Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim tiltják, hogy egy...

A szüleim tiltják, hogy egy barátommal találkozzak. Helytelen, hogy ennek ellenére is találkozom vele titokban?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves leszek. A szüleim próbálnak eltiltani egy barátomtól úgy, hogy nem is ismerik. Nem is találkoztak vele. Hiába próbálok beszélni velük, nem tudok rájuk hatni, ezért a tudtuk nélkül, titokban találkozunk. Tudom, hogy nem kéne. Meg is romlott a kapcsolatunk a családommal emiatt. Már nem bíznak bennem. Tudom, hogy ezt csak úgy tudom helyrehozni, ha őszinte vagyok és abbahagyom a titokban való találkozgatást, ugyanakkor rosszul esik, hogy meg sem akarják ismerni a személyt.

Szerintetek mit kéne tennem?



2022. nov. 14. 23:04
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
24%
Ebből is látszik, hogy nem vagy megbízható. Lehet, hogy inkább őt kellene tiltani tőled.
2022. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
39%
Mellesleg a szüleidnek azonnali hatállyal köszönd meg, hogy nem nyomták fel a palit. Kis korú vagy, én zaklatásért simán feltolnám.
2022. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 NTBS ***** válasza:
37%
Nehéz helyzet, a 18 év kicsit sok. Legyél őszinte a szüleiddel. Ha baj lesz csak akkor tudnak segíteni.
2022. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
33%

Pfff... egyidős vagyok a barátoddal.


El nem tudom képzelni, mit szeretnék már ebben a korban egy gyerektől.


Ez a kapcsolat jó eséllyel nem fog működni, de persze én úgy lennék vele, hogy mit is bánom, ha a lányom csalódik a saját hülyesége miatt.

2022. nov. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
15%

A 18 év azért beláthatod, hogy elég lényeges különbség, főleg ilyen korban. Akárhány éves vagy, te akkor is még gyerek vagy. Ő már egy felnőtt férfi, aki lehet, hogy CSAK a barátod, és nem akarsz tőle semmit, de nem várhatod, hogy a szüleid jó szemmel nézzék, miért barátkozik egy közel 40 éves, egy 18 évessel.

Próbáld először inkább magadban helyre tenni, hogy TE mit akarsz ettől az embertől. Pót apát látsz benne? Rossz a viszonyod édesapáddal? Értékeld át, miért akarsz vele jóban lenni, és miért nem vonz a vele való kapcsolat, mondjuk a huszonévesek helyett.

2022. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
29%
Hát el kell keserítselek,ez a pasi bizony a friss,szűzpuncira hajt.Kizárt,hogy komolyan érdeklődik.Írták már,kétszer olyan idős mint te,az apád lehetne.Sőt apa korban van.Neki mostanában kellene,hogy családot alapítson,neked meg még bulizni,tanulni, dolgozni kellene.Ebből vagy az lesz,hogy megszerez, aztán eldob,vagy felcsinál,és a te életed mehet a kukába.Én sem örülnék a szüleid helyébe.Vedd le a rózsaszín milyen közös émátok lehet?Te akkor születtél,mikor ő nagykorú lett.Ez gáz.
2022. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
45%

18 évvel öregebb és úgy írsz róla mintha valami 20 éves fiú lenne. Ez is elég ciki.


"édesanyám azt mondta, hogy amíg az ő házában élek, addig nem a saját életemet élem, hanem azt teszem amit ő akar."

Ebben igaza van. Ha nem tetszenek a szabályaik, akkor költözz el. "18 VagYoK éS FeLNőtT" a felnőttség nem abból áll, hogy azt csinálsz amit akarsz, de persze anyádéknál laksz, ők tartanak el, etetnek, pénzelnek.

Ha felnőtt nagy lámy akarsz lenni akkor menj el dolgozni, költözz el, és utána, felnőtt független emberként azt csinálsz amit akarsz. Ha büdös a munka, nagypapi...vagyis a pasikád is magához vehetne.

2022. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem akik lepontozzátok azokat a válaszokat, miszerint ez nagyon nagy korkülönbség,és kizárt,hogy ez komoly kapcsolat legyen,komolyan nem érzitek,hogy ez egyáltalán nincs rendben? Milyen közös téma lehet? Teljesen más generáció.Az is igaz,hogy az egyik még épphogy felnőtt lesz,a másik meg már bőven apuka korú.Mit akár egy 35 éves egy kislánytól?Igen a 17-18 éves az még kislány.Én is azt hittem ennyi idősen, hogy nem vagyok már az,de most 36 évesen visszagondolok arra az időre,és de,nagyon is kislány voltam még.Ezt pedig a pasi is tudja,vagy legalábbis tudnia kellene.Vagy nagyon éretlen,buta a fickó,vagy tényleg csak a nemi szerve vezérli.Úgy van vele,hogy hülyíti kicsit a kislányt,úgyis beadja a derekát nemsokára, aztán lesz ami lesz.
2022. nov. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
37%
Az első nagy korkülönbséggel járó kapcsolatodat még elnézték,gondolván egyszer kipróbálod,aztán úgyis megjön az eszed. Sajnos nem így lett,ezért már bekeményítettek. Nem helyes,hogy titokban találkozgatsz vele. Ez nem az a felállás,amikor egymásnak élünk,és a szülőket lehet nélkülözni. A pasi ha eldob,anyád meg ki,akkor mi lesz?
2022. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
44%

#14

Erről így az jutott eszembe, mikor anya és lánya beszélgetnek.

-Az a férfi apád lehetne.

-Jajj anya, a kor ma már csak egy szám 🙄

-Úgy látom még mindíg nem érted...

2022. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!