Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, ha ezek után nem...

Érthető, ha ezek után nem akarok hazamenni Karácsonyra?

Figyelt kérdés

A szüleim megkértek, hogy semmiképp ne vigyem a barátomat, mert jönnek a nagyszüleim, meg egyéb rokonok és rohadtul nincs kedvük mosdatni, magyarázkodni, és amúgy sincs semmi közük ahhoz, hogy épp kivel élek szexuális életet. Annyi a problémájuk, hogy a párom félig fekete.

Engem rohadtul irritál, hogy titkolózni kell, gusztustalannak tartom, hogy attól kell félni, hogy egy rakás rántotthúszabáló alkoholista mit gondol az én teljesen normális, tanult páromról. Az sem tetszik, hogy szexkapcsolat szintjére degradálják, amikor meg szólok ezért, akkor csak röhögnek, vigyorognak rajtam.

Érthető, ha ezek után nem megyek haza egy napra sem?



2022. nov. 30. 16:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kapcsolatod nem pár hónapos, hanem minimum egy éve tartó kapcsolat, akkor érthető, hiszen a gyerek párja csaladtagnak számít. Ha viszont rövid ideje vagytok együtt, akkor mondjuk eleve fel sem merülne bennem, hogy az éppen aktuális partnernek helye lenne egy családi ünnepen.
2022. dec. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
8%
Úgyis utálod a családod, miért is mennél haza?
2022. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
67%

Én nemhogy nem mennék, de ezek után nem is nyitnám rájuk az ajtót, mert bunkók.


Tudod, hogy ebből mi lesz? Amíg vele vagy, ők mindenhol letagadják csupán a bőrszíne miatt - tökmindegy, hogy még csak jártok, vagy házasok vagytok x éve, ők akkor is szégyellik majd.


Hányingert kapok ettől az agyhalott mentalitástól.

2022. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
92%

De nyugi, mi már az összeköltözést terveztük a barátommal (6 hónapja voltunk együtt), de a családom szerint ő csak egy aktuális szexpartner, akivel jól érezzük magunkat, és azért költözünk össze, hogy sűrűbben megdghasson. :D


Öhm, végülis, 6,5 éve majdnem minden nap. ;)


Aztán csodálkoznak, hogy alig beszélük velük egy ilyen undorító, megalázó beszólás miatt.

2022. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
43%

24-es, ezt én is bírom, amikor csupán abból ítélik meg a kapcsolatot, hogy az mennyi ideje tart. Hát mondjuk ha pár hónapja jöttek össze, akkor ugye nem is lehet pár hónapnál hosszabb még MOST.

Mi 3 hete jártunk karácsonykor, szenteste mindegyikünk a saját szüleinél volt, utána 25-én nálunk volt egy családi ebéd, arra már vittem őt anyuékhoz, és 26-én ő is vitt a szüleihez. (Amúgy a férjem, 10+ éve, és ha aktuális toszópartnernek mert volna bárki is titulálni, akkor nem sok mondanivalóm lett volna utána az adott ember számára.)

2022. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%

24, 25!


Életetek első kapcsolata volt? 24, neked nem volt 6 hónapnál hosszabb kapcsolatod, aminek egyszercsak vége lett? És neked, 25, 3 hét volt addig a maximum? Csakmert bizony, ezek is lehettek volna éppen aktuálisak

2022. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
28%
Akkor azt csinálnám, hogy különenne a pároddal is karácsony, meg külön a rokonokkal azt kalap..
2022. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
74%

Én azokkal értek egyet, akik felteszik a kérdést, hogy mióta vagytok együtt. Nehéz persze határt húzni, és a holtodiglan kapcsolat is volt valamikor 2 hónapos, de azért én látok különbséget egy 2 hónapja vagy egy 11 hónapja tartó kapcsolaban (én a kérdésből azt veszem le, hogy ez az első együtt töltött karácsony, tehát max. 1 éves a kapcsolat). A "semmi közük ahhoz, hogy épp kivel élek szexuális életet" kitétel miatt esetleg felmerül, hogy 2-3 havonta új fickód van, akkor érthető az álláspontjuk. ;-) Én nem szeretnék egy alakuló kapcsolatot bevinni egy családi karácsonyba, hisz még én sem teljesen ismerem a másikat (másrészt úgy is lehet gondolkodni, hogy ez lehet egy jó "teszt" :D


Más szempontból ha majd együtt lesztek 1, 3, 10 éve, akkor sem viheted?


Ettől függetlenül az alábbi lehetőségeid vannak:

- nem mész egyáltalán,

- nem mész 24-én, majd meglátogatod őket később,

- mész, de őt nem viszed 24-én, hanem majd viszed a szüleidhez ebédelni (ha jól értem ők már ismerik) 25 v. 26-án vagy a két ünnep között,

- viszed 24-én, kedvesen mosolyogsz, boldogan bemutatod mindenkinek - lesz bárki, aki nyíltan rákérdez a bőrszínére? Az meg ne a te problémád legyen, ha valaki csendben puffog vagy rosszul érzi magát miatta, esetleg kérdezd meg szüleidet, hogy értik ezt a kitételt: "nincs kedvük mosdatni, magyarázkodni," - miért kellene magyarázkodni? Szüleid is rasszisták vagy csak a távolabbi rokonság? :D


Igazából a te döntésed, nincs ilyen, hogy mi "jogos".

2022. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
A párodat kellene megkérdezni, ha számára nem kellemetlen a helyzet, csak akkor hívd el. Egyébként ha ilyen tróger a családod akkor inkább karácsonyozz a pároddal kettesben, az lesz a legjobb.
2022. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, szerinted idén miért nem megyek haza karácsonykor, úgy, hogy szingli vagyok? Hasonló okok miatt, ami miatt felmerült Benned, hogy te nem mész haza.
2022. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!