Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ketté szakadon , mit tennétek...

Ketté szakadon , mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam (3) akit imádok viszont nem sokszor találkoztunk mivel külföldön dolgozok (ennek nyomósabb okai vannak miért mentem ki amikor a fiam fél éves volt ez az ok pedig hogy nagyon nem jöttünk akkor ki sem anyagilag és barátnőm sem foglalkozott semmit a kapcsolatunkal. Az utóbbi időben belátta hogy elüldözött és viszonylag rendeződött a kapcsolatunk aminek én nagyon örülök. Természetesen az elmúlt 2.5 évben a jó fizetésemnek köszönhetően nem volt anyagi gondjuk mert mindent én fizettem kintről.


Most hozta a sort úgy hogy hazaköltöznék viszont most kaptam egy olyan munkaajánlatot ami számomra hihetetlen ez az összeg szállással ellátással +2 millió forintnak megfelelő angol font , a munka idő 1 hónap munka és 1 hónap szünet (ápolói munka egy nagyon gazdag családnál)


Barátnőm nagyon nem boldog mert azthitte hogy hazaköltözök és én is így voltam vele de most beszélgettem vele és ezt még meg kell emésztenie, persze azt ő is megérti hogy 2m forint tisztán nagyon sok pénz.


Fiamat viszont nagyon féltem mert mindig hazautaznék arra az egy hónap szünetre vagyis mind 2. hónapban otthon lennék de nem tudom hogy egy 3 éves gyerek hogyan tudná ezt feldolgozni hogy az apja minden 2. hónapban 1 hónapra elmegy...


Sajnos otthon biztos hogy nem lenne jó fizető munkám (egészségügy) és meg sem közelítené eztamit most ajánlottak. sőt....


Megtehetem azt a fiammal hogy 2 havonta lát? nyilván ő miattuk teszem hogy jó életük legyen és így már hogy minden 2. hónapban haza tudok menni így sokkal jobb mint ami az elmult 2 évben volt mert akkor a covid miatt és a kapcsolat miatt 2x mentem csak haza...



2022. nov. 9. 22:37
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
93%
Költöztesd ki őket.
2022. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy gondolom, hogy nincs az a pénz, amiért megéri a párod és a kisgyereked magára hagyni. Nekem nem ér az 2 millió forintot havonta, hogy a gyerekem azt se tudja, hogy ki vagyok.

Felnőtt korában ezek az érzések bizony tudatalatt megmaradnak, és hiába mutatod neki a bankszámla kivonatot, hogy "nézd, apu azért nem volt itthon soha, hogy legyen pénz", semmit sem fog érni, mert a gyereknek nem voltál igazi apa az életében.

2022. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%

Tehát vagy nem vállalod el, vagy kiköltözik hozzád a párod és a kisfiad. Más lehetőség nincs.

Ennyire nem szabad belebolondulni a pénzbe..

2022. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem maradj kinnt a pénz miatt,a barátnőd a gyerekkel nem akar oda költözni? Vagy kimenni amikor dolgozol egy hétre?
2022. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem tenném ki a gyereket a hazai oktatási rendszernek. Lehet, hogy még távolinak tűnik, de három év múlva elkezdi ő is a sulit, és jelen állás szerint csak romlani fog a most is pocsék helyzet. Ennyi idő alatt anyanyelvi szinten meg tudna angolul is tanulni. Szóval inkább Angliába kellene költöztetni a teljes családot.
2022. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
89%
Ezt neked kell lemeccselned, a párodat is IGAZÁN MEGHALLGATVA. Ha már nem fenyeget az éhhalál, és minden nap láthatnád a párod és a gyermeked sokkal rosszabb, de megélhetést biztosító fizetéssel, én tuti hagynám a francba ezt a külföldi melót. (Sőt, bár gyerek nincs, de hasonló helyzetből költöztem én is haza. Egyszerűen nem ért annyit a pénz, mint a távollét károssága.)
2022. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
64%

"Tehát vagy nem vállalod el, vagy kiköltözik hozzád a párod és a kisfiad. Más lehetőség nincs."


De van, épp azt ecseteli. Ő kint marad és ket havonta hazajar.

2022. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
96%

Ha minden második hónapban vagy otthon az az eddigiekhez képest előrelépés. Ha nem vállalod a munkát és megint nem jöttök majd ki a pároddal, akkor ott leszel, jól fizető állás és család nélkül egyszerre. Én biztos, hogy vállalnám a munkát és így meg lehetne nézni kockázat nélkül, hogy egyáltalán működik-e a kapcsolat a gyakorlatban is.

Persze a legegyszerűbb az lenne, ha kiköltöznének, ha hajlandó rá.

2022. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
77%
Menjetek ki, meneküljetek ebből az Országból! Itt csak minden sz@rabb lesz....
2022. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
33%
Képes lennél a pénz miatt magára hagyni a párod és a gyereked?
2022. nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!