Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manapság miért van annyi...

Manapság miért van annyi olyan férfi, akik nem képesek leválni az anyjuktól?

Figyelt kérdés
Ha csak ezt az oldalt nézem, akkor szinte minden héten több olyan kérdés kikerül, ami arról szól, hogy a felnőtt férfit manipulálja az anyja ès a férfi nem áll ki magáért. Mikortól mondható el a férfiról, hogy még nem vált le?

2022. nov. 29. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

"Egyébként pedig irtó szexista és nem mellesleg valótlan azt állítani, hogy a nők úgy építenek ki maguknak egzisztenciát, hogy egy pénzes pasihoz csapódnak."


Azért valahol érdekes, hogy a nőkről rosszat mondani szexista, de az anyjukkal élő férfiakat nyugodtan lehet mamahoteles anyuci kedvencének nevezni :D


"a lányokat hamarabb ránevelik az élet velejáróira (főzés, mosás, takarítás"


Ezek nem azon velejárók ami miatt költözik vagy sem az ember. Sajnos valljuk be 90%-ban az anyagiak döntenek. Hiába vagy te férfiként konyhatündér, ha nincs saját egzisztenciád.

2022. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

"Ha egy férfi felhívja hetente 2-3 alkalommal az anyját, akkor nincs leválva."


Mondjuk én is nem egy kérdést olvastam már ahol a hölgyemény azt sérelmezte, hogy a párja túl sokat beszél az anyjával, minden nap beszélnek, miről tudnak beszélni.


Legjobb amikor elkezdi az ellen érvelést, hogy neki bőven elég 2 hetente egyszer telefonon röviden elmondani mi a helyzet és hát akkor a párja is változzon már ilyenné.

2022. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

11, látom, a lényeget nem sikerült kihámozni. De, ugyanúgy szexista az is, hogy csak a férfiak lennének mamahotelesek, bár az általad használt kifejezést én SEHOL sem használtam. Kvázi attól, hogy más másban szexista, jogod van szidni a nőket? Érdekes elgondolás, bár nem vall túl entellektüel természetre.

De alapvetően nem az elköltözés volt a téma, hanem hogy kik azok, akik nem képesek elszakadni az anyjuktól. Én a saját környezetemben azt látom, hogy nagyrészt férfiak között akadnak olyanok, akik ugyan anyagilag megtehetnék, stabil keresettel rendelkeznek, de kényelmesebb nekik otthon, mert az anyjuk főz és takarít rájuk. Ők azok nagyobb részt, akik egy szakítás után/válás után hazaköltöznek a szülőkhöz TARTÓSAN. Nőt ilyet nem ismerek, bár hallottam már példát, de arányaiban (ez alapján) jóval kevesebben lehetnek. Ahogy jóval több olyan férfit is ismerek, akik huszonévesen egy rántottát sem tudtak összehozni egyedül (és felhívta anyukát este 11-kor, hogy mit tud csinálni 6 tojásból, mert éhes). Pedig ismerek nőket, akik nem tudnak főzni, de átlagban hamarabb megoldották egyedül, akár a saját kárukra bénázva az efféléket.

2022. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

#13 Attól hogy kiforgatod a szavaimat meg becsmérelsz a tény az még tény marad.


Egyszerűen más megítélése van az otthon élő férfinak és nőnek. Egy férfit sokkal kevésbé fog érdekelni, hogy egy nő otthon él a szüleivel míg fordítva egy férfitól sokkal inkább elvárják a saját egzisztencia meglétét.


Az nem szexizmus, hogy belátja az ember, más megítélés alá esik a két nem. Van ahol a férfiak vannak pozitívan diszkriminálva máshol a nők.


Elég arra gondolni, amikor legutóbb egy fiú meg egy lány akarta a Dunába vetni magát. A lánynak odamentek segíteni, megmentették, együtt éreztek vele. A fiúnak olyanokat üvöltöttek oda, hogy "Dögölj meg, ugorj".

2022. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
14, most komolyan, te hány éves? 12? 13? Mert épp a diszkrimináció a szexizmus,a más megítélés maga a szexizmus. Amiről beszélsz, AZ maga a szexizmus... Tehát ha arra hivatkozol, hogy mások szexisták, még nem leszel te is kevésbé az, csak azért, mert ma Magyarországon kb a középkort hozták vissza nekünk.
2022. nov. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Metionin ***** válasza:
100%
Régen is ennyi volt, csak nem volt olyan feltűnő, mert sokan eleve a szülő nyakára költöztek házasságkötés után.
2022. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!