Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hány sört engednéte...

Szülők, ti hány sört engednétek meg a 16 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés
Az én fiam például imádja sört. Van olyan nap amikor megiszik 4-5 üveggel, valamikor meg egy hétig semmit. Én úgy vagyok vele, hogy ameddig jó jegyei vannak, nem üti ki magát vele és kedves meg udvarias addig nem tiltom meg neki.

2022. nov. 16. 19:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Hétvégén max 1-2.
2022. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen semennyit
2022. nov. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen formában biztos, hogy nem emgedném (és erősen elgondolkoznék egy pszichológuson, mert napi szinten még felnőttnek sem kéne inni, nemhogy egy kamaszgyereknek. Felnőtt embertől sem tolerálom a napi alkohol fogyasztást, mert az már függőség, ha még véletlenül nem rövid időn belül az lesz).

Amúgy nem vagyok maradi, ha egy szülinapi/akármilyen bulin megiszik egy 16 éves 1-2 sört arra azt mondom oké, kamasz. Feszegeti a korlátokat, nem örülnék neki, de az még üsse kavics belefér, ha nem vágja magát taccsra. Több nem. Pláne napi szinten

2022. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

16 éves lány vagyok, egyszer kóstoltam meg apám egyik italát, elég is volt. Nem vagyok prűd, járok néha bulizni, de emellett tanulok, stb.


Sosem értettem, mi értelme napi ennyit inni ilyen idősen, kiüti vele magát akár nem akkor sem oké :€

2022. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

16 éves koromban én is megittam heti 1-2 sört, néha többet, de az nagyon nem volt gyakori.

Nem lettem alkoholista.

2022. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
Te vagy az a fiú? Ahogy írsz, az nem szülőre vall. Én ahhoz járulnék hozzá szülőként, hogy ha bulizik, igyon egy sört. Kész. Nyilván nem vagyok vele a buliban, de ha (viszonylag) józanul jön haza, akkor megbízom benne. Máskor szóba se kerül alkohol ivása (nekünk felnőtteknek sem egyébként).
2022. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
65%
Nehéz kérdés, mert tudjuk hogy milyenek a kamaszok. Minél jobban tiltasz valamit, ők annál inkább azt csinálják. Viszont 4,5 üveg szerintem már sok. Én inkább elbeszélgetnék vele ,és próbálnék közös megegyezésre jutni. Pl én max 1 sört engednék. (De ha őszinte akarok lenni akkor inkább arra próbálnám ösztönözni hogy ne igyon.)
2022. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%
1-2 sör kiütni azért nem fogja.
2022. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

1-2 többet nem, amúgy nem vêletlen hogy a sört vagy alkoholos puncsot is vannak helyek, ahol 16 éves kortól vásárolható


Amúgy meg ha akar úgyis inna, így legalább nem titkolja

2022. nov. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%
Sacc h a kérdező a gyerek... És ferdít
2022. nov. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!