Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfelejtettem anyu születésnap...

Elfelejtettem anyu születésnapját. Mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rossz vagyok a dátumokban. A saját szülinapomat is felejtettem már el nem is egyszer.

Anyuét évekig kevertem, hogy negyedike vagy hetedike. De többnyire az a helyzet,hogy összefolynak nekem a napok, nem tudom mi az aznapi dátum, és hát most is ez történt. És most esett le, hogy basszus, amúgy ma volt a szülinapja. És mindig lecsesz miatta,meg felhánytorgatja, hogy én elfelejtem... Szerintetek tudok javítani a helyzeten, ha holnap köszöntöm fel?


2022. nov. 4. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem tudsz! Jobb, mint ha hetek múlva köszöntenéd fel. Lehet jó lenne, ha csinálnál valami "extrát", amit máskor nem csináltál a szülinapja alkalmából. Mondjuk főzz neki valamit, ha nem szokásod, stb.


De megjegyezném, hogy fura nekem az, hogy lecsesz miatta és felhánytorgatja, mert az én szüleim mindig is lesz*rták a saját szülinapjukat.

2022. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Megmondod hogy hétvégén akartad felköszönteni, kb ennyit tudsz kihozni a helyzetből.
2022. nov. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Írj neki egy üzenetet (vagy hívd fel, ha még nem alszik), hogy te akartál lenni az utolsó, aki ma felköszönti, hogy a tiedre emlékezzen a legtovább, vagy valami hasonló kamuduma. :D

Holnap meg látogasd meg és vigyél neki valami ajándékot, hogy PONT így tervezted, hogy együtt tudjátok tölteni a napot.

2022. nov. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Ha szívből jön a gesztus, az helyrehozhat minden sérelmet. Hozd helyre, de az ölelést ki ne hagyd! :)
2022. nov. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát max felköszönteni tudok már csak. Sokkal hamarabb ébren van, mint én, és együtt élünk, szóval feltűnés mentesen már nem tudok boltba menni egy csokiért, vagy ilyesmi. Azt nem szereti ha akkor akarok főzni, amikor ő is.

A felhánytorgatáshoz annyit tennék hozzá, hogy nem éppen egészséges a szülő-gyerek kapcsolatunk. :/

2022. nov. 4. 23:59
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Akkor szard le.

Esetleg beírhatod a naptárodba következő évre. Mondjuk október 30: Anyának ajándékot kell vennem.

November 4: Anyának oda kell adni az ajándékot.

Mondjuk mi rendszeresen elfelejtjük egymás születésnapját.

2022. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
94%
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy írd be a naptáradba és állíts ve fogyelmeztetőt pár nappal korábbra.
2022. nov. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
A mai vilagban meddig tart a telefonba egy emlekeztetot beirni... Majd a gyereked szulinapjat is elfelejted?
2022. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát én nagyon rossz vagyok a datumokkal abban az értelemben, hogy általában fogalmam nincs, hanyadika van. De épp azért, hogy ilyesmi ne essen meg velem, minden fontosabb alkalom ott van a naptáramban, úgy beallitva, hogy egy héttel és egy nappal előtte is kapják emlékeztetőt.

A gyerekem rendszeresen elfelejti a szuletesnapomat és ugyan le nem cseszem érte, azért xarul esik.

2022. nov. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Készíts neki valamit saját kezűleg, aminek némi hasznát is veszi.


De én ezt nem értem...

Ősrégi a mondás: akinek nincs esze, legyen notesze. Ma már a telefonon is lehet emlékeztetőt beállítani a naptárban.


Ha neki ez fontos, édesanyád joggal neheztel rád emiatt.

2022. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!