Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik ha valaki együtt...

Mi történik ha valaki együtt marad a mérgező szüleivel?

Figyelt kérdés
mert lelkileg nem elég erős ahhoz hogy leváljon, a szülőknek meg szuper hogy velük van, és ők nem is akarják a leválást. gusztustalan titkokat őriz, és mindenben a szülei kéréseinek tesz eleget. beteg ember mindkét szülő. közben az illető mentálisan rossz állapotban van, amit a szülei előtt nem nagyon mutat és évről évre kevesebb rosszat bír elviselni kiborulás nélkül.

2022. nov. 3. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Nem olyan rossz ez a helyzet, vannak ennél sokkal rosszabb helyzetek is, tud ez így menni évtizedeken át is akár
Ebből valami rossz dolog lesz
Ha ez így megy, ebből biztosan tragédia lesz
23 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

1., Munkába áll és elköltözik.

2., Otthon marad és pl. alkoholista lesz. Bár ha alkoholra lesz pénze, akkor lenne különköltözni is.

3., Ugyanolyanná válik mint a szülei.

Gondolom, mások még írnak más lehetőségeket is, nekem most ezek jutottak eszembe.

2022. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
dolgozik és nagyon sokat keres, érzelmileg mégsem bír leválni.
2022. nov. 3. 15:06
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha a feltételek adottak a költözéshez, amikor elég rossz lesz neki, el fog menni. Ha képes dolgozni, sőt még jól fizető munkát elvégezni, akkor nem olyan elveszett mint ahogy el akarja hitetni bárkivel, akár saját magával is. Ha teljesen össze lenne törve, életképtelen lenne. Ezek szerint nem az. Majd lép ha már tényleg rossz lesz neki.
2022. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Pedig a saját érdekében muszáj lesz.

Keresni kell szakembert! Sokat segít.

2022. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Gusztustalan titkokat őriz.....a szülők és az illető is beteg.Ezt kifejtenéd bővebben? Jajj, nekem rossz érzésem van.
2022. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
mivel teljesen anonim az oldal, ezért fejtem csak ki.. az egyik szülő megcsalja a másikat, mert a másik szülő mindig is hideg és szemét volt vele. ez a viszony már több mint 10en éve tart. 2019-ben derült ez ki a gyerek előtt. nem tudni miért de a gyerek belső késztétést érzett arra hogy a megcsaló szülőt segítse ahogy csak tudja , ezért rendszeresen segít neki , pl oda adja a kocsiját mikor randizni megy a szülő ilyenek.. tudom, nagyon nagyon beteg. másik szülő előtt meg persze titokba van tartva. rengeteget gondolkozom a végen.
2022. nov. 3. 15:48
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Nézzen magába és vegyen magán erőt, ennyi. Ha erre nem képes akkor nem lehet vele mit kezdeni. Mérgező családból jöttem, egy depressziós roncs vagyok és voltam is, mégis elköltöztem, amint lett elég pénzem.
2022. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Itt a gyk-án minden szülő beteg és mérgező, míg a gyerekeik olyaaan tökéletesek.


Nézd. Jól keresel. Költözz el és keress egy szakembert.

A szüleid magánéletébe pedig ne folyj bele, mert nem fogsz tudni jól kijönni. Nem a te dolgod.

2022. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Tudod a szülők felnőttek. Nem vagy felelős értük. Az egyiket jobban kedveled, még akkor is, ha csalja a másik felet, de ez nem baj. Nem baj, ha őt kedveled jobban. A csalás az ő döntése. Annak adod a kocsidat, akinek akarod, nem mondhatja meg senki, kit szeress jobban, kit tisztelj, kire nézz fel.

Menj el, és hagyd őket. Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy tudja a másik fél, hogy csalás áldozata, de ez így megfelel neki. Nem fog szólni, majd lesz alkalom, mikor ezt az egészet a javára fordíthatja. Szinte biztos, hogy tudja. Ám nem ez a fontos, hanem TE. Nem vagy felelős értük. Lépj le, éld az életedet, ők nélküled is tudják folytatni a sajátjukat.

2022. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pont az a furcsa hogy anyukámat szeretem jobban de valahogy apukámnak érzem úgy hogy bizonyítanom kell meg meg kell őt mentenem.
2022. nov. 3. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!