megjegyezném: van olyan válasz, amit marhára nem szükséges megköszönni.:) A 10-es is ilyen volt.
2022. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%
Eddig jó kapcsolatod volt vele, ennek örülj. Viszont a rövid leírás alapján úgy tűnik, hogy ez csak kis távolságból teljesíthető a számára. Elköltöztél, neki pedig nincs akkora igénye rád, hogy utánad menjen, hiába fizetnéd az utazását. Ha a városában maradtál volna, feltehetően nem változott volna semmi és csodajó nagyi lenne belőle, de 200 km már leküzdhetetlen távolság anyukádnak. Téged szeret, de nem akar odamenni. A babád miatt sem fog ez változni. Fogadd el és ne megoldást keress, mert ez két oldalú és ő nem akar változtatni a jelenlegi felálláson.
2022. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
200 km vonatozás egy idős asszonynak sok. Én nem várnám el anyámtól (éltem tőle 240 km-re. Mindig én utaztam.). Gondolj bele, neked is fárasztó. Akkor neki?
2022. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre próbáltam én is célozni, amire a 17. Külföldön élek 10 éve. Anyám eddig kétszer volt nálam, ebből egyszer az esküvőmön. Akkor én reggel elrepültem Budapestre az első géppel, ott vártam a repülőtéren, a haza úthoz pedig vettem magamnak egy aznapra szóló olcsó jegyet az egyik fapadosra és ott vártam vele a reptéren amíg fel nem szállt a gépe. Anyám nem kimondottan idős, most volt 60, de már neki is megterhelo az utazás. Buszozik otthon, de a városból át egy másikba busszal, vagy vonattal az kizart. Nem tájékozódik jól, nem érti magát biztonságban egyedül az úton.
2022. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"200 km-re lakok anyukamtol ... Van egy parja, neki van lanya. O most koltozott albiba Anyukam rogton mondta hogy felkellene menni megnezni hogy hova koltozott,stb. Es hozzam miert nem? :("


Mert te messze laksz, hozzá viszont csak "fel kell menni", tehát a városon belül van.


Megbeszélted az anyukáddal, hogy hogyan tovább, ha te elköltözöl 200 km-re? Úgy döntöttél erről, hogy vele is egyeztettél vagy csak a te döntésed volt? Ha az utóbbi, ne várd el tőle, hogy alkalmazkodjon.


"Tervezzuk az unokat. Mi van ha osszejon, mivan ha meg lesz, jol jonne a segitsege de hogy ha nem jon meglatogatni?"


Az ő véleményét is kikértétek a tervezéshez? Ha nem, miért vártok el tőle bármit is? Ha az ő segítsége is kell, akkor hadd legyen már valami beleszólása neki is (hogy pl. hol, mikor, mennyi ideig, miben, stb. akar, tud, hajlandó segíteni).


"Ti mit tennetek? Szerintem a kolcsonos latogatas lenne a termeszetes."

Szerintem az lett volna a természetes, ha nem 200 km-re menekülsz előle, ha szorosabban tartani szeretnéd vele a kapcsolatot.


"A babatervezest is tudja, de lehet elfelejtette, nem kerdez afelol."

Lehet, hogy csak úgy érzi, ráértek még vele - főleg, ha rá is számítotok: talán ő még nem akarja, hogy befogjátok unokázni, főleg nem úgy, hogy még több száz kilométereket is kelljen utazgatnia oda-vissza, vagy hogy nálatok kelljen aludnia rendszeresen, esetleg ott is laknia rövidebb-hosszabb ideig - ahol egy kvázi idegen férfi fogja kerülgetni, rányitni a fürdőben, akármi. Neked a párod. Neki nem.

2022. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"amiota nagyival nehezebbek a dolgok, ra is nagy teher nehezedik"

Te mikor, milyen gyakran, mennyit segítesz neki ebben? Ha már elvárod, hogy ő is segítsen majd nektek...

2022. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!