Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez ugye nem csak szerintem...

Ez ugye nem csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lassan 20, viszont még itthon élek, mert az utolsó évemet csinálom az iskolából.

Ha befejeztem szeretnék dolgozni, ha jól kalkulálok durván 200 ezer forintot fogok keresni, feltéve, ha lesz munkám ugyebár és tényleg ennyi lesz a fizetésem.

Anyukám gyakran fenyeget azzal, hogy kirak miután lejár rám a támogatás - nevelőanyuka - ma pedig azt mondta, ha maradni akarok havonta min. 70 ezer forintot leperkálok, illetve minimum 50 ezret befektetek az életkezdési támogatásomba amin jó a kamat.

Akárhogy nézzük a fizetésem nagyjából felét ő már öncélra képzeletben szépen elköltötte.

Amennyiben rá lenne szorulva szíves örömest segítenék neki, nem is kérdés, viszont mesterpedagógus ebből fakadóan 400 ezer forint felett keres, ha nem többet, soha nem volt hajlandó beszélni a havi keresetéről.


Gondolkozom rajta, hogy elköltözöm viszont egy albérletet és saját magamat egyedül fenntartani nem egyszerű és talán kétszer annyiba van, mint amennyit ő kér.


Bármelyik helyzet is lesz végül a nyerő, alig lesz megtakarításom. Fogalmam sincs mi lenne a helyes döntés.


Ti mt tennétek? Van valaki esetleg ilyen helyzetben?



2022. jan. 27. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Ilyen "emberrel" nagyon-nagyon végső esetben maradnék egy fedél alatt.
2022. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt feljelenteném a család segítőnél, már mint akik adják ezt a lehetőséget, hogy örökbe fogadás. Felvenném egyszer amikor ilyeneket magyaráz, hogy kirak téged, és megmutatnám, hogy az életbe többet ne nevelhessen gyereket.

Vagy felvenni és elküldeni valami ismerősödnek a hanganyagot, aztán megfenyegetni, hogy addig míg nem találsz normális helyet elköltözni, addig eltűr és kussba lesz, meg lemondhat arról hogy valaha másik gyerek után pénzt kapjon. Persze aztán beleköpni a levesébe, mikor sikerül elmenned, akkor feladni a faszba.

2022. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Tisztázzunk valamit, egy nevelőanya pénzért neveli a gyereket. Ha nem kap utána az életkora okán támogatást, egyáltalán nem köteles továbbra a saját pénzéből etetni, és a rezsit fizetni utána. Nem tudom, hogy mi abban a felháborító, hogy hozzájárulást kér az ottlakás okán.
2022. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Az lehet, hogy pénzért neveli, de azért ne essünk már át a ló túloldalára. Rengeteg pénzt követel tőle, és semmi szeret nincs az ilyenbe, ha ennyit kér érte.
2022. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Sokaknak a sajat edesanyjuk azt mondja hogy havi 70-100 ezret pakoljanak le ha mar dolgoznak meg ilyenek. En meg mindig a szuleimmel elek 23 evesen de ez nalunk nem igy van bar ha fizetest kapok a minimum hogy bevasaok itthonra, toltok q villanyra vagy fat veszek illetve ha a szuleimnek nincs penzuk akkor szivesen adok nekik de ez oda vissza mukodik nalunk.

Teszem hozza van sajat hazam es autom is amit sajat penzemb vettem de egyedul unalmas a hazban lakni es amugy is szeretem a csaladomat ezert lakok itthon. Sajnalom hogy neked nem adatik meg ez a lehetoseg. Javaslom egy ideig maradj otthon es tegyel felre penzt amennyire csak tudsz aztan pedig koltozz alberletbe (kaukcio penzed legyen meg legalabb meg hogy 1 havi albit kitudj fizetni).

Vagy ha szakmad engedi akkor keress olyan munkahelyt ami szallast biztosut.


Nekem anno Bp-en (lakhelyemtol tobb mint 70km-re van) sajat albit kaphattam volna ingyen csak a rezsit kellett volna fizetnem ha alairom hogy 2 evig a cegnel maradok (virusozo laborans voltam akkoriban)

2022. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi a helyesirasert telorol vagyok
2022. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Mondanám, ha lány vagy, költözz ide, de fujjongana mindenki úgy is. Én nem kérnék tőled lakbért, max fizesd ki a rezsit, amit magadra baszol el. Meg persze kaja. Amúgy nem tudom honnan szedted ezt a 200 ezres fizetést, de eléggé álomvilágba élsz.
2022. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem inkább tiplizz el otthonról, minél hamarabb. Esetleg valami ismerős, közös albérlet valakivel, vagy kiveszel egy szobát, ilyesmikben gondolkodnék.
2022. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
7-es: 25 év alatti. A minimálbér br 200 ezer...Tehát elvileg az a minimum amit kap, nem?
2022. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
9es attol fugg hol dolgozik es mit. Altalaban 200 ezret keresunk. En volt hogy 160 ezreket kaptam 1 honapra pedig mernoki vegzesem van csak allami ceg es nem fizetett tul jol. Most februarba kivancsi leszek mennyit kapok (uj munkahely). Probaido alatt vagyok de a januari fizetesem nettoban volt 340 ezer ft.
2022. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!