Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet normális életem, attól,...

Lehet normális életem, attól, hogy szar gyerekkorom volt?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban rossz hatással voltak rám a mesék. Óvodás koromban mindig a sarokban rajzoltam. 8 évesen elhagyott minket apám és olyan érzés volt, mint egy katasztrófa. Egy elhagyott, semmirekellő gyereknek éreztem magam. Általánosban rendszeresen csúfoltak meg kinevettek az osztálytársaim. Egyszer azt mondták, hogy engem egy nő fog megerőszakolni egy sikátorban. Még jó, hogy volt 1 barátom. A tanárok nagy részét utáltam meg nem tudtak tanítani. 11 évesen gyorsan nőttem, görbe lehet a tartásom és többször kinevettek. A gimnázium kicsit jobb volt, de inkább csak nem szar. Az anyám ma se vesz komolyan vagy figyel arra, amit mondok. 16 évesen semmi kilátásom nem volt, nem tudtam elképzelni, hogy bárhova felvesznek diákmunkára. Egy jelentéktelen szardarabnak gondoltam magam, talán még most is.

Sejthető, hogy nem jó az önértékelésem. Bármit, amibe bele kezdek elkezdik a szüleim, hogy "az nem nekem való". Mindenről lebeszélnek.

Az apámmal jó a kapcsolatom, de néha úgy érzem, hogy utálnom kellene.


Mit tegyek? Járjak pszichológushoz?


2022. okt. 13. 19:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%
Persze hogy lehet.
2022. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, lehet.
2022. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

A pszichologus sokat segit

Illetve lehet az is ha probalnad megerteni apud donteset

Beszeld at vele miert hagyott el titeket, ha nyomos soka volt en megertenem foleg ha a kapcsolatot is tartjatok

Gondolj csak bele masnak meg ez sem jut vagy azt sem tudja ki az apja

2022. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Iskolas korodban es kesobb mi erdekelt a legjobban, mit szerettel a legjobban csinalni, ha rajtad allt? A rajzolast pl. emlitetted, bar csak az ovodas koroddal kapcsolatban. Az ember onertekelese akkor nehezebben tud fejlodni, ha foleg arra figyel, hogy masok mit varnak el tole. Nagyon fontos, hogy talaljal ezt-azt, amit szeretsz csinalni hobbi es kikapcsolodas szinten, legyen az olvasas, szamitogep, sport, filmnezes vagy barmi (lehetoleg persze artalmatlan hobbi). Ha felfedezed magadban a tehetseget valamihez, elvezed csinalni, es egyre jobb vagy benne, akkor elobb-utobb masok is eszre fogjak venni es jobb velemenyuk lesz rolad.
2022. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Ugye te vagy az előző kérdező is?
2022. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen lehet normális életed. Nekem nagyon hasonló volt a gyerek és fiatal korom. Sajnos plusszban nekem apa meghalt 11 éves koromban. Ma már boldog feleség és anyuka vagyok. Ne add fel. Legyél pozitív. Találd meg az örömöd az apró dolgokban is!
2022. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen lehet, ez csak rajtad múlik!
2022. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Minden ember a saját gyerekkorának az eredménye.
2022. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Sose lesz normális életed, de ez még nem azt jelenti, hogy ne érezhetnéd magad jól.
2022. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
lehet
2022. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!