Az anyám nárcisztikus?

Figyelt kérdés
Középiskola első osztályába járok. Az Édesanyám gyerekkoromban sem tisztelte a személyes dolgaim, pl a játékaim a megkerdezésem nélkül kidobta,vagy odaadta másoknak. Nekem ezek a dolgok fontosak voltak, mindenemre mindig vigyáztam, és rendszeresen játszottam velük. Majd a könyveimmel ugyanezt tette, sőt az általános iskolai ballagáskor kapott ékszeremmel is. Minden nap megkérdezi mi legyen másnap az ebéd, de az esetek 90 %-ban nem az van amit mond, hanem valami teljesen más. Nem ertem, miért kérdez meg hogy mit főzzön, ha úgysem az lesz? Amikor rákérdezek hogy miért ez van, ahelyett amit mondott hogy lesz enni, elintézi annyival, hogy főzz magadnak. Rendszeresen önsajnáltat, meg ő mindig fáradt, de ha valaki jön hozzánk, akkor felélénkül,és mindenki azt mondja, milyen kedves, és ezek az emberek engem kezdenek el hibáztatni, ha bármi negatívat mondok anyura. Másik eset az, hogy elkezd mártírt játszani, és mindent visszaforgat rám. Utoljára vettem neki édességet, a kedvencét, erre azt a szemem előtt adta oda a szomszéd kislánynak. Utána olvastam a nárcisztikus személyiségnek,és szerintetek ő lehet hogy olyan?
2022. nov. 11. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Rejtett narcisztikusra illik, amiket írsz. Van a YouTube-on egy nárcisz coach nevű nőtől egy sorozat videó, nála meg is találsz egyet rejtett nárcisztikus néven, esetleg hallgasd meg. Ezek az önsajnálgatók, de akik a családdal ellenségesek, csak idegen jelenlétében mézesmázosak, és mindig panaszkodnak mindenre.
2022. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb emberben fellelhetőek a nárcisztikus vonások. Ez egy skála és valószínűleg a te anyukád több nárcisztikus vonással is rendelkezik. Már abban a korban vagy, hogy felismerted ezeket.

Én is kb. középiskolás voltam, mikor kinyílt a szemem. Nekem is hasonló az anyám, pl. sosem tette el a neki készült rajzaimat, gyerekeitől kapott ajándékokat mindig kidobta. Szólt is, hogy ne gyártsunk több szemetet. Számára ezek nem voltak értékesek.

Mindig az volt mondva, hogy mennyi mindent tesz értünk, neki munka után még haza kell mennie takarítani, begyújtani és főzni, mert a gyerekei semmit nem segítenek. Egyszer egy munkatársával találkoztam az utcán és mondta, hogy mennyire sajnálja anyumat, hogy ennyit dolgozik a munkahelyen is meg otthon is. Láttam rajta, hogy elítél engem, amiért nem segítek. Persze ez nem volt igaz… Igyekeztem segíteni, csak sosem volt jó semmi, amit csináltam, mindig leértékelte. Hangoztatta, hogy egy fiúnak se fogok kelleni és előre sajnálja a gyerekeimet, ha lesznek egyáltalán.

Persze mások előtt megy a színjáték, hogy milyen jó anyuka, vicces, laza és beilleszkedik a gyerekek közé. Nekem több osztálytársam is említette, hogy ilyen anyukát szeretne, persze én nem értettem, hogy miért mondják, hiszen ismerem a másik oldalát is.

Sokat olvastam, videókat néztem a témában és bár sokat sérültem miatta már nem haragszom rá. Segített az is, hogy elköltöztem és ritkán beszélünk.

2022. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, abszolút.


Sajnálom, nehéz dolgod lesz, reméljük h nem fog súlyosbodni. Bár nálam súlyosbodott és egyre durvább dolgok jöttek, aztán 21 évesen elmenekültem otthonról és nem beszéltünk 2 évig.

2022. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lazy Lover ***** válasza:
52%
igen az az enyém is ilyen egy jó tanács menekülj el tőle minél előbb
2022. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem túltolta az önállóságra nevelésed. Főzz egy spagettit sajttal mondd meg neki hogy sajnálod, hogy kidobta az ékszereid és minden jobb lesz.
2022. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem
2022. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!