Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, ha ezek után nem...

Érthető, ha ezek után nem akarok hazamenni Karácsonyra?

Figyelt kérdés

A szüleim megkértek, hogy semmiképp ne vigyem a barátomat, mert jönnek a nagyszüleim, meg egyéb rokonok és rohadtul nincs kedvük mosdatni, magyarázkodni, és amúgy sincs semmi közük ahhoz, hogy épp kivel élek szexuális életet. Annyi a problémájuk, hogy a párom félig fekete.

Engem rohadtul irritál, hogy titkolózni kell, gusztustalannak tartom, hogy attól kell félni, hogy egy rakás rántotthúszabáló alkoholista mit gondol az én teljesen normális, tanult páromról. Az sem tetszik, hogy szexkapcsolat szintjére degradálják, amikor meg szólok ezért, akkor csak röhögnek, vigyorognak rajtam.

Érthető, ha ezek után nem megyek haza egy napra sem?



2022. nov. 30. 16:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
62%

"Érthető, ha ezek után nem megyek haza egy napra sem?"

. Érthető.

Az nem, ahogyan a rokonságról általánosságban beszélsz. Nem biztos, hogy mind osztják a szüleid nézetét.

2022. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
Érthető, én sem mennék. Legalább látni fogják a hülyeségeik következményeit, már ha van annyi eszük, hogy felfogják.
2022. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Érthető.

De szerintem ezt ne csak a gyakorin kérdezd meg.

Beszéljétek meg a pároddal. Az ő véleménye számít számodra igazán: támogassátok egymást, ha már a szüleidtől erre nem számíthatsz. Szerintem fontos, és jó érzés, ha valaki, akinek a véleményére adsz, egyetért veled, és azt mondja, hogy ebben a kérdésben a szüleid a hülyék, és neked van igazad.

2022. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
63%

Milyen dolog az, hogy majd ha komolyabb lesz a kapcsolat, lesz helye a családi ünnepségen?

Ha komolyabb lesz, joggal nem lesz a csaladdal olyan kapcsolata, mint kéne, mert így indítottak felé. Nem veszik komolyan a döntésedet.

Én 2 hónapja voltam együtt párommal úgy, hogy a család által is szeretett 5 éves kapcsolatból lépett ki miattam és ezt a család is tudta. Mivel szeretik a fiúkat, elfogadták a döntését és tisztelettel, szeretettel fogadtak el engem is az első perctől fogva, ekkor töltöttük együtt a karácsonyt.

Azóta házasok vagyunk és gyerekünk is van.

Ha máshogy állnak hozzám.. Később se mentem volna nagy kedvvel hozzájuk, mert meltoztattak végre emberszamba venni.

2022. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
12%

14, nekem a karácsony intimebb, családiasabb ünnep annál, minthogy adott esetben akár évente másik párt lássak vendégül a gyerekemmel (bár neki hét éve tart az első kapcsolata, de ugye alakulhatott volna másképp).


A kérdező se arra hivatkozik, hogy komoly kapcsolat, régóta tart, csak szembeállítja a rántotthúsos rokonságot a tanult pasival.

2022. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
13%
És ha valaki meg meri kérdezni mióta tart ez a kapcsolat, akkor jól le van pontozva, persze nem a kérdező, az nem is válaszol. Lehet egy hete járnak, én se szivesen magyaráznam a kilencvenéves nagyszülőnek, hogy hova tűnt a félvér mondjuk szilveszterre, akit karácsonykor mutogattunk. Komoly kapcsolatot vigyél haza karacsonykor, ne minden jöttmentet.
2022. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben együtt karácsonyznék a párommal, aztán küldenék a szüleimnek, sőt akár az egész családnak egy mosolygós, közös képet a párommal.


Biztosan nem ülnék egy asztalhoz ilyen emberekkel.

2022. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen családhoz pártól függetlenül sem mennék soha.
2022. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%
Érthető
2022. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%
Az eddigi párjaidat szívesen látták karácsonykor? Mert ha tényleg az a bajuk, hogy fekete, az gáz, de ha úgy vannak vele, hogy a karácsony a családé, akkor csak következetesek.
2022. dec. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!