Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól tartok, hogy anyukám...

Attól tartok, hogy anyukám súlyos depresszióba sűlyed. Van olyan szervezet, aki lelkileg is tudja támogatni?

Figyelt kérdés
Sajnos anyukám alkoholfüggő. Nemrég combnyaktörése volt. 64 éves. Miután kijött a rehabilitációról, úgy tűnt, hogy felerősödik. Már büszkén mutatta, hogy milyen szépen fel tud kelni az ágyból, és járókeret nélkül tud sétálni. Mostanság, ahogy látom, megint elkezdett inni. Bort iszik. Már szinte egész nap csak fekszik, nem eszik, nem akar sétálni, erősödni, de még a függönyt sem húzza el. Szeretnék rajta segíteni, de nem tudok. Olyan szervezetet keresek, akik ilyen elesett, magányos emberekkel törődnek, akár csak telefonon keresztül, adnak neki reményt, és bíztatják, hogy nem szabad feladni. Sajnos mindig azt kérdezi, hogy miért történik ez vele, de nem mondom neki, hogy azért, mert iszik. Nem ismeri fel, hogy problémája van, addig nem lehet neki segíteni. Talán egy idegen , aki segítő szándékkal van, tudna rá hatni.

2022. okt. 14. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak telefonos segélyhívók, de ezek inkább alkalmi segítségre vannak, pl lebeszélnek az öngyilkosságról. Családsegítőknél is van pszichológus, de ők se fognak tutujgatni egy alkoholistát. (Bocsánat nem bántani akarom, csak a tényeket mondom.) Szóval függőknél (alkohol, drog, stb) az első lépés, hogy le kell jönni a szerről, piáról. Igen, nehéz, de nem lehetetlen, és sok ember végigcsinálta. Ezzel addiktológián, pszichiátrián foglalkoznak.

Ismert tény, hogy az alkohol depressziót (is) okoz, a biokémiába most nem mennék bele. Olyan nincs, hogy vki lelki támogatást szeretne kapni, de leszokni meg nem akar. Elsősorban neki kell akarni a gyógyulást (leszokást), ezt ráerőltetni senkire sem lehet. Te annyit tudsz tenni az alap gondoskodáson kívül, hogy beszélgetsz vele, motiválod, és ki lehetne találni pl elérhető célokat.

2022. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez történt egész életemen keresztül. Az apukája is folyamatosan mondta neki, én is. Azt vettem észre, hogy ez semmit sem hat. Minél jobban "tiltják/ellenzik" annál jobban fogja csinálni. Sajnos én sem látok mást, mint, hogy vagy magától fog erre rájönni, hogy valami baj van, mert ilyen elvonókúráról, és hasonlókról hallani sem akar, vagy nem tudom mi lesz. Illetve tudom, de nem merem leírni, mert szeretem őt, de sajnos, mivel a karma felülről, lefelé jön, nem tudok rajta segíteni, befolyásolni. Egyetértek azzal, amit ír, hogy addig nem lehet rajta segíteni, ameddig saját maga be nem látja, hogy valami nincsen rendben, de sajnos eddig még nem látta be. Azért gondoltam egy külső segítségre, aki esetleg fel tudja nyitni a szemét, és ráébreszti, hogy ez így nem jó, mert a családnak ez sajnos nem sikerült.
2022. okt. 16. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukád jár AA gyűlésekre és írja a 12 Lépést ? Melyik rehabon volt ?
2022. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A combnyaktörés után volt rehabilitáción, nem alkohol elvonón.
2023. máj. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!