Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem normális,...

Csak szerintem nem normális, hogy anyám nagyon sűrűn lecsekkolja, hogy kik az ismerőseim facebookon és még mellé számon is kéri rajtam a látottakat?20l

Figyelt kérdés

HA kikapcsolom a láthatóságot, akkor gyanúsan hamar feltűnik neki, hogy csak a közös ismerőseinket látja és olyankor elkezd veszekedni, én megmondom, hogy nem állítom vissza a láthatóságot, akkor időszakosan hisztizik rajta egy sort, hogy miért nem, titkolok valamit, stb. Ha meg az a beállítás van, hogy látható, akkor kétnaponta rákérdez xy-ra, hogy ki az, és rohadt irritáló. Konkrétan van, hogy rákérdez, ráadásul gykran számonkérően a legközelebbi barátaimra is, akikről azért elég sokat mesélek neki, látta fotón, stb. A másik kedvencem, amikor a külföldi, vagy csak simán furcsa nevű barátaim nevét rosszul mondja ki, és megkérdezi, hogy ki az, de nem mondja, hogy azért kérdezi, mert ismerősöm az illető facebookon, hanem csak úgy random, hogy ki ez, nekem nem esik le, hogy kiről beszél, mert teljesen rosszul mondja a nevet, szóval mondom neki, hogy nem tudom, erre kiabálva lebsz, hogy miért ismerősöm az a valaki facebookon, ha nem ismerem... Már magában az is nonszensz, hogy kb úgy csinál, mintha nem lehetetlen lenne, hogy vannak olyan ismerőseim az életben és ebből adódóan facebookon is, akiket ő nem ismer. Nem is értem, hogy miért furcsa, hogy a volt középiskolás-kolis ismerőseimet, vagy éppen az egyetemen és itteni kolis ismerőseimet én úgy ismerem, hogy ő valószínűleg nem.

Ha meg közlöm vele, hogy az abszurd viselkedése miatt van beállítva, hogy ne legyenek láthatóak az ismerőseim, akkor fel van háborodva, hogy teljesen normális az, amit leművel...


2022. okt. 20. 14:54
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
94%
Ez valóban nem normális dolog. Felnőtt ember vagy, ha nem akarod, ne engedd meg anyukádnak, hogy ellenőrizgessen.
2022. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem normális amit leművel. Mint egy féltékeny férj, úgy viselkedik veled.
2022. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Tiltsd le.
2022. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 qkker1 ***** válasza:
92%
Feltételezve, hogy nem kamu a sztori, nem normális.
2022. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
#13 Nem igazolok vissza vadidegeneket. Akik fb-n az ismerőseim, barátaim, őket én amúgy ismerem, csak anyám számára idegenek. :D Csak ha kontextus nélkül felolvas egy nevet teljesen rossz kiejtéssel, akkor nem tudom, hogy az ismerőslistámból kérdez rá valakire, vagy azért kérdezi, mert őt bejelölte valaki és tőlem akarja megtudni, hogy ő ismeri-e.
2022. okt. 20. 17:45
 6/34 anonim ***** válasza:
80%
Táskádat nem szokta átkutatni? Erősen kontrollmániás anyuka, nem tudod megváltoztatni. Egyszer kell megszüntetned a láthatóságodat, de akkor végleg. Üvölt érte párszor, aztán megszokja.
2022. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%

Beallitanam a lathatosagot privatra

Aztan ha problemazna elmondanam neki hogy felnott vagyok, sajat oldalam, ha nem tetszik nem kell nezni mert beteges amit csinal.

Ennyi

Egy ido utan megunna


A problema az hogy amikor szol neked te rogton visszaallitod nyilvanosra.

Ugy ugralsz ahogy o ohajtja

2022. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem, egyáltalán nem normális.
2022. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

#17 Sehol nem írtam, hogy rögtön állítom vissza, sőt, inkább az a jellemző, hogy privátra állítom pár napon belül azután, hogy lenyomja a ki kicsoda jellegű hisztijét. Akkor állítom vissza láthatóra, ha már régóta nem hozta szóba. Olyankor egy héten belül feltűnik neki és jön a sok idióta számonkérés, hogy ki kicsoda, honnan ismerem, stb.

Viszont amúgy nem akarom priváton tartani az ismerőseim listáját. Nem gondolom titkos vagy magán jellegű dolognak, sőt, tök szívesen hagynám nyilvánosan, jól jöhet másnak, ha rajtam keresztül akar megtalálni egy közös ismerőst, de a kereső nem dobta fel neki az illetőt/nem tudja a teljes nevét/nem tudja, hogy írják helyesen a nevet, én pl ilyenkor nézegetem mások ismerőslistáját. Ha meg úgy állítom be hogy csak anyám ne lássa, akkor random ürügyekkel megkér valakit (valami munkatársát, nagynénémet), hogy nézzék meg együtt, szigorúan a másik illető profiljából. És akkor meg azon megy a sértődés, hogy tényleg csak előle titkolózom. Pedig amúgy nem titok, csak irritáóan viselkedik. És évek óta nem unta meg.

2022. okt. 20. 19:00
 10/34 A kérdező kommentje:
#21 Szerintem félreértessz. Pont az a baj, hogy ha priváton hagyom magam, akkor azon hepciáskodik, ha meg nyilvánoson, akkor meg azon, hogy xy miért ismerősöm. Tehát akármi van valamiért amúgy is hallgathatom a hülyeségét...
2022. okt. 20. 19:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!