Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim (jogilag) beleszólha...

A szüleim (jogilag) beleszólhatnak a vallásomba?

Figyelt kérdés
A szüleim nem vallásosak. Én viszon az vagyok. A szüleim ebbe beleszólhatnak vagy nem. Vagy ha igen akkor milyen mértékbe?(jogilag kérdezem)

2022. nov. 7. 17:40
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
97%
29-nek szólt (30 voltam).
2022. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
84%
De szeretem őket akkor is, csak vallásukkal hagyjanak békén...
2022. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
92%

"Az eggyik tanáromban bízok nagyon aki segít. És ő mondta h ez segìt és tényleg"


Bocs, de ez is kicsit rosszul hangzik. Sok ilyen sztorit lehet olvasni, hogy kerülnek közel a tanárok a diákokhoz egy sebezhető időszakban, mikor nem találják a helyüket a gyerekek a világban, tele vannak kétségekkel, és akarnak egy megbízható embert, akire mindig lehet támaszkodni, akiben feltétel nélkül meg akarnak bízni. Volt egy barátnőm, akinek elég labilis volt a családi háttere, szülei elváltak, apja nem foglalkozott vele. Nagyon okos lány volt és a korához képest bölcs is, de látszott mennyire igényli, hogy felnézhessen néhány felnőttre. Nem egészséges módon, hanem feltétel nélkül, szinte vakon rajongott némelyik tanárért, és áradozott róluk, hogy ez milyen bölcs és jó ember, 4 év alatt 5-6 ilyen nagyon komoly példaképe volt gimiben, néha váltották egymást. Szerencsére nagy baj nem lett, de azért az anyukája eléggé megijedt, mikor a kétszeresen elvált, középkorú énektanár hívta koncertekre 16 évesen. Szóval amit mondasz, arról is ez jut eszembe, ne akarj ennyire megbízni se tanárokban, se más felnőttekben. MIndenkitől lehet tanulni valami jót, de veszélyes, ha valakit vakon követni kezdesz.

2022. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
75%
Jogilag vallásszabadság van, tehát bele nem szólhatnak. Jogilag...
2022. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
83%

"Az eggyik tanáromban bízok nagyon aki segít. És ő mondta h ez segìt és tényleg"


Megértem, hogy a szüleid "mindent" tiltanak, ha magadtól ennyire naiv vagy. Most le fognak pontozni az elvakult hívők, de a pedofil papokban is nagyon bíztak eleinte a ministránsfiúk...

2022. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
87%

de azt mėg mindig nem tudjuk hogy melyik katolikus vallás ez.

mert a klaszikus katolikus vallás mint romai katolikus vallás vagy a görög katolikus ,az nem tėrit senkit . elentėtben jehova tanui ,meg Hit gyülisek igen.

ugyhogy melyik katolikus vallás ? vagy azt nem mered le írni ,ės hány éves vagy mert az sem mered le írni.

2022. nov. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
17 már leírtam. Római katolikus
2022. nov. 8. 07:08
 38/43 anonim ***** válasza:
32%
36. Szzörnyű, hogy egyesek keverik a katolikust a kereszténnyel. Kepes volt leírni, h a kqtolikuson b3lül jehova v hitgyüli? omg!
2022. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"elentėtben jehova tanui ,meg Hit gyülisek igen"


Sem a Jehova Tanúi, sem a Hit Gyülekezete nem katolikus felekezet.

2022. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
72%

38

A katolikus a kereszténység részhalmaza.

Minden katolikus keresztény, de nem minden keresztény katolikus. Csak a gyengébbek kedvéért, mint te.

2022. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!