Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van joga a szülőnek elvenni...

Van joga a szülőnek elvenni és átnézni a gyereke telefonját, mit ő vett a saját nyári munkás fizetéséből?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha nincs még 18 éves, persze, hogy van.

Ennyiből ha valakivel vetet tíz üveg bort a saját pénzén, azt se lenne joga elvenni a szülőnek?

Mindazonáltal ott áll a gyerek előtt a lehetőség, hogy kiérdemelje a szülő bizalmát. Szélsőséges esetektől eltekintve (mert azért vannak nagyon retardált szülők is) nem veszik el megnézni csak úgy, hanem valami okkal.

2023. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Nincs joga, Az első válaszoló meg egy buta demagóg szülő. Az is lehet h tanár, azok ilyenek.

Én megkeresem a rávalót, megveszem magamnak, tök mindegy hogy 16 éves vagyok vagy 87, köze nincs hozzá senkinek.

2023. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem normális, ha a szülő a gyereke telefonját átnézi, nekem Family Link volt rajta a telefonomon 16 éves koromig ami majdnem ugyan az szinte.
2023. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
18 alatt jogos.
2023. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Számomra a levéltitok megsértésével van egy szinten.
2023. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

16 év alatt nem lehet nyári munkát végezni, tehát a kérdező ennél idősebb.

Nekem 14 éves a fiam, mi vettük a telefonját, de nem ellenőrizzük. Van a gyermeknek is magánszférája, barátok, barátnők, privát beszélgetések, amihez szerintem a szülőnek semmi köze.

2023. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Hogy lenne? Egyrészt, az a gyerek tulajdona (attól, hogy gyerek, joga van a saját tulajdonhoz) másrészt erősen lebeg egy levéltitok megsértése a dolog fölött.
2023. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

1. Annak, hogy a telefon kinek a pénzéből van, semmi köze nincs ahhoz, hogy van-e joga belenézni, ez magánszféra. Szélsőséges példa, de ha a tinédzser lánynak a szülei fizetik a magán nőgyógyászati vizsgálatot, akkor joga van a fél családnak bent lenni és bámulni, hogy mit csinál az orvos?


2. Szituációfüggő. Ha arra gyanakodnék, hogy a gyerekem bántja magát vagy másokat, keményen drogozik vagy rá van függve valami olyan dologra, ami pszichésen nem tesz jót a fejlődő agynak, akkor rengeteg-rengeteg parttalan beszélgetés után bizony eljöhetne az a pont, hogy a 16-17 éves gyerekem telefonjába belenéznék, hogy lássam, mennyire kell aggódnom. Felelősséggel tartozom érte és azért, hogy milyen felnőtt lesz belőle, szóval ha valóban eljutnék idáig, valószínűleg pszichológus/pszichiáter lenne a következő lépés.

2023. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%

Aki azt mondja, hogy "NEM", nekik ajánlok/tőlük kérek, 2 film megtekintését!


Bizalomról: [link]


A gyerek dolgairól: [link]

2023. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Joga van, csak utána utálni fogják.
2023. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!