Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 40-50 éves nők! Megbántátok,...

40-50 éves nők! Megbántátok, hogy annak idején huszonévesen házasodtatok és vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság ettől a korosztálytól azt hallom, hogy az ő gyerekeiknek (akik most huszonévesek) már a karrier a fontosabb, meg a szórakozás és ez így van rendjén. Ráérnek még családot alapítani, stb.

Nekem rengeteg problémám van azzal, hogy a lányok ebben a korban nem azt akarják, mint amit annak idején ti, mert engem nem érdekelnek az utazások meg a bulik már így 25 évesen.

Szerintetek mivel tudnék érvelni, hogy jobb már ebben a korban megkomolyodni és a fontosabb dolgokat tervezni?

Kérlek ne írjátok, hogy "annó az volt a szokás, most meg ez".

Ha ti is csak azért csináltátok így mert mindenki más is ezt csinálta az szerintem elég szomorú.



2022. okt. 21. 12:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most is van az ismerőseim között több olyan lány is, akik huszonévesen házasok, és már gyerekük is van. Szerintem nem azokat a lányokat kellene megpróbálnod meggyőzni, akiknek még egyéb terveik vannak, hanem megtalálni azt az egyet, aki boldogan alapít családot veled. Sokfélék vagyunk, mindenki másképp képzeli az életét. A fontos csak az, hogy zsák a foltját megtalálja.
2022. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%

Érvelni? Miért? Mi ellen? Ja, hogy ne cs.szd el az életedet 23-24 évesen egy gyerekkel, hanem ÉLJ?!


Igen a relatíve korai gyerekvállalás ellen lehetne érvelni, valóban, mert nem egészen oké, hogy a nő középsuli, egyetem, fél-egyév munkaviszony, aztán 2-3 gyerek, és 32 évesen semmit nem tett önmagáért!

2022. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

és elkezdené neked osztani az észt, hogy milyen rosszul állsz az élethez? - röhögnék egyet és pont.


Az én életem, nekem más ne szóljon bele, és ne próbálja a saját elképzelését rám erőltetni, mert hamar kerítésen kívül találja magát.

2022. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
90%

Te férfiként nagyon könnyen pattogsz, ugyanis

- nem te esel ki a melóból 3-4-5 évre, és örülhetsz, ha visszavesznek (hát, ez sem gyakori)

- nem te kerülsz kiszolgáltatott helyzetbe - az ugyanis, hogy a nő kap valami állami támogatást, lószr. A férfire van utalva, mert nincs munkája, nincs normális bevétele

- hogyha elhagynak (az hogy most szeretsz, nem jelenti azt, hogy 6 év múlva is fogsz), nem neked kell egy fizetésből eltartani minimum 2 embert

- nem neked kell a saját szabadidődet beáldoznod, hanem az anyukának, mert az esetek nagyszázalékában nála marad a gyerek

- etc etc.


Talán ne más frkával verd a csalánt, ha kérhetem.

2022. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem is értem a kérdést, 26 vagyok és lassan szülök. Több huszonéves barátnőm is terhes vagy már gyereke van. Az átlag 19 évesen érettségizik, akkor 22-23 éves korára már simán diplomás. De ha én pl nem cseszem el az utolsó félévem, akkor 21 évesen diplomáztam volna. Meg ugye van aki szakmát szerez, az még kevsebb idő. Szóval huszonéves kor második felében már simán adottak lehetnek a körülmények a gyerekvállaláshoz. Bulizni meg kibuliztam magam 16-26 éves korom között. És még fogok is ha már pár éves lesz a gyerek és le lehet "passzolni" egy-egy estére.

Engem az ötven éves anyám 24 éves korában szült, de becsúszott gyerek voltam, nem akart olyan korán még. Ennek ellenére nagyon jó szülők voltak. Viszont pl felmérték a saját korlátaikat, így testvérem nem lett. Anyámmal mostanában sokat beszélgetünk erről, azt mondja kicsit sem bánja, hogy most még itt van fiatalon, előtte az élet, de már csak az a dolga, hogy majd kényeztesse az unokáját, nem kell gyereket nevelnie, és nem csinálná másképp. De egy csomó vele kb egykorú barátjuk még kisgyereket nevel, sőt van aki még lombikra rohangál. Szóval régen sem volt ez ilyen fekete-fehér, és ma sem az. A mai 40-50 emberek már bőven nem az a korosztály, ahol mindneki húszévesen szült.

2022. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
#35 De van, aki 30-35 éves koráig szakvizsgákat, szakképzéseket szerez, mert olyan karriert szeretne, és azt valamennyire fel is kell építeni. Hozzáteszel 1-2-3 év "világot akarok látni azonnal" mentalitást, egész más a helyzet. Nyilván Te más vagy, és baráti körben is hasonló hasonlóval ismerkedik, és ezzel semmi gond nincs. Kérdezőnek is ezt mondanám, ismerkedjen úgy, olyannal, akikkel klappolnak a céljaik. Én is voltam évekig nővel, aki a legapróbb elköteleződést is húzta-halasztotta, de közben áltatott, hogy mik az álmai az életben - csak épp semelyik céljáért nem mozdította a kisujját, és a közös célok mindig ezek mögé sorolódtak. Ott is hagytam, most meg boldog vagyok olyannal, akivel csak annyira különböznek a távlati terveink, ami még összecsiszolható. Mondjuk a kérdezőt sem értem, hogy a lányokat szidja, de gyereket akar, hát gyerek akkor legyen, ha kettesben is jól elvan a feleségével, csak azért ne legyen nője, hogy szüljön neki...
2022. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
@36 Persze, nyilván nem mindenki elégszik meg egy BA vagy MA képzéssel. Mindenki maga tudja hogy mit szeretne, nincs azzal sem semmi baj aki 35+ évesen szül, meg azzal sem aki huszonévesen. Csak azért írtam le az én esetemet, mert a kérdező nagyon úgy állította be, hogy ma már senki nem szül ilyen fiatalon. Közben ez nem igaz, sokan igen, pláne hogy nyomják a csokot, babavárót, diplomás gyedet, vagyis akik akarnak gyereket, azoknak talán picit lejt is most a pálya életkezdés terén (az más dolog, hogy aztan ezek a gyerekek hol fognak megszületni meg óvodába, iskolába járni, de erre sokan nem gondolnak előre). Szóval sok nő szül ma is fiatalon, és nem csak a hat osztályt végzett szegényebb rétegből. Mert ilyen kritikát is olvastam már itt.
2022. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
#37 Ja, meg azért azt is vegyük számításba, hogy a kérdező egy huszonéves fiú. Annak, hogy ő nem talált magának olyan célokkal rendelkező nőt, amilyet keresne, bizony ő is lehetne az oka. Én is 28 éves vagyok, baráti körömben szinte mindenki házas, van, akinél két gyerek is van, pedig diplomás mind a két szülő. Így sikerült, vagy így akarták, ki tudja, azt tudom, hogy boldogok és gyönyörű család. De az is fix, hogy kettesben éltek át sok dolgot inkább, mint szingliként, azért tartanak ennyi idősen itt. Kérdező szerintem azt várja, hogy megismer valakit, 1 év múlva esküvő, még 1 év és gyerek, azért ez nem feltétlenül így működik. Én is babáznék nagyon szívesen, de még szívesebben töltenék el pár évet azzal, hogy megismerem a párom és megbizonyosodok abban, hogy van értelme családot alapítani, nem azt számolom, mikor hány éves vagyok.
2022. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!