Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan van,hogy idegesít...

Olyan van,hogy idegesít anyum? Konkrétan már az idegeimre megy.

Figyelt kérdés

27 vagyok férfi de kb 10 évesnek kezel. Mindig megmondja mit vegyek fel,mit egyek,ha nem veszek fel valamit mondjuk 20fokba akkor megsértődik,ha nem eszek akkor azon is. Itt már nem a szeretetet érzem felőle hanem az irányítás mániát.


El fogok költözni nyáron,vagy előbb albiba,inkább kidobok 100ezret mint higy otthogy legyek.


Megoldódna ez a dolog,vagy akkor is így viselkedne?



2022. okt. 16. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tartatod be vele a hatarokat, akkor tavolrol is ugyanezt fogja csinalni, es ugyanilyen szarul fogod magad erezni. A sajat hozzaallasodat kell megvaltoztatnod. Legyel felnott, es akkor felnottkent fognak kezelni.

En mar 14 evesen se hagytam hogy beleszoljon anyam, mit veszek fel, de ha 27 evesen igy dramazott volna, tuti megmondtam volna neki, hogy felnott vagyok, tudom hogyan akarok feloltozni. Ha meg tovabb eroskodik, akkor mondat kozben siman sarkon fordultam volna, es ott hagyom azzal a felkialtassal, hogy a tema reszemrol itt lezarva.


Az evessel kapcsolatban meg ugy szerelnem le, hogy megmondanam, ne szamoljon velem ha foz, megoldom en, vagy en fozok az egesz csaladra.


Tehat a lenyeg: viselkedj felnottkent ahhoz, hogy felnottkent kezeljenek.


N

2022. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

A legnagyobb probléma az, hogy 27 évesen anyáddal élsz.

18 év után azt gondolom repüljön a gyerek a nagyvilágba.

2022. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem olyan könnyű elérni, hogy állítson magán, ha irányítás mániás. Hiába költöztem külön, ugyanúgy próbál irányítani az én anyukám is.

Az enyém is az mai napig, pedig már 30 múltam. Emlékszem olyan esetre, hogy hazalátogattam hétvégére, de barátokkal beszéltünk meg egy esti programot vacsorával egybe kötve. Hiába szóltam előre, anya főzött rám és vérig volt sértve, mert nem akartam duplán vacsorázni.

Nálam az segít ideig, óráig, ha egy-egy durvább irányítási kísérlet után 100%-ban ignorálom. Nem látogatok haza, nem válaszolok az üzeneteire és nem veszem fel a telót. Ha külön költözöl, neked is több lehetőséged lesz a távolságtartásra, hátha beválik neked is.

2022. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Na akkor ezt a bő fél évet bírd ki aztán megoldódik.
2022. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Költözz amint tudsz!

És ne engedd hogy irányitson

2022. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Psycho ***** válasza:
91%

Nem egyszerű, de #1-nek igaza van. Meg kell húznod a határokat. Megsértődik? Sértődjön. Ez nem a Te problémád, hanem az övé. Neki kell ezt rendeznie saját magában, mert már nem irányíthat úgy, mint amikor 10 voltál.


Könnyű lesz? Sajnos nem. Bűntudatot fogsz érezni, de ne feledd, ezt ő kelti benned. Kvázi elintézi, hogy azt éld meg, amit neki kellene megélnie. Ha külön költözöl, akkor is jönni fog valamivel. Ez arról szól, hogy birtokolni szeretne téged. Jót akar ő, biztos vagyok benne, hogy szeret. Csak borzasztó rossz, maladaptív, diszfunkcionális módon fejezi ezt ki. Nem veszi észre, hogy többet árt ezzel, mint használ.

2022. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nyáron? Mért nyáron? Kb 7 éve kellett volna!
2022. okt. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Van ilyen. A Puzsér is azért lett ilyen idegbeteg félkegyelmű, mert az anyja ilyen túlféltő, leuraló volt.
2022. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanúgy bele fog szólni az életedbe, tapasztalat. :/
2022. okt. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Miért zavar téged ha megsértődik? Azért mert ő elvárja, hogy zavarjon. Ezt csinálta egész életedben. Te igazodj hozzá, különben jön a sértődés. Mondd meg neki, hagyjon fel ezzel a viselkedéssel mert csak azt éri el vele, hogy te fogsz nagyon megsértődve elköltözni, utána viszont duzzoghat akinek akar, téged nem fog elérni. És ha nem változik, tedd is ezt. Tarts szünetet a vele való kapcsolattartásban egy ideig. Ezt néhányszor valószínű, hogy meg kell tenned. Aztán ha akar veled kapcsolatot, kénytelen lesz változtatni a berögzült viselkedésén. Persze, ha most az jön, de nem akarom bántani mert amúgy nagyon jó anya meg szeret meg minden, akkor ne várj változást, fogadd el ilyennek.
2022. okt. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!