Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom feldolgozni, félek...

Nem bírom feldolgozni, félek a jövőtől, ti mit tennétek a helyemben? Nem szeretném így leélni az életem.

Figyelt kérdés

Szóval röviden a probléma, anyám mozgássérült, egy 5 évvel ezelőtti balesetből kifolyólag, leesett a tetőről. Apám már gyerekkoromban meghalt, a nagypapám él már csak, jelenleg Ő gondozza többnyire anyát. Pelenkázni kell, és csak a felső testét érzi.

Igazából amiatt vagyok folyamatosan lehangolt, hogy így kell leélnem az életem, hogy anyámat kell majd gondozni, mert Ő ezt úgymond "elvárja", mert amikor gyerek voltam, akkor jó anya volt ( ez tényleg igaz, nagyon sokat foglalkozott velem, és mindent megadott).

Persze ez azt jelenti, hogy vele kell laknom, és "ápolni". Igazából én nem mertem neki semmit mondani, de külföldön képzeltem el a jövőm, de így én lennék a legnagyobb szívtelen dög, aki itt hagyja, meg persze a rokonok is csak köpködnének rám.

Igazából én ezt az egészet nem szeretném, itt vagyok 22 évesen, még sose volt barátom sem, de nem is merek ismerkedni így...

Szerintetek mi lenne a megoldás? Attól tartok, ha a nagyapám meghal, akkor minden az én nyakamba szakad majd, hiába tanulok, főállásom az otthoni szolgálat lesz, mert 4-5 óránál több időre nem tudom itt hagyni (katéter leengedése miatt), így kb felesleges a diplomám is (végzős villamosmérnök Bsc)...

Ilyen esetekben szerintetek mi a megoldás, ésszerű "eljárás"? Ti mit tennétek a helyemben, a jövőben?

Igazából az a gond, hogy a lelkiismeretem nem bírná azt sem, ha itt hagynám, és sajnos többször gondolkoztam már öngyilkosságon is mint végső opció, mert normális családot szerettem volna, és nagyon nem vagyok az az ápolónő tipus, hogy ebben éljek.



2023. jan. 15. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
94%
Az életed a tiéd. Azt tudod vállalni, hogy állandó gondozást fizetsz neki, mást nem. Értem, hogy elvárja, de nem kötelezhet arra, hogy hozzákösd magad. Ismerkedj nyugodtan.
2023. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom, hogy nem szabad feláldnozni az életed. Sajnálatos, ami édesanyáddal történt. De fogadni kell mellé egy ápolót vagy keresni neki egy jó otthont.
2023. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 Szaszi98 ***** válasza:
95%
Szerintem is a gondozono lenne a legjobb megoldas
2023. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
42%
Azonnal pszichológus, ha megtanultad amit kell meg irány külföld!
2023. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy lesz annyi a fizetésem, hogy ápolónőre is fussa belőle.

Így is volt már, hogy többször a fejemhez vágta, hogy én nem gyógytorásztatom Őt, és semmit se teszek azért hogy jobb állapotba legyen, meg hogy engem csak a saját "érdekem érdekel", önző vagyok, mint apám volt.


Most ezekkel eléggé leírtam szegényt, nem egy hárpia, meg 80%ban rendes, de vannak ilyen dolgai sajnos...

2023. jan. 15. 16:21
 6/92 anonim ***** válasza:
76%
Egyre rosszabb lesz. Anyuka tulajdonának szült téged? Többet kellett volna, hátha egy olyanra sikerül akivel meg tudja etetni ezt a generációkkal ezelőtti elvárást. Keress szakembert.
2023. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
87%
Vagy fizetsz neki ápolót, vagy berakod egy otthonba. Élned kell az életed, hisz neked is csak egy van. Fiatal vagy, nem áldozhatod fel magad, ha te ápolnád őt, nem lenne életed soha! Tönkremennél bele minden téren, hidd el. Ne foglalkozz se anyáddal, se a rokonok pofázásával, ne hagyd, hogy lelkifurdalásod legyen.
2023. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
95%

"Anya, azon elgondolkoztál felelős emberként, hogyha én téged ápolgatlak, akkor miből fogunk megélni? De az anyagiakon túlmenően, gondoltál rá jó anyaként, hogy mivé lesz az én életem? Tudod ezekre a választ?"


Mivel anyádnak szerencsére nem az agya sérült, jó lenne ezeket megbeszélni és megoldást találni. (Házi betegápolás, intézmény)

Mondjuk a katéter leengedéséhez nem tudom miért kell segédlet, ha a felsőtestével nincs gond! Tudom miről beszélek, műtötték a gerincem.

A két keze működik, fogja a zacskóját és leengedi. Ez nem indok!

2023. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
35%

Jó sok primitív barom hozzászólást fogsz kapni, főleg azoktól akiknek gőzük sincs arról miről beszélsz. Ennek túlnyomórésze édesanyád fogja ekézni.


Nos az én véleményem...


1. totál megértelek. Csak hasonló szituációban volt részem, nem ilyenben de az is szörnyű volt.

Én azért nem mentem külföldre és nem is fogok, mert az én életemben, az én értékrendemben prioritás az hogy a szüleimet (sajnos már csak az egyiket) nem hagyom magára.

Egyke gyerek vagyok, anyámnak rajtam kívül csak a hülyébbnél hülyébb testvérei maradtak. Ha itt hagynám belehasadna a szíve, nekem meg ettől úgyszintén.

Akik nem ilyen beállítottságúak azok ezt sosem fogják megérteni, de nem is kell nekik. Na ezek fognak lepontozni rendesen de éppen leszrom ;)


Megoldás lehet az otthoni ápolószolgálat, de azt hiszem ez nem működne. Éppen amiatt amit írsz, hogy 4-5 óránként ugye katéter leengedés.

Ezt egy ki-ki menő ápoló nem fogja megcsinálni, hogy éppen akkor megy amikor szükséges.


A bentlakásos otthon lehet megoldás, viszont ennek az anyagi vonzata jelentős. És más.

Beköltözik Édesanyád és nagyon komoly pénzekért bent lakhat, 0-24ben őrzik és minden amire szüksége van azzal ellátják. Hogy ezt a pénzt hogyan teremtitek elő, akár ingatlan eladással.... az más kérdés.

Viszont ez az egyetlen opció arra hogy te magad szabad lehess.

Ezt kell megbeszélnetek, nyílván nem lesz egyszerű menet.

2023. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
86%
Elsőként tedd magad rendbe lelkileg; ehhez keress segítséget. Aztán irány külföld. Ott jobban is tudsz majd keresni és abból tudod támogatni édesanyádat. Időnként majd hazajössz és meglátogatod; a mindennapi kapcsolattartásra pedig rengeteg lehetőség van ma már.
2023. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!