Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni,ha az apa el...

Mit tudok tenni,ha az apa el akarja vinni a fél éves gyermekem?

Figyelt kérdés
nem vagyunk házasok, együtt sem élünk. nevén van a gyerek, de mi szétmentünk. anyatejes baba, tudom hogy nincs el nélkülem, mert szüksége van rám és a cicire. nem tiltom tőle, mondtam neki hogy jöjjön el,látogassa, legyen vele itt nálam, de neki ez nem felel meg. el akarja vinni. attól félek, hogy nem hozná vissza. fenyeget,hogy megöl ha nem adom oda neki, és még sorolhatnám.. csak januárban tudnánk menni elintézni a láthatást a bíróságra.. nem tudom mitévő legyek..nem merem oda adni neki, hiába mondják hogy visszahozzák.. valakinek valami ötlete hogy mit tudnék tenni??

2022. dec. 24. 16:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
de én nem járok rosszul,ha nem engedem az apjával a gyereket? mert nem egyszer leirtam sms-ben neki,hogy nem tiltom el tőle, látogathatja, de el nem viheti mivel szoptatom.... a saját hibájából tanul az ember, úgyhogy ezt a hibát megegyszer nem követem el....
2022. dec. 24. 20:40
 32/63 anonim ***** válasza:
92%

Be ne engedd a lakásodba úgy kikapja a gyereket a kezedből mint a huzat neked meg bever párat. Nem nyitsz ajtót és kész és ha rendőrrel fog(nem hiszem,hogy tényleg kihívná) megmondó,hogy agresszív félsz tőle es megfenyegetett,hogy elviszi a gyereket megöl stb...

Legyen eszed,ha eddig nem volt

2022. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
95%
Nem létezik a világon olyan hatóság meg ember, aki egy szemmel láthatóan normális, megfelelő körülményeket megteremtő anya mellől elvinne egy fél éves gyereket. Főleg, ha anyatejes, eszedbe ne jusson odaadni neki. Őt nem a gyerek érdekli, hanem hogy téged szivasson.
2022. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség ha szükség van rá + ügyvéd.
2022. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
93%
Nem viheti el. Ha pedig elviszi erőszakkal, az emberrablás.
2022. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
4%
Amíg nincs jogerős ítélet q gyermekelhelyezesrol, addig mindkét szülőnek pont ugyanannyi joga van a gyerekhez. Tehát igen, apuka elviheti a saját gyerekét oda, ahova akarja,akkor, amikor akarja. Tessék azonnal pert inditani
2022. dec. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
18%

"Várjatok már! A gyereket 3 éves koráig nem viheti el az anya mellől! Főleg ha még anyatejen van! A rendőrt kell kihivni ha erőszakodkodik . Van bírósági határozat?"


Aztán ezt az orbitális baromságot honnan szedted? Amíg nincs gyermekelhelyezes, mindkét szülőnek azonos jogai vannak. Bizony elviheti apuka.

2022. dec. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
89%
37-38 Nem viheti el, nem tudja ellátni, az veszélyeztetés lenne.
2022. dec. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
12%

39!


De, elviheti. Az ő gyereke. Miért ne tudná ellatni? Adhat neki tápszert, ki tudja cserélni a pelenkát. Tekintsünk el attól, hogy mennyire jó ötlet, de a törvény szerint joga van hozzá, hiszen ő q gyerek másik szülője. Addig, amíg nincs jogerős ítélet a gyermekelhelyezesrol, MINDKET szülőnek azonos jogai vannak. Sőt, ha q kérdező anno a gyerekkel q pasihoz ment lakni és a gyereknek az szerepel az írásaiban, mint allando lakóhely, a pz apuka bizony rendőrt hívhat és a rendőr kényszeríteni fogja az anyát q gyerek átadására. Ezért kell ám gondolkodni, ha tönkre megy egy kapcsolat, ahol gyerek van, ezért kell hivatalosan intézni mindent.

2022. dec. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
19%
Igen, elviheti, és ha roma, el is viszi - erőszakkal.
2022. dec. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!