Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne azok után viselkedne...

Hogy kéne azok után viselkednem miután megláttam hogy anyám megtalálta a bucsúlevelem?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődik, hogy iskolában nagyon sokat bántottak a súlyom miatt. Az egyik nyáron próbáltam lefogyni, sikerült is leadni 20+kilót, viszont a piszkálások nem maradtak abba. Tavaly decemberben ez depresszióig,önbántalmazásig, és öngyilkos gondolatokig vezetett. Nem tudtam tovább tartani a diétám,nem fogytam de nem is szedtem fel +súlyt. Majd egyre csúnyábbnak és dagadtabbnak láttam magam. Mostanában alig eszem, (tudom hogy nem egészséges) de nem vagyok képes úgy enni, hogy látom hogy minden velem egykorú lány milyen vékony. Kezdtem feladni... Írtam egy bucsúlevelet anyának. Végül nem került rá sor, ezért csak be raktam a fiokomba...Anyukám az egyik nap keresett egy képet a telefonjában, de én megláttam egy levelet, (valamiért egyből arra gondoltam) nem engedte hogy megnéztem, szóval már ezt is furcsaltam. Nem hagyott nyugodni a gondolat, szóval megnéztem pár nap múlva a galériáját és ott volt.



Ő viszont úgy viselkedik mintha nem tudná róla... És idegesít, mert számon akarom kérni, hogy mi jogon kutakodik de nem merem mert akkor beszélnem kellene róla...

(kérlek ne írjátok olyat hogy orvosra van szükségem, mert tudok róla. Csak tanácsot szeretnék, hogy hogy kellene így viszonyulnom hozzá...?



2022. nov. 3. 14:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
39%
Pár nap múlva töröld ki végleg. A nemrég kidobottak közül is. Majd valami más kapcsán szólsz, hogy ne kutasson nálad. Mondjuk, mert másképp pakol vissza mint volt.
2022. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem anyukád éppen olyan tanácstalan mit te, nem tudja hogy szóljon róla úgy hogy ne rontson a helyzeten.
2022. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sokkal megdöbbentőbb anyukád reakciójának hiánya, mint az, hogy te öngyilkos akartál lenni.

Ne légy öngyilkos kérlek, hidd el, hogy pár év múlva csak egy rossz emlékként fogsz visszagondolni erre. Másik suliba mész továbbtanulni, más társaságba keveredsz, elkezdesz dolgozni és hirtelen egy teljesen más életed lesz. Felnőtt emberek között teljesen más az élet. Hidd el! Az, hogy fogytál, szuper dolog, már csak az egészséged miatt is. Egyél nyugodtan, csak teljesen iktasd ki a cukrot és a szénhidrátot, illetve szénhidrátból kizárólag teljes kiőrlésűt fogyassz és azt is csak max 16 óráig, mivel lassú felszívódású és ha este ennéd, forgolódnál miatta. Ha segítség kell ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj privátot!

Édesanyáddal pedig beszélgess el. Egyszerűen csak kérdezd meg tőle, hogyhogy nem reagált érdemben semmit a búcsúleveledre? Mire várt?! Hogy megtedd? Nyilván nem arra várt, de nyugodtan belekérdezhetsz így, had lepődjön meg. Egyszerűen hihetetlen, hogy nem ült le veled beszélni erről és gyerekként neked kell eléállnod és kérdőre vonni. De tedd meg nyugodtan!

2022. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%
Ki az a barom aki lepontozgat mindenkit? Azt hiszi a hülyéje hogy egy szülő tudja mit kell ilyenkor tenni úgy hogy ne ő adja meg az utolsó lökést a gyereknek? Hát nem tudja...
2022. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha tudod, h doki kell akkor minél előbb menj! A saját érdekében!

Anyudat meg nyugodtan kérdezd meg, h miért kutat és, h ennyire érdekli e mi van veled!

Szomorú ha látta és nem tesz semmit sem!

Beszélni erről meg kell!

Milyen amúgy a kapcsolatotok? És a többiekkel?

2022. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, először is végtelenül sajnálom, hogy ezen kell átmenned! Elképzelni nem tudom, min mehettél keresztül. :(


A levélre annyit mondanék, hogy ezért neked nem kell rosszul érezned magad. Egy normális szülő eleve észreveszi, ha a gyereke nincs jól, akkor is, ha az sosem szól neki. Anyukád, (apukád) sosem kérdeztek rá erre? Nem tűnt fel nekik, hogy nem vagy jól?

