Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim tiltják, hogy egy...

A szüleim tiltják, hogy egy barátommal találkozzak. Helytelen, hogy ennek ellenére is találkozom vele titokban?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves leszek. A szüleim próbálnak eltiltani egy barátomtól úgy, hogy nem is ismerik. Nem is találkoztak vele. Hiába próbálok beszélni velük, nem tudok rájuk hatni, ezért a tudtuk nélkül, titokban találkozunk. Tudom, hogy nem kéne. Meg is romlott a kapcsolatunk a családommal emiatt. Már nem bíznak bennem. Tudom, hogy ezt csak úgy tudom helyrehozni, ha őszinte vagyok és abbahagyom a titokban való találkozgatást, ugyanakkor rosszul esik, hogy meg sem akarják ismerni a személyt.

Szerintetek mit kéne tennem?



2022. nov. 14. 23:04
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
A találkozást is csak akkor tudjuk megoldani ha a családom nincs otthon, de mivel nem tetszik nekik, hogy a hátuk mögött találkotunk, az utóbbi időben emiatt is gyakran veszekedtünk.
2022. nov. 15. 00:47
 22/58 anonim ***** válasza:
71%

Az nem srác, hanem egy szatír az öregek otthonából. Efebofil.

Szüleidnek van igaza, de nem azért, mert szégyen. Majd csak kb. 30 fölött fogod megérteni, addig mindegy mit mondunk.

2022. nov. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
74%
A pasid nem srác, hanem akár apád lehetne. Anyádék nem alaptalanul nem tartanak normálisnak egy olyan meglett férfit, aki kiskorú lányokra hajt.
2022. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
26%

Őszintén azt gondolom, hogyha ez a pasi őszintén szeretne, akkor nem hagyná, hogy a kapcsolatotok miatt megromoljon a viszony a szüleiddel.


Eddig várt és várna ezután is pár évet, amíg egyetemre mész és addig nem mutatna erős érdeklődést.


Lehet fájna, de én elengedném pár évre. Ha egymásnak teremtett titeket az Úr/Sors, akkor meg fogjátok próbálni újra, ha már nem otthon laksz és működni fog.


Ha meg nem, akkor meg a szüleidnek van igaza, jön pár év múlva másik.

2022. nov. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
74%
Lehet nem ártana neked egy pszichológus. Mi a fenéért ragaszkodsz egy nálad kétszer idősebb pasashoz? Nincsenek is közös témáitok, ő egy meglett férfi felnőtt élettel, gondokkal, te meg egy középiskolás kislány vagy, jobban tennéd, ha hallgatnál a szüleidre.
2022. nov. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
73%

És a 30 éves fiúddal engedte a találkozást?

Mit nem enged most, amit akkor engedett?

2022. nov. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
61%

Én azért egyetértek a szüleiddel!


A srác az apád lehetne, egyszer már nem jött be egy ilyen, megmondták, igazuk lett. Ráadásul azért abba gondolj már bele, hogy egy szülőnek milyen érzés az, ha a vejük közel egyidős velük. Ez a baj mostanában, hogy mindenki lázong, mindenki felemeli a hangját, persze tartalom nincs mögötte. Azt írod azért ismerkedsz vele, mert egy hullámhosszon vagytok. Most még. És miért nem tudtál egy hullámhosszon lenni egy 18-20-26 éves sráccal? Kérték, hogy ne találkozz ezzel a személlyel ennek ellenére mégis ezt teszed. Én is őszinte lettem volna a gyerekemmel, hogyha valamit nem akarok megkérem, hogy ne tegye. De te vagány vagy, és szembe fordulsz. Nekem ez nem jelent mást csak azt, hogy dacolsz, hogy te már csak azért is. Felelős szülőként néznem kellene a család többi tagját is. Nem is feltétlenül azt, hogy jó ég mit gondolnak, hanem hogy egy dupla annyi idős faszi nem illik a képbe. Az elfogadás szép és jó dolog, de a mértéke korlátozott. Sajnálom a kérdező nekem a szüleiddel kell most egyetértenem. Én annyival fűszerezném ezt az egészet, hogy amint betöltöd a 18-at el is küldenélek otthonról. Ha ezt a szüleid nem teszik meg, akkor elég humánusak veled szemben.

2022. nov. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
32%

27:

"egy szülőnek milyen érzés az, ha a vejük közel egyidős velük."

De csak járni akar vele egy kicsit, könyörgöm!

Köze nincs ahhoz, hogy vele akarna házasodni, stb.

Tetszenek egymásnak, megismerik egymást, foglalkoznak egymással 3-9 hónapot, aztán vége.

2022. nov. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
76%

2: Ez egy konkrét esetből eredhet, ami velük esett meg.

(Nagypapám 6 évvel volt idősebb nagymamámnál és neki a minden más korfelállás volt a nemnormális. Én 4 évvel fiatalabb fiúval jártam huszonévesen - a fiú is huszonéves volt -, neki ezzel volt baja.)

2022. nov. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
67%

Én sem díjaznám, ha bármelyik gyermekem egy ennyivel jóval idősebb palival kavarna.


Egy 36 éves ne egy tinire hajtson. Aki egy 17 évesnél kopogtat, ott hatalmas bajok vannak fejben..


Fiatal vagy, naív, még alakítható...

2022. nov. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!