Megbocsátanátok?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon fiatalon vállaltak gyereket (engem) és meg is látszott a gyerekkoromon, hogy ők bizony nem voltak felkeszulve. Ettől függetlenül kb 7 éves koromig mi egy egész boldog család voltunk, majd jöttek a gondok mikor is kezdett megromlani a kapcsolatuk. Anyukám nagyon labilis ember volt mindig is, mentális gondjai vannak és nagyon nehéz vele együtt élni. Hosszú, veszekedős 4 év után (11 éves koromban) elváltak. Apa meg se próbált magával vinni, pedig megtehette volna, ott maradtam a labilis édesanyámmal, aki ezek után csak még kiszámíthatatlanabb és szeszélyesebb lett. Alkoholhoz nyúlt és számtalan férfit a lakásba hozott, sokszor megvert és nem emlékezett rá másnap. Egy férfi akit hazahozott, egyszer majdnem megerőszakolt engem. Így teltek az évek és én amint betöltöttem a 18at, olyan gyorsan költöztem el ahogy csak tudtam. Már 22 éves vagyok, tartom a szüleimmel a kapcsolatot, de sokszor elgondolkozom rajta, hogy meg sem érdemlik hogy szóba álljak velük. Az iskolát is ott hagytam a költözés miatt. Apa szépen elvolt az új családjával, az ottani (nem apától való) gyerekeknek kiegyensúlyozott gyerekkoruk volt, míg belőlem lelki nyomorék lett. Apa segíthetett volna, de nem tette. Anya szintén igyekezhetett volna jobban, de ő sem tette... Ti megbocsátanátok?
2022. dec. 6. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném hogy tudom lehetett volna ennél is rosszab sorom és nyilván szüleim sem így tervezték, de ezektől függetlenül vagyok rá kíváncsi ki hogy lenne ezzel a helyzettel
2022. dec. 6. 15:52
 2/91 anonim ***** válasza:
1%
De apádtól mit vártál volna el?
2022. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

Ezek azért elég komoly dolgok, amiket leírtál... Az a szülő, aki ilyeneknek kiteszi a gyermekét, semmit nem érdemel, nemhogy bocsánatot.

2022. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2022. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell megbocsájtani,el kell feledni,a saját lelki nyugalmad érdekében.
2022. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is labilis anyám van, nem tartom vele a kapcsolatot hosszú évek óta. Épp ezért NEM tudom neked ezt az utat tanácsolni, sőt!

Semmit nem oldott meg. A múltat el nem törlöd. Jobb családot nem tudsz leakasztani helyette (hiába már van saját családom, hiányzik a tágabb család).

Viszont így már sokkal kisebb eséllyel fogunk kibékülni, vagy helyrehozni a dolgokat. Pedig jó lenne ha minden helyreállna. Tudom hogy tök lehetetlennek tűnik, de ha már álmodni sem lehet nagyot...?

2022. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a válaszokat, tényleg túl kéne tennem magam a lelki békém érdekében, de azt vettem észre ahogy telnek az évek egyre jobban haragszom rájuk
2022. dec. 6. 16:31
 8/91 anonim ***** válasza:
100%
Soha.
2022. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
98%

Hozzájuk sem szólnék, miután végre sikerült lelépnem.


Egy gondolatot nem érdemel meg az ilyen "szülő".

2022. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
97%
7, azért van, mert nem jó felé nézel. Ne a múltat nézegesd, az utcán sem hátrafelé van a fejed. Előre nézz, a múltadból tanulj, mi az, amit te sosem követsz el. Van tapasztalatod, nézz rá így. Sokkal jobb szülő lehetsz mint a tieid. Innentől együtt örülhetsz a gyerekeddel, de jó, hogy ilyen jó anya lehetek. Ha nem szerepel a terveid között, akkor is fordíthatod hasznodra a történteket, megbízható, erős emberré válhatsz. És most figyelj, nem csak másnak, hanem saját magadnak is. Te már tudod, ha gond van, előbb sírsz egy hétig egyfolytában mint, hogy itallal nyugtasd magad. Saját szemeddel láttad, hova vezet. Tudom, gagyinak tűnik, de ha támaszkodsz magadra, előbb-utóbb rájössz, hogy nyugodtan támaszkodhatsz is magadra. Kimondottan értelmesen gondolkodsz, adj hálát magadnak, hogy gondolkodásra használod a fejedet. Attól még a haragod jogos, egy darabig jó is a harag, erőt ad. Akkor lesz jó, mikor érzed, hogy kezd elszállni belőled. A megbocsátáson meg ne gondolkodj, az nem olyan, hogy akarom és csinálom. Beleszeretni sem tudsz senkibe azért mert akarod. Vagy jön vagy nem, ne törődj vele.
2022. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!