Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal soha nem volt egy igazi anya-lánya kapcsolatom.

Mindig azt éreztem, hogy én akárhogyan is szeretnék nem tudok megfelelni neki, kamasz koromban főleg sok veszekedésünk volt. Lassan két éve lesz, hogy együtt vagyok a párommal, még nem is nagyon ismeri de pár elmondásom alapján nem kedveli, nem is akarja jobban megismerni, mellém másik férfit képzel el. Előtte volt egy 4 éves kapcsolatom, az exemmel is problémái voltak, de persze most már úgy adja elő, h az exem is sokkal jobb volt mint a jelenlegi párom. Semmi olyat nem tett ami miatt utálni kellene, dolgozik rendesen, együtt tervezzük a jövőnket, szeret, érzem. Próbálna jobban nyitni a szüleim felé is, de így nehéz ha nem látják szívesen. Edesanyám próbálna ellene hergelni, illetve teóriákat gyárt a fejében h a párom így meg úgy manipulál engem közben meg egyáltalán nem igaz. Nem tudom mi lesz így a jövőben, de azt érzem, hogy teljesen mindegy kivel vagyok együtt neki az úgysem jó. Gondolom az sem tetszik neki, h a párom pincér szakmával rendelkezik, ő pedig tanultabb vagy magasabb státussal rendelkező férfit képzelne el mellém. A párom szülei elfogadnak engem, aranyosak, támogatnak minket érzelmileg, ami számomra nagyon fontos. Anyumtól pedig mindig csak a negatívat kapom. Párom még nem tud erről, hogy anyum így érez iránta. Beszéljek vele erről vagy inkabb ne? Nem tudom mi lenne a jó.

28/N



2022. okt. 30. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Elkerülném anyádat/szüleidet, nem kell velük tartani a kapcsolatot.
2022. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Savlekotő ***** válasza:
88%
A pápá se felelne meg anyádnak,itt borítékolom, vagy ha nobel díjas lenne,az felelne meg ha egyedül lennél és irányíthatna 40 évesen is. Ignorálni kell, van új családod.
2022. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ideje kerülni őket.
2022. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld őket.

Vagy a másik lehetőség önismeret.

Vannak gyakorlatok, amik határmeghúzást, erőteljes határmeghúzást, nemet mondást tanítanak olyan emberek felé akitől félsz, "mert mit fog szólni, mégiscsak az anyám." "Mit fog szólni, hát mégiscsak a főnököm",stb. Erre mindre van megoldás.

2022. okt. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igyekszem az eredeti kerdesre is valaszolni: "Beszéljek vele erről vagy inkabb ne?" Mivel az elmult ket ev soran csak ritkan talalkozott a parod az anyaddal, nem nagyon ismerik egymast szemelyesen es meg nem eszlelte az anyad ellenszenvet, ugy tunik, hogy neki sincs kulonosebb igenye ra, hogy a szuleiddel szorosabb kapcsolata legyen, hanem megfelel neki a mostani helyzet (javits ki, persze, ha tevednek). Ha igy van, akkor egyelore nem celszeru neki megmondani, mert csak felesleges feszultseget es aggodalmat keltene benne, javitani pedig sem o, sem te tudnatok a helyzeten. Ha viszont kesobb osszehazasodtok, esetleg gyereket is vallaltok, akkor mar fontosabb lesz a dolog, mert a parodnak nagyon nagy sokk lenne, ha elozmenyek nelkul az eskuvon vagy a gyerek szuletesekor szembesulne az anyad ellenszenvevel. Azt javasolnam, hogy az eskuvore keszulve jo elore mondjad meg az anyadnak, hogyan dontottel, es ha akkor sem hajlando elfogadni a valasztasodat, ha latja, hogy a dontesed jol meg van alapozva es vegleges, akkor kozold a paroddal is, hozzateve, hogy te akkor is kitartasz mellette, ha az anyad ellenzi a hazassagot.
2022. nov. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!