Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az Anyám nárcisztikus? Hogyan...

Az Anyám nárcisztikus? Hogyan kezeljem ezeket a doldokat?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom ota nagyon nehez eletem volt. Akkor még mas gondok voltak de akkor is szenvedtem. Most meg mas miatt szenvedek gyerekkent ezeket eszre sem vettem. Anya nagyon furan viselkedik, nem tudom figyelembe venni a velemenyet sem amiket mond. Nem tartom ot beszamithato embernek. Olyan dolgok vannak, hogy nekem allandoan nevetnem kell es jo kedvem kell lenni egesz nap porognom kell mert ha nem porgok es nem vagyok egy bohoc engem Anya egy bolondnak tart. Ha reggel felfkelek ugy kell fel kelnem hogy nevetek, rohogok, ciganykerekeznem kell kb ahhoz hogy Anya beken hagyjom. Ha nincs jo kedvem vagy nem szolok hozza egybol amint ki megyek a mosdoba pl, egesz napom el van asva. Kotegszik, nem szol hozzam, csapkodja az ajtot, elhord minden depresszios bolondak mert en nem nevettem es szoltam hozza ebredes utan 1 perccel.

Mar a kohogesebol tudom hogy ma milyen napom lesz. Beken hagy e , vagy pokol lesz e a nap.

Tesom barmit csinal o nem bolond, o sose nevet sose viccelodik megsem meri Anya ezeket megtenni vele mint velem.

Az egesz eletemet tonkre teszi Anya..

Ha haza jovok munkabol es nem vigyorogva jovok be az ajton , mar tudom hogy onnantol nekem vegem lesz itthon

Van amikor nincs erom allandoan vogyorogni hogy en ne legyek mindennem elhordva itthon...nagyon faraszto.

Ha fel emelem a hangom hogy hagyjon mar beken akkor mindent osszetor a hazban es elzavar leku..az meg stb.

Egy lelki teher van rajtam az itthoni dolgok miatt.

Ha kicsit erosebben zarom be az ajtom mar olyanokat mond hogy na mar bajod van te no meg latom hogy figyeli az arcom es ha nincs jo kedvem mindent mond..

Neha ugy erzem megfogok bolondulni itt

Még nem tudok elkoltozni a penz miatt. Ez narcisztikus szemelyisegzavar? Vagy csupan unatkozik?

23L


2022. júl. 11. 16:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nincs mar erom bohocnak mutatni magam
2022. júl. 11. 16:07
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

A nárciszrikus személyiségzavar közel sem ez. Inkább túlféltés, amit nagyon szarul mutat ki.

De az is lehet, hogy csak te reagálod ezeket túl. Ezt nem tudhatjuk.

Amit tehetsz, hogy ignorálod. Mondjon/csináljon, amit akar, te szépen bezárkózol a szobádba. Egyszer elunja.

2022. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen csak bolond.
2022. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"Az Anyám nárcisztikus?"

Miért pont nárcisztikus? Mert ez az első idegen szó, ami a pszichológiával kapcsolatban eszedbe jut? Akkor már miért nem inkább ADHD-s, autista vagy depressziós?

És egyáltalán miért kellene felcímkézni? Mit oldana az meg?

2022. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azert kell felcimkezni mert utana akarok jarni hogy hogyan kezeljem ezt...

Ez nem tulfeltes, ki nem bir engem allni. Itt az egeszben az a lenyeg hogy nekem mindig jokedvem kell lenni mert ha nem vagyok az depresszios bolond beteg vagyok.

2022. júl. 11. 16:45
 6/14 A kérdező kommentje:
2. Nem reagalom tul. Az egesz eletem arrol szol hogy jokedvu bohocnak kell mutassam magam itthon
2022. júl. 11. 16:46
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Inkább toxikusnak mondanám.

Mintha csak az én anyámat írtad volna le. Ha már elgondolkozok valamin vagy szimplán nem vagyok beszédes kedvemben mert fáradt vagyok, belèm akarja beszélni, hogy valami bajom van.

Volt olyan, hogy reggeliztem, pont jött ki a konyhába, szokásosan elvoltam gondolkodva ès nekem esett, hogyha nem tetszik itthon huzzak el a pi*csába a barátnőmékhez.

Szimplán unalmas az élete és direkt keresi a konfliktusokat, mert így legalább történik valami.

Apuddal együtt van meg?

2022. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

"Azert kell felcimkezni mert utana akarok jarni hogy hogyan kezeljem ezt..."

Ha tényleg utána akarsz járni, akkor szakemberhez fordulj, ne a gyk-hoz!


"ki nem bir engem allni"

Igen. Van ilyen. Nem szerethet mindenki mindenkit egyformán. Ilyen az élet. Meg kell tanulni elviselni azokat is, akik ki nem állhatnak. Ez még nem olyasmi, amit kezelni kellene, egyszerűen csak együtt kell tudni élni vele. Ha nem megy, az a te problémád, nem az övé, tehát akkor rád kéne valami címke...


"Itt az egeszben az a lenyeg hogy nekem mindig jokedvem kell lenni"

Csak ha te is úgy akarod. Szabadon dönthetsz.


"mert ha nem vagyok az depresszios bolond beteg vagyok"

Szerinte. És? Ő is szabadon azt gondol, amit csak akar. Attól még neked a saját életedet kell élned úgy, ahogy te a legjobbnak látod.


"Az egesz eletem arrol szol hogy jokedvu bohocnak kell mutassam magam itthon"

Nem muszáj. A saját választásod.

2022. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el jó messzire...ennyi.
2022. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám hog hagyjon békén, nincs kedved asszisztálni az elmezavarához. Ha csapkod akkor csapkod. Ha beszól, akkor beszól. Zárd magadra az ajtót és ne vegyél róla tudomást. Mégis mi mást tudna tenni ellened? A testvéreddel azért nem csinálja mert ő nem hagyta magát belerángatni ebbe a komédiába gondolom...

Aztán mihamarabb költözz el onnan, ne az ő életét éld.

2022. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!