Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim (jogilag) beleszólha...

A szüleim (jogilag) beleszólhatnak a vallásomba?

Figyelt kérdés
A szüleim nem vallásosak. Én viszon az vagyok. A szüleim ebbe beleszólhatnak vagy nem. Vagy ha igen akkor milyen mértékbe?(jogilag kérdezem)

2022. nov. 7. 17:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem szólhat ,ez a te döbtésed
2022. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:
69%
Én se vagyok vallásos, de ha a lányom az lenne, inkább csak megpróbálnám ész érvekkel lebeszélni. De nem dobnám ki vagy valami hasonló.
2022. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
23%
Járj el inkább pszichiáterhez, remélhetőleg majd elmúlik. Azt lehet, h a szüleid is támogatják majd.
2022. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Furcsa, hogy nem vallásos szülők gyereke vallásos lesz. Kicsit aggódnék, hogy mibe keveredtél bele, mert általában fordítva szokott lenni, vagyis a gyerek kevésbé vallásos, mint a szülők. Még furcsább ha muszlim. Ilyet mégis honnan szed össze egy fiatal? Rokonoktól nem látja, akkor hol térítették meg? Ja, lehet hogy én se lennék nyugodt.
2022. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szólhatnak bele jogilag.

De engem is érdekelne, hogy milyen felekezethez szeretnél csatlakozni, mert az viszont nagyon nem mindegy.

Pl. Jehova-tanúi és a Hit-gyülekezete és hasonlók, elidegenítik a tagokat azoktól a családtagoktól és barátoktól, mindenkitől, akik nem lépnek be szintén a szektába... akarom mondani közösségükbe.

Nehogy lecseréld a szeretteidet ilyenekre, mert az egyáltalán nem éri meg!

2022. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó katolikus vallás. Nehéz a helyzetem mivel sok mindet nem engednek nekem a szüleim. Az eggyik tanáromban bízok nagyon aki segít. És ő mondta h ez segìt és tényleg
2022. nov. 7. 18:34
 17/43 anonim válasza:
80%
Örülj neki. Az én szüleim kényszerítettek, hogy gyakoroljam a karolikus vallást, templomba járást, imádkozást. Te szabad vagy.
2022. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
De mibe szólnak bele konkrétan?
2022. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
81%
tehát a kedves tanárod téritett meg .na és melyik katolikus valás vagy Hit gyulekezete az .
2022. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%

Abban segít a vallás, hogy a szüleid sokmindent nem engednek meg?

Ezt kifejtenéd? Tényleg érdekel.

2022. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!