Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlan kérés lenne a szüleim...

Pofátlan kérés lenne a szüleim segítségét kérni a költözéshez? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A szüleimmel lakok együtt vidéken, ez a legegyszerűbb és a legolcsóbb megoldás (egyetemista vagyok, de nem kell személyesen bejárnom, ezért költöztem haza). Én viszont nem érzem jól magam itthon, mert így gyakorlatilag nincsen semmi életem. A szüleimen kívül senkit sem ismerek itt, de velük sem olyan jó a kapcsolatom (nem szoktunk beszélgetni, semmit nem csinálunk együtt) és egyébként is csak estére érnek haza, addig egyedül vagyok itthon. Itt nincsen semmiféle lehetőség (se munka, se tanfolyam, se szórakozóhelyek, se közösségi programok, semmi). Nem tudok beszélgetni vagy találkozni senkivel, nem tudok elmenni sehova. Először úgy voltam vele, hogy majd valahogyan lefoglalom magam itthon is, de én ezt már nem bírom. Hiányoznak az emberek, hogy társaságban legyek, hogy csináljak valamit aktívan, hogy hasznosnak érezzem magam és önállóbb lehessek. Viszont erre a költözésen kívül más megoldást nem látok, ami sok pénzbe kerül és azt magam nem tudnám teljes mértékben finanszírozni. Keresek munkát, több helyre jelentkeztem is már, de egyelőre semmi. Sőt igazából nem tudom elképzelni, hogy teljes mértékben eltartsam magam, szerintem nem tudnék megkeresni annyi pénzt (még nincsen semmilyen végzettségem vagy tapasztalatom). Ugyanakkor azt is furának érzem, hogy a szüleimtől kérjek ehhez anyagi segítséget, mert végülis nem muszáj elköltöznöm csak jobban érezném magam tőle és több lehetőségem lenne. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek, mivel járnék jól, mi lenne a jó döntés.
2022. okt. 31. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Egy próbát megér.
2022. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Te tudod, hogy milyen anyagi körülményeitek vannak. Ha megengedhetik maguknak, akkor a szülők támogatni szokták az egyetemista gyerekük különköltözését.
2022. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyban függ attól, hogy milyenek a szülők lehetőségei. Azt nyilván látnod kell, hogy egyáltalán érdemes-e szóba hozni. Van ahol fel sem merülhet, mert megoldhatatlan lenne, főleg manapság az egyre növekvő terhek/kiadások miatt.
2022. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Magad mondod hogy rossz a kapcsolatotok. De te pénzt akarsz tőlük, nem is keveset hogy buliközelibb helyre költözhess?
2022. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Eddig is ők tartottak el (minden költségemet fizették az albérlettől kezdve a kaján át, mindent), viszont az egyetem miatt nem is volt más opció, mert itthonról nem tudtam volna bejárni és valahogyan meg kellett oldani. Úgyhogy anyagilag belefér, csak kérdés mire érdemes pénzt kiadni. Nem akarom, hogy ez egy felesleges pénzkidobás legyen, márpedig szerintem ők lehet annak tartanák és én is bizonytalan vagyok. Nekem fontos, de nyilván vannak ennél fontosabb dolgok is. Velük is próbáltam már beszélni arról, hogy nem érzem így jól magam és szerintem ők nem is annyira értik, hogy mi a problémám… úgy vannak vele, hogy otthon vagyok, van hol laknom, van mit ennem, tanuljak, mégis mi mást akarnék csinálni, miért nem elég ez.
2022. nov. 1. 00:50
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ehhez nem lenne bőr a képemen. Azért fizessenek hogy bulizhassak...
2022. nov. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Felejtős. Menj el dolgozni, gyűjts pénzt, és majd utána kérj kiegészítést, de azért, hogy "társasági élet" címn bulizhass nehogymár fenntartsanak neked egy albérletet.


Mellesleg, ha annyira rossz, és sulizol, kérhetsz kolifelvételt is, de akkor pl a kaját, etc magadnak kell megoldani.

2022. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Úgyhogy anyagilag belefér - nem!


Az, hogy most velük laksz, igen.


Viszont, hogyha elköltözöl pl csak ez szobába, az alaphangon 50-60 ezer Ft pluszkiadás havonta - az albérletárak pedig ennek minimum a duplája.

Amit a szüleidnek kellene fizetni (mert ugye neked nincs melód) Na ezt nem, fel se vesd, mert irtó pofátlanság.

2022. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
Hogyne vethetnéd fel, a legrosszabb, ami történhet, hogy elutasítják. De hogy meg se próbálni - az nettó hülyeség! És nem azért akar külön költözni, mert bulizni akar (amúgy az valami bűncselekmény?), hanem mert élni akar, nem az isten háta mögötti semmiben megrohadni értelmiségiként.
2022. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Anyagilag belefér, ezzel nincsen gond, ezt leírtam. Tisztában vagyok a költözés költségeivel és azt is tudom, hogy a szüleim mennyi pénzből gazdálkodnak. Ha eddig belefért és jövő szeptembertől bele fog férni, akkor most is belefér. Ha találok munkát, akkor annyival én is bele tudok szállni, ez is több mint a semmi. Viszont amíg itthon lakok addig dolgozni sem tudok, illetve szerintem eleve nem tudnék belátható időn belül annyi pénzt keresni, hogy abból kifizessek több havi kauciót, lakbért, rezsit stb. (kollégiumba nem vesznek fel). Úgyhogy ennek anyagi akadálya nincsen és egyedül nem is lenne lehetőségem elköltözni, egyetemre járni vagy úgy egyáltalán bármit is csinálni. Szimplán tisztában vagyok vele, hogy a pénz az pénz és nem célszerű kidobni az ablakon meg mindig van jobb helye, emiatt gondolkozom azon, hogy mi lenne a legjobb döntés.
2022. nov. 1. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!