Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális, hogy édesanyám így viselkedik velem szemben és minden egyes adandó alkalommal ezt csinálja velem?

Figyelt kérdés
Nos, kezdem magammal. Nem vagyok tökéletes, sokszor megbántottam már őt ok nélkül és csúnyán is beszéltem vele többször, de mind magamtól, mind a barátnőm unszolására eldöntöttem, hogy változtatok ezen és megpróbálok minden apróságra odafigyelni és elmélyíteni a kapcsolatomat vele. Tudni illik, hogy 25 éves vagyok, fél éve van már egy barátnőm, akivel nagyon jól megvagyunk és jó köztünk az összhang is. Ő róla annyit kell tudni, hogy nehéz gyerekkora volt, nem jött ki a szüleivel, eldobták őt és körülbelül 14-15 éves kora óta nem is tartotta velük a kapcsolatot, ritkán beszélnek. Én besegítek anyagilag otthonra, nem kevés összeggel, befizetem a villanyt, a gázt, én tartom fent a saját autómat, amit nagyon sokszor családi dolgok intézésére is használunk. (Bevásárlás, elmenni ide-oda). Tényleg mindent, a kötelezőt, a javításokat, a tankolást és minden mást is egy forintig én fizetek. Most a héten nagyon csúnyán összevesztem anyával, szidta a barátnőmet is, hogy megváltoztatott, olyan vagyok, mint ő, mert ő is eldobta a családját magától, és így hamar benevelt engem is. Most azt sérelmezte, hogy meg sem kérdezem őket, hogy mi van velük, hogy vannak, mikor minden egyes héten, ha nem vagyok otthon, felhívom őket, vagy ráírok, hogy hogy vannak, mi újság, mamáéknál is minden rendben van-e. Nyilván a héten ezt nem tettem meg, mert rám írt és kioktatott. Ma is ezt tette, hogy volt egy eset, amit a tudtomra adott, (egyik rokonomat elengedték a munkahelyéről) de körbeírta, hogy gondolkozott rajta, hogy rám írjon-e, mert hogy engem úgysem érdekel semmi, ami otthon történik. Illetve ezen felül még azt is megkaptam, hogy ezért nevelhet egy anya egy gyereket.. Na ez nagyon rosszul esett, férfi létemre majdnem elsírtam magamat, mikor mindenben próbálok megfelelni! A barátnőmnek is és a családomnak is! Megírta nekem azt is, hogy a barátnőm nem kérdezte meg tőle vasárnap, hogy segítsen-e az ebédnél, hanem bent pihent velem a szobában inkább! Viszont előtte való nap, saját maga ment ki és apától megkérdezte, hogy mit segítsen. Diót szedett, falevelet szedtünk össze, majd csak késő délután mentünk be újra a házba. Azt sem értem, hogy miért mondja ezt, miközben a saját fülemmel hallom, hogy minden alkalommal meg van kérdezve, hogy mit kell segíteni! (Egy héten általában 2-3 napot vagyok otthon, de van, hogy fent vagyok a barátnőmnél egész héten és csak hétvégére megyünk le haza.) Nos, nekem ebben nincs igazam és én szar ember vagyok. Lead az egész rokonságnak, hogy én miket csinálok és folyamatosan szidja a barátnőmet, hogy engem benevelt, hogy olyan kényes vagyok, mint ő (egy kicsit tényleg az, de csak annyira, mint a legtöbb nő), ma pedig azt kaptam meg, hogy reméli, hogy akkor fogok hazamenni, ha dolgozik és csak összepakolom a ruháimat teljesen. Nem kíváncsi rám és én se legyek rájuk az, ne is hívjam, ne is keressem őket egyáltalán. Úgy érzem, hogy összeomlottam teljesen, most jött el az a pont, hogy nem tudok tovább megfelelni és lelkileg teljesen romokban heverek... Kérlek, hogy adjatok tanácsot, mert belehalok..

2022. okt. 28. 10:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez van, mikor egy 25 éves még az anyuci pici fia szerepben van, s hirtelen kezd kilépni belőle.

