Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen pitiáner, kötekedő...

Miért ilyen pitiáner, kötekedő az apám?

Figyelt kérdés
Tanulok, és mellette dolgozom pár hónapja. A szüleimmel élek. Apám anyumnak semmit nem segít, kötekedik vele, ha vásárolni kell, akkor elmegy apu vásárolni (élelmiszert) de elkéri anyutól az árát. A közös ktg-be, a szánlákra is kér anyutól pénzt. Mindketten nyugdíjasok, és apámnak 200 feletti a nyugíja. Anyura meg rám semmilyen pénzt sem szán. Engem emiatt anyukám támogatott anyagilag. Ezt apám tudja jól. Tanulás mellett dolgozom pár hónapja. A pénzt anyumnak adom oda. Most először rendeltem magamnak vmit neten. Anyukám lefeküdt, de a pénzt kirakta apunak hogyha hozzák a csomagomat, fizesse ki. Nekem meg időre kellett mennem valahova, ezért én nem tudtam átvenni. Anyu meg ha lefekszik, elalszik,nem hallja a kaputelefont. Ezért apu lett megkérve erre. Apám meg: kinek a pénzéből? Anyuval egyszerre monduk hogy a fizetésemből. Már ott voltam, hogy azt kérdetem: neked nem mindegy? Vagy hogy: a szomszédéból! Komolyan olyan pitiáner az apám, és rajta ül a pénzén, hogy neki nem mindegy, ha úgysem ő fizeti? Volt hogy azzal jött, majd ha meghal, akkor úgyis én öröklöm a pénzét. De hogy amig él, és úgy támogatna ha szükségem van vmire pénzre, az eszébe sem jut. Anyut is sajnálom,mert kb minden az ő nyugíjából megy. Neki kevesebb mint apámnak, de arányaiban nézve anyuéból sokkal több pénz megy el. Olyan szinten pitiáner és kötekedő apám, kimondom egy zsarnok, hogy anyu is már idegileg belerokkant. Hogy lehetnek emberek egymással, csaladtagokkal annyira pitiánerek az emberek, mint amilyen apám?
2022. nov. 10. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Miért laksz még ott, ha nem bírod?
2022. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egyrészt mivel még csak most kezdtem el dolgozni, másrészt ott van édesanyám. Viszont ne haragudj, de nem a kérdésemre válaszoltál, hanem bennem keresed a hibát.
2022. nov. 10. 13:47
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

2: hiába mondanék bármit, ezt csak családon belül lehet megoldani.

Ha anyádnak így jó, és nem lázad, akkor te semmit nem tudsztenni.

2022. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

És milyen válasz lenne az, amivel elégedett lennél? Valami, amivel visszatérne beléd az igazságos világba vetett hidet, vagy valami olyat, ami a helyzeten változtat.


Te 20+ éve ismered apádat, de nekünk kellen két bekezdés alapján erre tudni a választ? A világon semmi nem derült ki róla, csak hogy most már egy s...fej. De ha ki is elemeznénk az okokat, az nem sok mindent oldana meg.

2022. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3-as anyám hiába "lázad"! Apám mindennel visszaél. Egy igazi elnyomó zsarnok, aki abban nőtt fel, hogy a nőnek kuss a neve.
2022. nov. 10. 13:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5: hát akkor a kör bezárult. Nem hinném, hogy egy 70éves embert alapvetően meg lehet változtatni....
2022. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem is az a kérdés hogy meg lehet-e változtatni, hanem hogy benne mi miatt alakult ez ki? Mitől lesz valaki pitiáner?
2022. nov. 10. 14:03
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem ilyen volt?
2022. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ennyire nem! Ilyen durva szintű zsarnokoskodása nem volt. Ez már kb az extrém pitiáner kategória lett nála. Viszont látom, senki sem akar vagy tud a konkrét kérdésemre válaszolni.
2022. nov. 10. 14:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szülői minta, nevelés, illetve ezt követően lévő kapcsolatai. Mindenkivel azt lehet megtenni, amit a másik fél hagy, eltűr, úgyhogy részben édesanyád is hibás a kialakult helyzetért.


Valószínűleg a kapcsolatuk elején édesapád kedves volt, majd egyre rosszabb és rosszabb lett a helyzet, miközben édesanyád nem szabta meg a határokat, tűrt, így idővel eldurvult a helyzet, amit már nem volt képes kezelni, nem lehetett együtt megoldani, csak szakítás volt opció. Szakítást valami miatt nem lépte meg, hogy miért azt csak ő és esetleg te tudhatod. - akár a rossz anyagi helyzet miatt nem mert különválni.

2022. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!