Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket elfogadott anyukátok...

Titeket elfogadott anyukátok olyannak, amilyenek vagytok?

Figyelt kérdés
Engem sosem fogadott el olyannak amilyen vagyok. Sosem volt elégedett velem, soha nem erősített meg semmiben, soha nem néztem ki jól neki, mindig kritizált bennem valamit, mindig elbizonytalanít, rám szól hogy ne bízzam el magam. Mindenben a negativat látja, sosem bíztat vagy motivál. A személyiségemből semmit nem szeret. Ha pedig másokkal jól érzem magam, arra pedig irigy. Ezek miatt nincs önbizalmam, se önbecsülésem, és mindig olyan partnereim voltak, akiknek szintén nem voltam elég jó soha. A ti anyátok is ilyen? Mennyire gyakori ez a típusu szülő? Hogyan higgyem el magamról hogy elfogadható vagyok?

2022. dec. 3. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Az enyem teljesen elfogado, nekem az egyik nagymamam volt ilyen, tinikoromban volt egy kis feleslegem, o piszkalt folyamatosan, hogy o ennyi idosen, mint en o szepsegversenyeket nyert, egy fiatal lany nem nezhet ki igy, hogy fogok igy tetszeni a fiuknak😂 Nem tetszettek neki a ruhaim se. Kb 15 voltam. Persze ez mas, mintha az anyad huzna le nap mint nap, egy nagymama altalaban nincs ott folyamatosan az ember mellett. Nem is lett semmifele maradando problemam emiatt.

Ha az anyam lenne ilyen es az egesz gyerekkorom ezzel telt volna, akkor valoszinuleg elkoltozes utan a legminimalisabbra csokkentettem volna a vele valo kapcsolattartast. Nem kotelezo joban lenni az anyukaddal sem, ha igy viselkedik.

Barataid nincsenek? Barki mas, akitol kapsz pozitiv megerositeseket? Alapvetoen magadtol kellene elegedettnek lenned, de ha teljesen nullan vagy, akkor kezdetnek megtenne egy kis kornyezetvaltas, uj emberek, akikkel osszebaratkozol es valahogy segitenek felepiteni az onbizalmad. Kapcsolatot csak utana keress, mert egy nulla onbecsulesu embert konnyen betalalnak azok, akiknek az a celja, hogy meg jobban rontsanak a helyzeteden.

2022. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
El.
2022. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem, állandóan csak problémájavot azzal amilyen vagyok, állandóan azt kaotam hogy más gyereke mennyivel jobb mint én...
2022. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet, hogy nárcisztikus?
2022. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem.

Sőt közölte, hogy pont olyan vagyok mint az apám, meg a rokonai és őrá egyáltalán nem hasonlítok.

Mondjuk meg az a szerencse.

Amúgy apám sem fogadott el soha, bár vele ritkán találkoztam, mert elváltak. Ő meg a nővére gyerekéhez hasonlítgatott. Aki azóta elvált, egy kövér rom, a gyerekei lúzerek.

Nem okozott az önbecsülésemben semmilyen problémát, mert többre vittem mindnél. Le is nézem őket, de ehhez nyílvan egy olyan személyiség kell, mint az enyém.

2022. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Próbált szeretni a maga módján, most mégis, mit várhatna el az ember az olyan felnőttektől akik önmaguk is tele vannak magánéleti és érzelmi traumákkal.
2022. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szülő ilyen, mert bár be nem vallanák de púp nekik hátukra a gyerek. Csak azt nem lehet visszacsinálni már így valamilyen módon bántalmazzák, főleg az elvált nők akik a szemét exet, meg a rohadék anyóst látják az ott maradt gyerekben aki egy hatalmas teher még egy normálisabb családban is, nem még egy ilyen világban ahol ekkora bizonytalanságba szülnek a nők ahol nem számíthatnak semmi segítségre!
2022. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

8. Így van. Sajnos bárki szaporodhat és nem lesz belőle szerető szülő.

Mennyi, de mennyi elcseszett élet van semmirevaló, sőt még bántalmazni is képes szaporodók miatt. :(

2022. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Metionin ***** válasza:
95%
Nem, egy nagy csalódásként kezelt úgy 4 éves koromtól kezdve, amikor rájött, hogy van saját személyiségem. Most pár éve próbálkozik de nem tudok úgy viszonyulni hozzá, mintha az elmúlt 30 évben normális szülő lett volna.
2022. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és kB mindenki másnak a gyereke aranyosabb, szebb, okosabb, rendesebb volt, mint én. Apai nagymamám látta bennem a jót, pozitívat, szépet, anyu persze ki is gúnyolta ezért a háta mögött, ironizált rajta.
2022. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!