Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ezt ép elmével...

Hogy lehet ezt ép elmével feldolgozni, hogy apukám elitta/elverte/elszórta 2 lakás árát 5 év alatt?

Figyelt kérdés

Apukám egy alkoholista szerencsétlenség, aki 64 éves korára se tudta rendbe tenni magát és az életét. Ami azért fura, mert a nagyszüleim jómódú, normális emberek voltak. Papám pl. főkönyvelő volt, de mamám is bankban dolgozott. Már a '80-as években vettek befektetésnek második lakást, vagy pl. apa kapott tőlük kocsit huszonévesen, ami a nyolcvanas években nagy szó volt. Én is próbálom kihozni a legtöbbet magamból, bár elég nagy igénytelenségben, szeretetlenségben nőttem fel, ami rossz hatással volt rám. Amikor mamám meghalt 2017-ben, akkor apa örökölt többek közt egy garzonlakást, amit mamám befektetésnek vett még 20-30 éve, és még 5 millió forintot bankszámlán. A garzonlakás az 50-100 ezer közti lakosú szülővárosomban volt, amit apa eladott 6 millió forintért 2017-ben. Ez akkor reális ár volt érte. Ezzel az összesen 11 millió forinttal aztán nem kezdett semmit, csak előbb bankszámlán inflálta és kiveszegetett belőle (piára, minden kisebb baromságra, ami eszébe jutott), majd az utóbbi években már készpénzben tartotta otthon. Anyukám megtalálta pár hónapja a pénzt otthon és most van belőle 4,5 millió forint.


Ha nem adja el azt a lakást és a másik 5 millióból (kicsit kipótolva) is vesz egy hasonlót, akkor az a 2017-ben 11-12 millió most olyan 25-30 milliót érne, mert a városunkban a garzonlakások most olyan 12-15 millióért mennek. Apa csinált 11 millióból 5 év alatt 5 milliót, miközben ha csak annyit csinál, mint rengetegen mások, akkor simán lehetne 20-30 millió is abból a vagyonból most. Nyilván nem csak emiatt vagyok rá mérges, hanem amiért egyáltalán ilyen szörnyű gyerekkorom volt miatta és nekem is elvett ő legalább 5-10 évet az életemből, hogy felnőttként helyrehozzam azokat a lelki károkat, amiket nekem okozott gyerekként, de a kérdés most nem erről szól első sorban.


Mással történt már hasonló?


2022. nov. 25. 10:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

A pénzt nem lehet visszahozni. Nagyapám ugyanígy többlakásnyi (mindent összegezve szerintem egy egész családi háznyi) vagyont ivott el anyu gyerekkorában.

Ezen kár tépelődni, mert visszaadni nem fogja neked senki a világon azt a pénzt, ahogy az én - bár sajnos betegeskedő, de szerencsére még élő - édesanyámnak se.

Másik példa:

Épp most, bő 2 hete halt meg egy kedves nagyon közeli ismerősöm, ő 1996-1997-ben egy nagyon komoly állásból (egyike volt a csúcsvezetőnek egy ma is világcégnek számító német cégnél) búcsúzva 200.000 német márkát bukott el, mert megtorpedózták a végkielégítését, ami még többféle prémiummal lett volna megfejelve.


Felesleges ezen tépelődni, mert nem tudod visszacsinálni, csak beleőrülsz, belebetegszel.

2022. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk is így volt, nagyszüleim dolgoztak, összehoztak dolgokat, szüleim meg "elvállalkozóskodtak" mindent. De azért megőrülni nem szándékozok emiatt, de tény, hogy az ilyen hozzáállás miatt nincsen egy stabil középosztály ma se Magyarországon. Egyszerűen rengetegen vannak, akik ha sok pénzt látnak egyben addig nem tudnak aludni, amíg el nincs költve.
2022. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy, ez mindig sajogni fog, ott ahol a többi múltbéli csalódás is lakozik az emberben.

Magyarországon ahol az öröklött ingatlannak óriási szerepe van a következő generáció életkezdésében, létfenntartásában, nem lehet rálegyinteni, hogy nem az övék volt az ingatlan vagy a vagyon.

2022. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

Az én apám is hasonló. Minden elivott, lakást, régiségeket, festményeket.

Én úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom vele és nem tartom vele a kapcsolatot. Normálisan élem az életem. Az meg az ő dolga, hogy ő hogyan él.

2022. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
28%
Ez kb. olyan, mint amikor láncdohányosokat azzal piszkálnak, hogy vehetett volna a cigi árából egy Ferrarit. Ennyi erővel akkor minden nemdohányzónak Ferrarival kellene száguldoznia.
2022. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! Olvasva az itteni hozzászólásokat a hasonló tapasztalatokról, megvan, hogy hogy szerezheted vissza azt a pénzt, amit apád elivott: nyiss egy kocsmát! :) És/vagy kezdj el szeszt gyártani. Vissza fog jönni az a pénz, még több is!
2022. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg a maradékot is el fogja inni és költeni, nem tudsz mit tenni. Sajnos sok szülőt nem érdekli a gyereke jövője, de vannak olyanok is, akiknek a szülei vesznek házat, autót stb. Én sem tartozok a szerencsésebbek közé, mindkét szülőm alkoholista volt. Valaki említette, hogy a perselyéből kilopták a pénzt, ez nálunk is ment, illetve amikor nagymamám adott szülinapra/névnapra pénzt, akkor anyám azt utána magának eltette és ha rákérdeztem, egyből jött az, hogy "18 éves korodig én tartalak el". Saját költőpénzem soha nem volt. Miután anyám meghalt, amennyi örökséget hagyott rám, ugyanannyi tartozást is, tehát az örökségemből fizettem ki azt, így nullán voltam. Apám még él, de olyan súlyos betegsége lett a sok alkoholtól és úgy leépült, hogy a boltba sem tud elmenni már, tehát így jött ki az alkoholizmusból kb. 1 éve.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ne érezd magad szomorúnak, vagy dühösnek, hogy neked nem biztosítják a jövődet. Én úgy vagyok vele, hogy inkább saját magamnak teremtek meg mindent munkával és jól haladok ahhoz képest, hogy milyen körülményeim voltak.

2022. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
48%

A saját pénze; azt csinál, amit akar.


Mit kell NEKED ezen feldolgozni? Dolgozza fel ő.

2022. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%

Tudom ezt már visszacsinálni nem lehet, de a nagyszüleid hibáztak akkor amikor a helyzet ismeretében apukád örökölte a lakásukat. Nekik látni kellett volna azt,hogy mindaz amit Ők megteremtettek kárbavész. Készíthettek volna végrendeletet, Rád hagyva az ingatlant, vagy bárki más olyanra akinek a kezében megmarad a vagyon.

Most meg kellene menteni legalább azt az összeget ami megmaradt belőle.

Az,hogy lelkileg hogy tudsz ezen túllépni...vélhetőleg sehogy. Gondolom mellőzöd Őt a jövődből, és levonod a tanulságot hogyan ne élj.


Anyukád egyébként a mai napig Vele él? Mert ha igen, Ő is hibás mindezért...

2022. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
30%
Ő dolga. Él a mának. Az élet rövid.
2022. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!