Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám barátnője az én nevelőanyám?

Apám barátnője az én nevelőanyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez az első ilyen kérdésem ezen az oldalon de nagyon érdekel a véleményetek. :) Apukám és anyukám elváltak, apukamnak meg van egy élettársa màr több mint 2 eve, nagyon szeretem és ő is engem de soha nem gondolatam rà anyaként és ezt neki is elmondtam. Viszont apum mindig valahogyan nyilatkozik rola ahogy nekem nem egyértelmű a dolog, mostohaanya valamint főként nevelőanyának hívja, és én meg nem tudom hogy ez így helyes-e. Nem csak hazásság esetén vagy örökbefogadásnál hívják így az ilyen helyzetben állo másik felet? Nagyon koszonom ha valaszoltok.

#szülő #mostohaanya #Ki kinek a kije #Az édesapám barátnője az én nevelőanyám #Mikortól nevelőanya valaki
2022. szept. 7. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

Papíron mostohaanya, csak ez nem olyan szép szó, ezért szeretik használni a nevelőanyát.


Jogilag meg az, amit te írtál.

2022. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Ő csak apukád aktuális szeretője. Még ha a felesége lenne, de így...kb. senki.
2022. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a nevelőanyád (vagy másképpen, mostohaanyád), ha apádnál laksz, mert mondjuk anyud elhunyt, elhagyott titeket, és ők ketten már házastársak. Ha ezek nem állnak fenn, akkor van anyád, apád, meg anyád férje és apád felesége.
2022. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem nevel téged, mert van saját anyád, aki nevel, akkor az ő hivatalos státusza apád barátnője. Ennyi. Sértő is anyukád felé, ha apád nevelőanyának hívja a nőt, holott SEMMILYEN anyád.
2022. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem csak örülj szimplán, hogy jó a kapcsolatotok, ő amolyan nagynéni féle. Nem kell az anyukádnak lennie, nem is hiszem, hogy az akar lenni, hiszen van sajátod. Ez max akkor játszik, ha pici korban válnak a szülők és az egyik fél kilép vagy alig vesz részt a gyerek életében.

Apukád meg nyilván szereti őt, szóval nem fogja azt mondani, hogy mostohaanya, hanem úgy kezeli mint teljes értékű családtagot.

2022. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha édesanyád elhunyt volna - szerencsére nem -, vagy elvették volna pl. tőle a szülői felügyeleti jogot, és/vagy életvitelszerűen édesapádnál (és a barátnőjénél) élnél, akkor lehet mondani, hogy nevelőanya.
2022. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

Én 13 voltam, mikor anyám meghalt, apámnak lett egy élettársa. Nem házasodtak össze, de együtt éltek apán haláláig, kb. 14 évet.

Nagyon szigorúan véve nevelőanyám, mert hát gyerek voltam, mikor összekerültek. De én nem szerettem így hívni soha. Kapcsolatunk hullámzó volt, főleg kamaszkoromban, most már jobb.

A nevén szólítom, másnak "apám élettársa" megnevezéssel említem.

Szerintem mindegy, hogy össze vannak-e házasodva, nem azon múlik. Az a lényeg, hogy VALÓBAN nevel-e téged, mert ha mondjuk már 20 éves vagy, akkor valóban nem a nevelőanyád, vagy mostohaanyád, hanem apád barátnője/élettársa.

Ettől még szeretheted őt, lehet jó kapcsolatod vele.

2022. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Ő csak apád nője
2022. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen lényegtelen a megnevezés, ez csak arra utal, hogy édesapád párja.
2022. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Ezek a megnevezések valamennyire rugalmasak. Ha együtt éltek és te még gyerek vagy és a vér szerinti anyukáddal nem élsz együtt, akkor mondanám, hogy a nevelőanyád. De igazából ahogy neked kényelmes. Ha csak szimplán jó a kapcsolatotok és 2. anyaként tekintesz rá, akkor is lehet. Nincs kötelező szabály.
2022. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!