Tegyük fel, hogy nem tudtak róla, oké. Megtalálta a levelet anyukád. Egy normális ember/szülő ilyenkor nem tesz úgy, mintha semmi nem történt volna! Nincs gyerekem, de ha volna, vagy akár egy távoli ismerősnél, barátnál találnék ilyet, én azonnal megkérdezném, miben segíthetek. Beszélgetnék vele sokat, támogatnám, ahogy csak tudom! Akkor elképzelni nem tudom, anyukád mégis mire vár.


Megmondom, ez neki kell, hogy kellemetlen legyen, hiszen eddig homokba dugta a fejét, és még a leveled elolvasása után sem cselekedett semmit.


Az én történetem egyébként hasonló: én tini koromban vagdostam magam, amit leírtam a naplómba, de nyilván látszott is. Anyám folyamatosan olvasta a naplómat és úgy tett, mint aki nem tud semmiről. Én akkor örültem ennek, de 29 évesen elmentem végre pszichoterápiára és most már utólag látom, hogy konkrétan elhanyagolt. Nem foglalkozott egy súlyos problémával, szemet hunyt felette.


Pedig mennyivel könnyebb lett volna az életem, ha akkor erről nyíltan beszélünk és kapok segítséget is.


Kérlek, ne érezd emiatt rosszul magad, és ha a szüleid nem foglalkoznak a helyzettel, akkor keress magad megoldást. Te is el tudsz menni pszichológushoz, akár államiba is, ha nincs más, az is jobb, mint a semmi.


Kitartást és gyógyulást Neked!

2022. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%
Ha legalább így tudom meg, hogy a lányom szar passzban van, a minimum, hogy elviszem pszichológushoz... Anyud hozzáállása után meg rohadtul nincs mit csodálkozni, hogy amióta a világ a világ, a függőségek és az öngyilkosságos top listáknak az élén ott vagyunk, mert sajnos rengeteg ilyen flegma "szülő" van, sőt, még olykor még pluszba belerúgnak a gyerekükbe. Utóbbi is gyakoribb, mint ahogy azt el tudjuk képzelni. Vagy legalább az öngyilkosság az ilyen Javer-típusú hatalmaskodó embereknek jutna eszébe...-A nyomorultakban a Javer nevű rendőr a Szajnába vetette magát, miután látta, hogy a Jean Valjean, akit minden áron tönkre akart tenni, közel sem olyan rossz ember, mint amilyennek látta-.
2022. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

"csak egy rossz emlékként fogsz visszagondolni erre. Másik suliba mész továbbtanulni, más társaságba keveredsz, elkezdesz dolgozni és hirtelen egy teljesen más életed lesz. Felnőtt emberek között teljesen más az élet".



Pont ezt akartam írni. Én nagyon sz*r családból jövök, a suliban is piszkáltak, kamaszként többször komolyan ott tartottam, hogy megölöm magam.


Örülök, hogy nem tettem. Most boldog életem van szerető férjjel, kisgyerekekkel, vállalkozással, szép otthonban. Az iskolás éveim olyan messzinek tűnnek, mintha egy másik élet lenne.

2022. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van a #7-nek is... Számomra is megdöbbentő, hogy az anyuka reakció nélkül konstatálta, hogy a lánya meg akarja ölni magát és csendben "vár". Hihetetlen!!! Nem csak a lánynak, az anyukának is elkelne egy elbeszélgetés egy pszichológussal...
2022. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Totál megértem a dolgod. Igaz én tavaly 27 évesen 2x is öngyilkos akartam lenni nem sikerült, senkivel nem beszéltem, nem is keresett senki. Telón mamának elsírtam magam,hogy öngyilkos akartam lenni, aztán anyámnak is elmondtam, ejtett pár könnycseppet lehet ő se tudja miért de nem szólt semmit, lehet csak azéert mert nem volt kézzel fogható amit mondtam, talán nálad ez a levél, addig amíg " csak" írod és nincs látszatja pl, nem fekszel eszméletleül a földön addig lehet ő is csak reménykedik.


Lefogyni könnyű lesz hidd el. Én kövér is vagyok, csúnya is teli vagyok adóssággal hitel, közszámla, ügyvéd minden...

2022. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!