Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az elvált, különélő szülők...

Az elvált, különélő szülők általában érzelmileg eltávolodnak a gyerektől, ez a jellemző, vagy csak nálunk alakult ki ez a szerencsétlen helyzet?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 11:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Pontositva?

Nekem anyummal rossz lett a viszony de amióta az új pasijával gondok vannak azóta jobb lett a viszony köztünk.. mivel nem kötekszik

Apummal kicsit eltávolodtunk mivel külön él épitkezik én is sokat dolgozok

2022. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Kedves,1es nem akarlak elkeseriteni de ha nem lesznek gondok akkor lehet megint kötekedni fog
2022. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Velem ugyan nem :D mivel amúgy is költözésben vagyok :)
2022. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem ritka, de nem is törvényszerű.
2022. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám elköltözött, egy ideig még tartottuk a kapcsolatot, aztán már nem, mert nem volt értelme. Felnőtt voltam már a válásnál.
2022. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakran ez a helyzet, hiszen onnantól nem mindennapos a kapcsolat, nem tudnak egymással mindent megosztani. Kicsit olyan ez, mint a tavkapcsolat
2022. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
1: nem felnőtt, hanem egy 10 éves gyerekről van szó. Azt mondja, hogy úgy érzi, hogy már nem szereti őt az apukája, nem fontos neki egyáltalán. Egyre kevésbé kötődik az apukájához (valószínűleg) emiatt.
2022. nov. 12. 12:01
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Az apukát lehet esetleg megkérni hogy töltsön a gyerekkel több időt
2022. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
A lényeg nem az, hogy a szülők élnek egymástól külön, hanem az, hogy a gyerek nem él felváltva mindkét szülővel, itt egy hetet, ott egy hetet. Ez ugyan a gyereknek kissé zaklatott lehet, de még mindig kiegyensúlyozottabb kapcsolatot tud fenntartani mindkét szülőjével érzelmileg, mintha egyikkel csak alkalmilag találkozik. Azzal a szülőjével az érzelmi kapcsolata mindenképpen csorbát szenved, vagy elsorvad, vagy túlidealizálttá válik.
2022. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

persze. nézd csak meg a nagymamás kérdést, nem csak hogy általános, de még normálisnak is tartja a többség

igazi állati szinten vannak

2022. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!