Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van joga a szülőnek elvenni...

Van joga a szülőnek elvenni és átnézni a gyereke telefonját, mit ő vett a saját nyári munkás fizetéséből?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
Míg nem 18 éves addig joga van hozzá, ha sajat pénzéből vette ha nem.
2023. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 14 felett nem jogos, de van ahol még előfordul.

Pedig mikor a gyerek középiskolás lesz, igenis fogadjuk el, hogy ő egy kicsi felnőtt saját élettel.


16 felett meg ellenőrözni a gyereket, az beteges.

Amit akart arra addig úgyis rakeresett, vagy már ki is próbálta.


Sok szülő elfelejti h mikor ő volt gyerek, a nagyszerű internet nélkül is sokkal botrányosabb dolgokat művelt.

2023. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes dolog. Egy gyereknek, és különösen egy tinédzsernek nem csak joga van a magánélethez, de szerintem a fejlődésének fontos része, hogy kialakuljon az "én zóna". Ehhez persze egy őszinteségen és bizalmon alapuló légkörre van szükség, és ennek a megteremtése a szülő feladata. A telefon "átnézésére" akkor lehet szükség, ha nincs meg a szülő-gyerek közötti bizalom.


Szóval joga az lehet, hogy van belenézni a gyerek telefonjába, de ha ezt kell tennie, akkor ott valami régen és nagyon el van rontva.

2023. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Dolgoztam rendőrként. Érdekes és szomorú volt látni, hogy mennyi, de mennyi szülőnek fingja sincs a gyerekéről.

És nem csak, hogy nincs GPS a gyerek telefonján, meg nem tudják az e-mail kódját, hanem olyan dolgokat sem tudnak NAGYON SOKAN a szülők közül, hogy pl.: mi a gyerek 2. e-mail címe, vagy mi a valódi neve haverjának akit csak LEKSZ néven nevez, vagy nem tudja a szülő, hogy a lánya volt nemibetegség kezelésen, 16 évesen. Vagy mi a gyereke TikTok neve. És hasonlók.

2023. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
14es te gyakorló elmebeteg vagy igaz?
2023. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

#14

Gondolom nincs gyermeked, vagy még kicsi.

Honnan tudná a gyermek 2. email címét? Egy 12+ gyermek már annyira jól ezekhez a dolgokhoz, hogy megcsinálja magának, anélkül, hogy a szülő bármit is tudna. Simán regisztrál egyedül bármilyen közösségi oldalra. Persze lehet figyelőprogramokat telepíteni a készülékekre, de ez az átlag szülő képességeit messze meghaladja, a gyermek viszont megtalálja és letörli, tapasztalat.

Egy mai tizenévest nehéz ilyen szinten ellenőrizni.

2023. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%
16. 32000 forint. Ennyiért vettem a keylogger-t. Egy sima USB dugó, a gép és a bilenytyűzet közé. És nincs titok.
2023. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%

#17

16-os vagyok.

Ez szoftveresen is megoldható, egyszerűbben, olcsóbban.

Ez az USB keylogger csak PC-re jó. Egy mobileszköz, ami a mai fiatalok fő eszköze, már nehezebb ügy. De még egy laptopra se jó.

2023. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ. Ha még otthon lakik, tűnik el a családi kasszából a pénz, és feltűnően flegma, akkor van.

Ha normálisan mindent meg lehet beszélni, a gyerek nem fog titkolózni, és a szülő se néz bele a telefonjába!

2023. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazából azu a baj, hogy a jogi része, az erkölcsi része és a gyakorlati része nem nagyon van összeegyeztetve.

Valóban nagykorúságáig, azaz 18 éves koráig a szülő felel a gyerekért.

De közbe azt se szabad elfelejtenio, hogy valóban ott a levéltitok meg a privát szféra megsértése.

Pl valóban a szülőnek semmi köze ha a gyerek a közeli barátaival megbeszéli a tinis titkos dolgikat de közbe ott a szülő felelőssége is ha a gyereket valaki bullyngolja vagy ha valami pedofil elmebeteg kezd irogatni neki.

Igazából itt a gyerekneveléstől és a bizalomtól függ leginkább.

Nekem sosem ellenőrizték de meg is bíztak bennem mert tudták, hogy nem csinálok hülyeséget.

2023. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!