Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre mit reagálnátok? Mit...

Erre mit reagálnátok? Mit tennétek, hogy viselkednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak kb 3 éve, én most 30 éves vagyok. Megnősültem, gyerekünk is van, saját házunk kb 1 órára mindkettőnk szüleitől, teljesen önálló életet élünk.

Sztori a következő: a válás óta anyám egyre rosszabbul van lelkileg és mentálisan is. Az utóbbi fél évben már abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán ő a saját anyám e, annyira kifordult önmagából. Egyre jobban fortyog benne a gyűlölet, a gyilkos indulat, állandóan az apámat szidja, a halálát kívánja. Tőlem is ezt várja, hogy gyűlöljem és átkozzam. Én viszont hajlandó vagyok beszélni, vele, beengedem a házunkba és még az unokát is láthatja. Én ezért el vagyok hordva mindennek, én az apámat imádom, hogy lehetek ilyen gonosz vele (mármint anyámmal), nem is szeretem. Az utóbbi időben nem is kerestem. Amikor ő hívott akkor egy órán keresztül is képes volt ecsetelni, hogy az egész világ ellene van, őt mindenki csak gyűlöli, pedig ő mennyire szeretett mindenkit és mennyi jót tett, bezzeg mi csak ártunk neki. Na, merészeltem neki azt mondani, hogy én nem vagyok hajlandó több ilyet hallgatni, mert tönkremegyek bele. Ezen úgy összevesztünk, hogy végül azzal tette le a telefont hogy engem megszállt az ördög.

Ezek után én legszívesebben letiltanám és soha többé nem beszélnék vele, úgy érzem ez volt az utolsó csepp a pohárban. Egyes családtagok szerint ez a helyes döntés, mások szerint adjak lehetőséget a bocsánatkérésre, mások szerint ez úgysem fog bekövetkezni, szóval ha újra keres, akkor tegyek úgy mintha ez el sem hangzott volna. Megint mások szerint pedig még nekem kéne odamenni bocsánatot kérni.

Ez az utolsó teljesen ki van zárva, a többi között vívódom. Hisz mégiscsak az anyám és valaha szerettem, csak azt nem tudom elviselni akivé vált. Ha vissza tudna változni, akkor persze nem lenne semmi gond. Szeretnék minél több megközelítést keresni, más lehetőségeket és úgy gondolom itt több féle választ kaphatok mint attól a néhány családtagomtól, akikkel tudok erről beszélni.


2022. máj. 16. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél neki bérletet valami rendezvényre/foglalkozásra: sport, színház, főzőtanfolyam, akármi… megismerkedik valami palival és helyreáll a lelkivilága
2022. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Miért váltak el? Apád átverte? Vagy miért ilyen csalódott?
2022. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Csak van oka amiért anyád ennyire kiborult....
2022. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem vidd pszichiáterhez, több lehet ez mögött mint csak pusztán gyűlölet. Az anyukád és így tönkre fog menni segíts neki valahogy, lehet lelkileg komoly a baj.
2022. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Első körben elég volna egy jó pszichológus.Szüksége van rá.
2022. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Lehet kezdödö demencia, vallási örület meg egy csomó egyéb betegség.
2022. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1: próbáltam hasonlót, de sehova nem hajlandó kimozdulni, pedig akár el is vinném kocsival.


2: közös megegyezés volt, kölcsönösen nem bírták elviselni egymást. Csak miattunk maradtak együtt. Miután a legkisebb testvérem is nagykorú lett, akkor váltak el.


3: biztos van oka, csak én nem tudom.


4: az egyesnek már írtam, hogy sehova nem hajlandó kimozdulni. Nagyon szeretnék segíteni rajta mert első körben tényleg magát fogja kicsinálni teljesen, illetve a környezetét is. De ő is kell hozzá. Vagy fogjam le és vigyem el erőszakkal?

2022. máj. 16. 19:30
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
nincs valaki, akire esetleg hallgat?
2022. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8: már nincs. A testvére egy darabig tudta csitítani, de már őt sem hallgatja végig. Kb 5 másodperc után félbeszakít mindenkit.
2022. máj. 16. 20:13
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha jó anyád volt akkor most nehéz időkben semmi esetre se fordíts neki hátat. Elkell mondani neki hogy szereted
2022. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!