A szülők bedurcáznak, mint egy ovis, mert már nem őket tapsikolják körbe...

2022. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Értem. Volt ilyen. Én változtattam, kiosztottam a nemeket, kiálltam magamért. Persze sok gyakorlás előzte meg. Embereket nem lehet változtatni, csak magadat.

Neked mi a terved, hogyan tervezed a változtatást?

2022. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nekem az a tervem, hogy önállósodjak, hogy megtaláljam azt az összhangot, ami mindkettő félnek jó, tervezem a különélést, azt, hogy elkezdem az önálló életemet. Elkezdek lakáskasszázni, miegyéb... De így ez nem kivitelezhető és nagyon nehéz.
2022. okt. 28. 10:51
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Beszélgess el a közeli (őszinte) barátaiddal a kedvesedről. Lehet, hogy a szüleid olyat látnak, amit te nem (én jártam így). A bedurcázással én csak azt tudtam kezdeni, hogy amikor elköltöztem, onnantól, amint durcázni kezdtek felálltam és azonnal távoztam. A másik pedig az volt, hogy csak a két feleségemet és egy "majdnem feleséget" mutattam be nekik. A többieket nem ismerték, nem látták, nem fájt. A "majdnem feleségnél" szúrták ki, hogy gyűlöli a gyerekeket. Nekem ez olyan abszurd volt, hogy fel sem merült, illetve nehezen hittem el, de erre ment rá a kapcsolatunk.
2022. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Savlekotő ***** válasza:
92%
Menj haza pakolj el,vissza se nézz várd meg keresnek e ha érdekből, vond le a következtetés. És hidd el meg fogsz konnyebbulni a toxikus anyád nélkül aki miatt meg felelesi kényszeres szorongásos is vagy már . Nyugi mindegy ki a baratnod a többit is el marná hogy pici fia otthon üljön ő meg játék babazhasson vele. Ilyen mikor elet cél a gyerek ha ki repül semmi se marad anyának... De ez nem a gyerek sara..
2022. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon egyszerű: innentől kezdve mutterodék házhoz szállítatnak, ha nincs kocsijuk... A többi nyűgjüket is oldják meg maguk. Meg egyébként sem mennék haza jó ideig, pláne hasonló háttérrel megverve. Csak én nő vagyok, és mára semmilyen mértékben nem akarok nekik megfelelni.
2022. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
3-as kommentedre. Tehát semmit, kivársz. Akkor minden így fog maradni. Nem fáj még eléggé, nem vagy motivált.
2022. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván az fáj nekik, hogy a barátnőd családját jobban segíted anyagilag, mint a saját szüleidet. Én már jóval idősebb vagyok nálad, de gyerekek esetében is rendkívül fontos, hogy egyformán támogasd őket. Még akkor is, ha nem egyenlő mértékben vannak rászorulva a segítségre. Mert sértődés lesz a vége.
2022. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Tipikus, nem bírják elfogadni, hogy már nem vagy az ő kicsi fiuk, és más fontosabb, mint ő. Ezen szerintem mindenki átesik, csak van, aki szorult annyi intelligencia, hogy magában elgyászolja a gyermekkor végét és a pozitívat keresse benne, meg van olyan, mint az anyád, aki nem képes elfogadni, játszmázik, hisztiz, zsarol.


Azt mondom, menj haza és szedd össze valóban a cuccaidat. Ennek két következménye lehet: vagy egy hónap múlva ott toporognak majd, hogy naaaa, beszéljetek már, és akkor letisztázhatod az új szabályokat, vagy nem is fognak többet keresni. Akkor meg nem is szereztek igazán.

2022. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Savlekotő ***** válasza:
93%
Ha egy gyerek meg jobban érzi magát a párja családjával és ez otthon kiveri a lámpát, arról nem a gyerek hanem első sorban a légkört biztosító család tehet csak ehhez ésszel kéne létezni,hogy valaki agyáig eljusson..
2022. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!