Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok egy ilyen...

Hogyan reagálnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Megbetegedtem és majdnem kórházba kerültem, amikor értesítettem anyut, akkor ahelyett, hogy empatikusan reagált volna, megnyugtatott volna, elkezdett velem kiabálni, hogy az egész az én hibám. Később felhívtam, abban a reményben, hogy már lecsillapodott, és tudunk nyugodtan beszélni, de ugyanúgy agresszív, tamádó és dühös volt. Arról sajnos nem tehetek, hogy majdnem anafilaxiám lett, az orvos szerint nagyon kiszámíthatatlan, hogy milyen allergén váltja ki, sokszor olyan, amire eddig nem is volt az ember érzékeny. Anyu viszont elkezdett üvöltözni velem a telefonba, hogy az én hibám, a legyengült immunrendszerem az én hibám, biztosan azért lett ez, mert rosszul eszek. Ez persze nem igaz, az sem h rosszul eszem és az sem, hogy lehet az ilyesmit kontrollálni. Rájöttem, hogy mindig ilyen volt, nem a betegségre volt dühös, hanem rám. Jártam is pszichológushoz egy ideig, aki szerint anyu nárcisztikus lehet, de hogyan lehet ezt kezelni? Megpróbáltam neki elmondani, hogy ez nem az én hibám, hogy rosszul lettem, de csak még dühösebb lett. Teljesen tanácstalan vagyok, most passzív agresszív és meg van sértődve.
2022. okt. 29. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
79%

Te is szeretsz házhoz menni a lóf*szért...


Mégis minek hívogatod? Vannak ilyen emberek, nem kell velük sokat beszélni. Pont.

2022. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Ööö, mondjuk mert a dolgok/kapcsolatok nem ilyen fekete-fehérek?
2022. okt. 29. 13:51
 3/71 A kérdező kommentje:
Másrészt az anyám nem egy koszos idegen. Ha komoly baj történik, őt tudom csak hívni.
2022. okt. 29. 13:52
 4/71 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy csak az aggodalmát vezeti le azzal, hogy ordítozik veled. Ami persze nem mentség.Én sem hívnám ilyen helyzetben.
2022. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
88%

"Ööö, mondjuk mert a dolgok/kapcsolatok nem ilyen fekete-fehérek?"

. Ok, mesélj akkor.

Szerintem amúgy nem a kapcsolat fekete-fehér, hanem a mentális egészségem. Meg tudod változtatni anyádat? Nem. Akkor mit szeretnél?

Ha valaki dohányos, és tüdőgondozóba jár, azt tanácsolják neki, tegye le a cigit, ő azt mondaná, "ez nem olyan egyszerű", Te mit gondolnál?


"Másrészt az anyám nem egy koszos idegen."

. Ezt senki nem mondta.


"Ha komoly baj történik, őt tudom csak hívni."

. Ja, látjuk.

2022. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 Metionin ***** válasza:
75%
Na az ilyen emberek azok, akik tőlem nyugodtan megdögölhetnek egy elfekvőben.
2022. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
4: téged ki bántott ennyire, hogy ilyen lettél? Nagyon sajnállak!
2022. okt. 29. 14:28
 8/71 anonim ***** válasza:
94%
Én nem a négyes vagyok, de én is azt mondom, hogy keresné a franc se, nem megyek én önként házhoz a pofonért. Ki kell nőni a mártírszerepből.
2022. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Értesítenem kellett abban az esetben, ha nagyobb lett volna a baj. Még csak 20on éves vagyok, ezért nincs házastársam meg ilyesmi. Bár hiba volt kiírni ezt a kérdést, mert sok emberben nincs már kapacitás az együttérzésre, nyilván tanácsokat sem tudnak adni, hogy hogyan kell kezelni egy nárcisztikust ilyen esetben, de már mindegy.
2022. okt. 29. 14:36
 10/71 A kérdező kommentje:
Úgy látom jelentették a négyest, mert törölték a hozzászólást! Úgyhogy a válaszom nem a mostani négyesnek szól.
2022. okt. 29. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!