Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Menjek vissza?...

Mit csináljak? Menjek vissza? (Sürgős)

Figyelt kérdés
4-en vagyunk tesók. Én 16 vok. Anyámmal éltünk felvidéken miután apámmal szétmentek, mert olyan körülmények között éltünk, hogy azon változtatni kellett, de anyám megismerkedett egy emberrel aki elvette a pénzét (volt mikor ez miatt nélkülöztünk), csúnyán beszélt vele, bántotta és csak akkor jött anyámhoz, ha rájött a szex. Én ezt nem akartam, mert láttam, hogy anyám mindig sírt és félt ettől az embertől és próbáltam neki tanácsot adni, hogy lépjen tovább, mert ez az ember csak kihasználja és tönkre teszi. Na hát ebből egy csomó vita volt, de elfogadtam, mert azt mondta, hogy ő így boldog (tudtam, hogy nem, de nem lehetett mit tenni). Aztán apám azt ígérte, hogy menjünk ki Németországba, mert ott teljesen más lesz. Múlt hónapban kijöttünk mind a hárman és hát ugyanaz van mint régen. Nem dolgozik, a lakást nem fizeti és a suliban a szükséges dolgokat sem. A főnöke mondta, hogy kifogja rúgni. Nem mellesleg nagyon agresszív, elkezd ordibálni semmiből semmi, kis gyerekként mindig vert és most megint ezzel fenyeget. Tényleg van mikor még enni sem merek. Itt 2 év lenne még általános suliba, mert visszatettek 8-adikba a nyelv miatt, de pont a nyelv miatt lehet, hogy meg is bukok. Szlovákiába még lett volna 1 évem, mert ott is kilenc osztályos az általános suli, de az egy magyarul beszélő iskola szóval nyilván nem buknék meg és még visszavennének, mert kevés a diák. Szerintetek visszamenjek? Mit csinálnátok a helyemben? Magyarországon felvennének középsuliba, akkor is, ha Szlovákiában járnám ki és ott már csak egy évem lenne. Sürgős. Kérlek segítsetek.

2022. okt. 11. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vissza fogsz menni, mert az utcan nem maradhatsz, a dolgok pedig pont abba az iranyba haladnak.
2022. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

menj vissza, fejezd be a sulit, 1 évet fél lábon állva is kibírsz.Aztán meglátod.

Őszintén: ha csak a tényeket nézzük, itt is-ott is szar a családi háttered, de otthon legalább a sulit befejezed és kapsz róla papít.

2022. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Menj vissza, fejezd be az iskolát, de közben kezdj el intenzíven nyelvet tanulni!

Nem ártana, ha lenne egy életképes szakmád is, amivel külföldön is boldogulsz és megfizetik!

Szóval, ez legyen a célod, rakd össze magad, mert időd van, MOST külföldön sem édeni az élet!

2022. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj ez a legjobb mit tehetsz
2022. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Menj vissza, a történetből úgy értelmezem: akkor anyáddal meg az új párjával kell laknod? Hátrányos helyzetre való tekintettel kollégiumi elhelyezést nem tudsz kérni?

Az lenne a leghasznosabb ha visszamennél, teljesen új nyelvi közegben nagyon nehéz lehet számodra.

2022. okt. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

"Itt 2 év lenne még általános suliba, mert visszatettek 8-adikba a nyelv miatt,..."


Magyarországon az általános iskola 8 évfolyamos. Ha most nyolcadikos vagy, akkor jövő nyáron végzel. Az nem két év.

Középiskolába akkor vesznek fel, ha teljesíted a felvételi követelményeket. Ha nem megy a nyelv, nehéz lesz.

2022. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez már a harmadik kérdésed... szinte hajszálpontosan ugyanígy leírva.
2022. okt. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezd meg pl. a Hintalovon Alapítványt, ott szakember is tud hozzáértőként tanácsot adni.
2022. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os Németországban és Szlovákiában 9 osztályos. Csak akkor kapom meg a papírt hogy elvégeztem az általánost, ha a kilencet is kijárom. Na most szlovákiában 9-be mehetnék, de németbe visszatettek 8-adikba. Az 2 év mire kijárom, ha nem bukok meg a nyelv miatt. Szlovákiába 1 év lenne még és ott biztosan nem buknék meg, mert magyarul beszélő iskola.
2022. okt. 12. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

#9

Azt kellene megértened, hogy világ életedben, az egész világon csak egy alantas munkákat végző csicska leszel, még ha az általánosod meg is lesz nagy nehezen.

Általánossal is ugyanazok a lehetőségeid, mint nélküle, mert az általános az semmi, ahogy külföldön a gimnáziumi érettségi is.

Nyelvtudás és szakma! Ez a boldogulás útja!

… vagy elmész szexmunkásnak ….

2022. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!