Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 40-50 éves nők! Megbántátok,...

40-50 éves nők! Megbántátok, hogy annak idején huszonévesen házasodtatok és vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság ettől a korosztálytól azt hallom, hogy az ő gyerekeiknek (akik most huszonévesek) már a karrier a fontosabb, meg a szórakozás és ez így van rendjén. Ráérnek még családot alapítani, stb.

Nekem rengeteg problémám van azzal, hogy a lányok ebben a korban nem azt akarják, mint amit annak idején ti, mert engem nem érdekelnek az utazások meg a bulik már így 25 évesen.

Szerintetek mivel tudnék érvelni, hogy jobb már ebben a korban megkomolyodni és a fontosabb dolgokat tervezni?

Kérlek ne írjátok, hogy "annó az volt a szokás, most meg ez".

Ha ti is csak azért csináltátok így mert mindenki más is ezt csinálta az szerintem elég szomorú.



2022. okt. 21. 12:04
A kérdező szavazást indított:
Ha most lennék huszonéves azt csinálnám amit ők
Ha most lennék huszonéves azt csinálnám amit annak idején is csináltam
47 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem olyan téma ahol érvekkel kéne győzködni bárkit is. Keresd meg azt, aki már úgy érzi erre vágyik.
2022. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem bántam meg, és ugyan az enyémek még csak kamaszodnak, de most vállalt gyereket a tesóm is, és az unokatesók is huszonévesen, tele vagyunk babákkal.

Viszont mindig is imádtam utazni, és most is szeretek, csak nyilván családdal nehezebb. Sőt, bulizni is szoktunk. Szóval nem teljesen értem, miért zárná ki ez a két dolog egymást.

2022. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%
Érdekes kérdés, nekem is azt mondják a szüleim, hogy éljek meg szórakozzak, de hát minek? Utazgatni sokkal több időm meg pénzem lenne 20-30 év múlva, a karrieremet meg munkaidőben építem. Alapítanék már régóta családot, ha lenne kivel.
2022. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%
Érvelni nem lehet és nem szabad semmivel - nem mintha el lehetne amúgy ezzel érni valamit. Vagy érzi már az ember a hajlandóságot vagy nem. Ha nem, nem szabad belevágni (sem senkit erre rákényszeríteni).
2022. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Az is elég szomorú, hogy másokat akarsz meggyőzni a saját vélt vagy valós igazadról, ahelyett, hogy tiszteletben tartanád a döntésüket és az életvitelüket. Nem dolgod, hogy "érvelj". Ha pedig beleragadsz ebbe a sztereotípiába, hogy a "mai lányok ilyenek", csak magadtól veszed el a lehetőséget, hogy olyat találj, akivel egyezik a világképetek...
2022. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
98%
20 éves vagyok, fontos a karrierem, jelen pillanatban azt is építgetem, de ha lenne rá lehetőségem én is alapítanék már családot pár éven belül. Én megértem azt is, aki inkább utazgatna, élné még az életét, nekem ez elég volt tizenévesen, én ha tehetném inkább családot alapítanék, de szerintem ez emberfüggő kinek mi a prioritás. Biztos van olyan aki megbánta, hogy fiatalon szült és családanya lett, de ezer olyan is van aki nem.
2022. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%

Engem az utazások meg a bulik SOHA nem érdekeltek, de most 21 évesen biztos hogy nem vállalnék gyereket. Az nem csak annyi, hogy megvan és jajj de cuki... Pont az a megkomolyodás és s a fontosabb dolgok tervezése, hogy nem szöksz fejjel az ismeretlenbe a semmire.



"Kérlek ne írjátok, hogy "annó az volt a szokás, most meg ez". Ha ti is csak azért csináltátok így mert mindenki más is ezt csinálta az szerintem elég szomorú."

Régen nem jókedvükben csinálták azt az emberek, amit mások elvárták tőlük (házasság, gyerek, válás nuku), hanem mert éppen csak nem kövezték meg őket... Az anyagi dolgokról nem is beszélve. Az, hogy egy nő gond nélkül el tudja tartani magát a saját fizetéséből egy eléggé új dolog.

2022. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%
Azt azért ne felejtsük el, hogy a nőknek sokszor fontosabb maga a procedúra, mint az hogy kivel. A férfi pedig nem monogán. Legalább is agyilag így vagyunk megtervezve.
2022. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%
Mármint az ember természete nem monogám, független attól hogy nő vagy férfi. De attól még dönthetsz úgy hogy az leszel, szóval ez nem kifogás.
2022. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy neked mások életvitelével, gondolkodásmódjával rengeteg problémád van inkább a te bajod.

Nincs olyan, hogy valaki jól - vagy rosszul gondolkozik erről a témáról.


Mindenki maga dönti el, hogy éli az életét, mikor vállal gyereket. Én pl. elég későn szültem, de soha egy percig nem fordult meg a fejemben, hogy "jájj, ezt sokkal előbb kellett volna!". Rengeteget utazgattam, szórakoztam stabil karriert építettem, vannak megtakarításaim, most pedig minden idegszálammal a gyerekeimre koncentrálok.


Neked hogy esne, ha valaki eléd toppanna, és elkezdené neked osztani az észt, hogy milyen rosszul állsz az élethez?

Még jó, hogy nem nyújtasz be róla törvényjavaslatot, hogy mindenki szüljön gyereket 20 éves korában...


Még az is eszembe jutott, hogy ez egy troll-kérdés, annyira abszurd...

2022. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!