Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 40-50 éves nők! Megbántátok,...

40-50 éves nők! Megbántátok, hogy annak idején huszonévesen házasodtatok és vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság ettől a korosztálytól azt hallom, hogy az ő gyerekeiknek (akik most huszonévesek) már a karrier a fontosabb, meg a szórakozás és ez így van rendjén. Ráérnek még családot alapítani, stb.

Nekem rengeteg problémám van azzal, hogy a lányok ebben a korban nem azt akarják, mint amit annak idején ti, mert engem nem érdekelnek az utazások meg a bulik már így 25 évesen.

Szerintetek mivel tudnék érvelni, hogy jobb már ebben a korban megkomolyodni és a fontosabb dolgokat tervezni?

Kérlek ne írjátok, hogy "annó az volt a szokás, most meg ez".

Ha ti is csak azért csináltátok így mert mindenki más is ezt csinálta az szerintem elég szomorú.



2022. okt. 21. 12:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyja megbánta, igen, el is mondta sokszor. Rossz embert választott, idővel elváltak, elment velünk a fiatal kora, egész életében szegény volt, mert 3 gyereket kellett nevelni.


Tiszta depressziós volt, utál ma is élni, én nem is tartom vele már a kapcsolatot. De igen, elmondta sokszor, hogy biztos nem vállalna megint gyereket huszonévesen.

2022. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

#10-esnek néhány válasz:


"Az, hogy neked mások életvitelével, gondolkodásmódjával rengeteg problémád van inkább a te bajod.

Nincs olyan, hogy valaki jól - vagy rosszul gondolkozik erről a témáról.

Mindenki maga dönti el, hogy éli az életét, mikor vállal gyereket."


- Hát ez mondjuk nem így van sajnos, mert a saját biológiád is határokat szab a gyermekvállalásnak. Idővel az esélyeid arra hogy gyereked szülessen és az is, hogy az a gyerek egészséges lesz egy bizonyos kor után folyamatosan romlik.


Neked hogy esne, ha valaki eléd toppanna, és elkezdené neked osztani az észt, hogy milyen rosszul állsz az élethez?


- Lehet, hogy örülnék neki. Velem már láttatták be egy párszor hogy nincs igazam. A vita nem feltétlenül rossz dolog.

2022. okt. 21. 13:36
 13/38 anonim ***** válasza:
95%
Te úgy írsz a mai 40 évesekről, mintha 100 évesek lennének. Tiszta röhej. Az ANYÁINK idején volt ez divat. Én 39 éves vagyok, és majdnem 32 voltam, amikor férjhez mentem. Az osztálytársaim közül is sokan voltak így. Akik huszonévesen, azok sem az elején jellemzően, főleg mivel mindenki főiskolára, egyetemre járt akkor. Az 5 éves osztálytalálkozónkon egyikünknek sem volt gyereke. A szüleink idejében volt az divat, hogy max. 20-23 évesen szültek a nők és természetesen már férjnél is voltak akkor. Anyám 24 évesen szült, amivel már öregnek számított a kórházban, rajta kívül aki ennyi idősen szült, annak már nem az első gyereke volt.
2022. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

Még mindig azon pörgök, hogy ez az idióta szerint egy 40 éves az őskőkorból van...

Most voltunk fiatalok, majd meglátod te is, milyen hamar eltelik 10-15 év.

És huszonévesen buliztunk, pasiztunk, nem szültünk.

Bakker...

2022. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
94%

10-es vagyok, látom ideget szúrtam, és kaptam is egy pirosat :)

Tőlem vitázhatunk, de többet kéne fejlesztened a tolerancia és az empátia érzékedet, később még jól jöhetnek, amikor erősebb gondokkal kell szembenézned, mint a mások életének felülbírálása.


Szóval: nyilván nem úgy értettem a dolgot, hogy egy nő nyugodtan várjon 98 éves koráig :) Kössz, a biosz része nekem is megy ;)


Lehet, hogy számos témában jót tesz a vita, és néha előfordulhat, hogy a felek megvilágítják egymás álláspontját.

Ez a téma viszont NEM olyan.


Te azt írtad, hogy 25 évesen már nem érdekel a buli, és szerinted jobb lenne akkor szülni.

Oké. Én teljesen máshogy gondolkodtam 20-on évesen, de nem vetnék rád követ, csak mert most rögtön babát akarsz, hajrá! :)


Te olyan dolgokról akarsz meggyőzni másokat, amikről felesleges vitát nyitni.

Biztosan rengetegen gondolkodnak úgy, mint te - és ezzel nincs is semmi baj. Aki fiatalon szeretne családot, tegye, az szerintem teljesen rendben van, de aki máshogy nézi az életet, azt ne akard már falhoz állítani, csak mert neked ez nem tetszik!


Én máshogy csináltam, semmit sem bántam meg, semmit sem tennék másképp.


Erre jön valaki, aki érveket gyűjt vadidegen emberektől, hogy azon teóriáját igazolhassa, miszerint bárki, aki 30 fölött szül, az agyilag zokni...

Azért ez a kijelentés elég korlátolt világnézetre vall, nem gondolod?

2022. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
23%
#15 Azért ahogy te sem mondtad, hogy várjon egy nő 98 éves koráig, itt sem mondta senki, hogy 30 felett nem oké dolog szülni...
2022. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%
#16: senki, csak a Kérdező ;)
2022. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
27%
Én a "bizonyos kor után folyamatosan romlik" alapján inkább 40-45-re gondoltam volna, meg a folyamatos romlás is lehet nagyon lassú romlás. Biztos az én fejlövésem, hogy ami nem konkrét, azt úgy értelmezem, ahogy a legkevésbé bicskanyitogató.
2022. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem rengeteg problémám van azzal, hogy a lányok ebben a korban nem azt akarják, mint amit annak idején ti, mert engem nem érdekelnek az utazások meg a bulik már így 25 évesen."


Hát pedig ez a te problémád. Keress olyan lányt, akivel összefértek értékrendben és távlati célokban. Mások gondolkodásmódját, élethez való hozzáállását nem fogod tudni alapjaiban megváltoztatni, és az élet nem is úgy működik, hogy mindent a magad kedvére formálhatsz.


"Neked hogy esne, ha valaki eléd toppanna, és elkezdené neked osztani az észt, hogy milyen rosszul állsz az élethez?

- Lehet, hogy örülnék neki. Velem már láttatták be egy párszor hogy nincs igazam. A vita nem feltétlenül rossz dolog."


A vita alapvetően nem rossz, de a gyerekvállalás pont az a téma, ahol a logikus érvek mind a szülés ellen szólnak, legalábbis egyéni szinten. Azért, mert szinte az összes pozitívum érzelmi jellegű, ami vagy működik valakiben, vagy nem, és ha nem, azt "vitával" nem fogod tudni befolyásolni. Egyébként az egyénnek nettó kiadás, ha nő vagy, akkor pedig pluszban óriási kiszolgáltatottság. "Logikus érvek" csak társadalmi szinten szólnak mellette.

2022. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%
40 éves nő vagyok, 22 évesen házasodtam. Egyáltalán nem bántam meg, mert jól választottam, a házasságom azóta is tart. Gyerekem nincs, és nem is lesz, ezt sem bánom. Viszont én például a mai napig járok bulizni, sokat utazom stb. szóval élek. Szuper jól érzem magam. Bár nálunk szerencsére a házasság nem egymás korlátozását jelenti.
2022. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!