Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlan kérés lenne a szüleim...

Pofátlan kérés lenne a szüleim segítségét kérni a költözéshez? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A szüleimmel lakok együtt vidéken, ez a legegyszerűbb és a legolcsóbb megoldás (egyetemista vagyok, de nem kell személyesen bejárnom, ezért költöztem haza). Én viszont nem érzem jól magam itthon, mert így gyakorlatilag nincsen semmi életem. A szüleimen kívül senkit sem ismerek itt, de velük sem olyan jó a kapcsolatom (nem szoktunk beszélgetni, semmit nem csinálunk együtt) és egyébként is csak estére érnek haza, addig egyedül vagyok itthon. Itt nincsen semmiféle lehetőség (se munka, se tanfolyam, se szórakozóhelyek, se közösségi programok, semmi). Nem tudok beszélgetni vagy találkozni senkivel, nem tudok elmenni sehova. Először úgy voltam vele, hogy majd valahogyan lefoglalom magam itthon is, de én ezt már nem bírom. Hiányoznak az emberek, hogy társaságban legyek, hogy csináljak valamit aktívan, hogy hasznosnak érezzem magam és önállóbb lehessek. Viszont erre a költözésen kívül más megoldást nem látok, ami sok pénzbe kerül és azt magam nem tudnám teljes mértékben finanszírozni. Keresek munkát, több helyre jelentkeztem is már, de egyelőre semmi. Sőt igazából nem tudom elképzelni, hogy teljes mértékben eltartsam magam, szerintem nem tudnék megkeresni annyi pénzt (még nincsen semmilyen végzettségem vagy tapasztalatom). Ugyanakkor azt is furának érzem, hogy a szüleimtől kérjek ehhez anyagi segítséget, mert végülis nem muszáj elköltöznöm csak jobban érezném magam tőle és több lehetőségem lenne. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek, mivel járnék jól, mi lenne a jó döntés.
2022. okt. 31. 20:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
De nem neked kell dönteni, neked kérdezned kell! Ha meg se kérdezed, eleve elveszed magadtól a lehetőséget! Teljesen észszerűtlen!
2022. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Hol élsz te? 300km-e a civilizációtól, hogy nem tudsz dolgozni mikor otthon ücsörögsz egész nap? Ha egyetemre se kell bejárni belefér a munka, ha azt mondod nem az csak lustaság. Tudom kényelmesebb ha eltartanak, de akkor ne is legyenek extra igényeid.
2022. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Leírtam. Vidéken lakunk, itt nincsen minden sarkon egy áruház és egy gyorsétterem vagy egy diákszövetkezet, ahova becsattogsz és máris válogathatsz a munkák közül. Nekem pedig még nincsen semmi végzettségem, sem munkatapasztalatom, így eleve kevés lehetőségem van. Itt helyben semmit nem találtam, de egyébként sem lennék vele előrébv, mert ha itt dolgoznék ugyanúgy nem lenne semmi örömöm mint most. Ezért szeretnék elköltözni az egyetem városába, mert ott vannak olyan lehetőségek, amikre vágyom (amiket messze nem neveznék extra igényeknek… egy könyvtár, egy edzés, egy nyelvtanfolyam, egy kávé nehogy extra igény legyen). Ott is kerestem munkát, de eddig nem jártam sikerrel és az ingázást sem tudnám megoldani, tehát azzal együtt költöznöm is kellene és azt nem tudom magam kifizetni, ha lesz munkám, ha nem lesz.
2022. nov. 1. 13:11
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
És az edzést kávét stb is a szüleiddel akarod fizettetni?
2022. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Csak Te tudod, hogy milyen kapcsolatod van a szüleiddel, és egy ilyen beszélgetés belefér-e.

Ha az én gyerekem kérné ezt, én elgondolkoznék rajta, mert nem szeretném hátráltatni az életben. Ha belefér a kasszánkba, akkor támogatnám, viszont az lenne a feltételem, hogy csak abban az esetben, hogyha talál munkát és beszáll a költségek fedezésébe. Mondjuk én fizetem az albérleti díjat, ő pedig a kaját, rezsit vagy egy részét és az egyéb kívánt dolgokat.

2022. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésben ezt írod: "(egyetemista vagyok, de nem kell személyesen bejárnom, ezért költöztem haza)."

Aztán később (#5) meg ezt: "(minden költségemet fizették az albérlettől kezdve a kaján át, mindent), viszont az egyetem miatt nem is volt más opció, mert itthonról nem tudtam volna bejárni és valahogyan meg kellett oldani."

Na most akkor be kell járni vagy nem kell bejárni? Valahol ez a történet nem kerek.

Diákszövetkezettel meg neten is fel lehet venni a kapcsolatot, csak persze ha mégis tudnak kiajánlani munkát, akkor már nem tudsz mire hivatkozni. Hacsak nem valahol a puszta közepén élsz egy magányos tanyán, ahol 100 km-es körzetben nincs semmi (úgy sejtem, Mo.-n ilyen nemigen van), akkor biztos lenne munka.

2022. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Most nem kell személyesen bejárnom az egyetemre, de az eddigi féléveimben muszáj volt, akkor pedig ott laktam az egyetem városában. Ezt lehet félreérthetően fogalmaztam meg, bocsánat, bár szerintem azért érthető volt így is.

A munkalehetőségekkel kapcsolatos felvetésre pedig már reagáltam, többször nem fogok.

2022. nov. 1. 23:07
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

Most miért nem? Pont most?


Eddigi félévek kétéven keresztül lényegében senki nem járt be, mert távoktatás volt!

2022. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen, már a képzés végénél járok és most minden egyetemi teendőm online intézendő (már csak kevés tárgyam van, amiket pont online tartanak és a szakdolgozati konzultáció is online folyik). A távoktatás pedig már nem most volt, az előző tanév is hibrid formában zajlott.
2022. nov. 2. 13:33
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

Ha egyetemre adtad a fejed akkor tanulj, semmi más dolgod ne legyen! Ha elvégezted az egyetemet akkor majd bepótolod a bulizást, társasági életet stb. a saját fizudból.

Ha esetleg találsz munkát, akkor majd abból ugráj és ne a szüleidre támaszkodj, mert nekik sincs pénzjegynyomdájuk!

2022. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!