Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom feldolgozni, félek...

Nem bírom feldolgozni, félek a jövőtől, ti mit tennétek a helyemben? Nem szeretném így leélni az életem.

Figyelt kérdés

Szóval röviden a probléma, anyám mozgássérült, egy 5 évvel ezelőtti balesetből kifolyólag, leesett a tetőről. Apám már gyerekkoromban meghalt, a nagypapám él már csak, jelenleg Ő gondozza többnyire anyát. Pelenkázni kell, és csak a felső testét érzi.

Igazából amiatt vagyok folyamatosan lehangolt, hogy így kell leélnem az életem, hogy anyámat kell majd gondozni, mert Ő ezt úgymond "elvárja", mert amikor gyerek voltam, akkor jó anya volt ( ez tényleg igaz, nagyon sokat foglalkozott velem, és mindent megadott).

Persze ez azt jelenti, hogy vele kell laknom, és "ápolni". Igazából én nem mertem neki semmit mondani, de külföldön képzeltem el a jövőm, de így én lennék a legnagyobb szívtelen dög, aki itt hagyja, meg persze a rokonok is csak köpködnének rám.

Igazából én ezt az egészet nem szeretném, itt vagyok 22 évesen, még sose volt barátom sem, de nem is merek ismerkedni így...

Szerintetek mi lenne a megoldás? Attól tartok, ha a nagyapám meghal, akkor minden az én nyakamba szakad majd, hiába tanulok, főállásom az otthoni szolgálat lesz, mert 4-5 óránál több időre nem tudom itt hagyni (katéter leengedése miatt), így kb felesleges a diplomám is (végzős villamosmérnök Bsc)...

Ilyen esetekben szerintetek mi a megoldás, ésszerű "eljárás"? Ti mit tennétek a helyemben, a jövőben?

Igazából az a gond, hogy a lelkiismeretem nem bírná azt sem, ha itt hagynám, és sajnos többször gondolkoztam már öngyilkosságon is mint végső opció, mert normális családot szerettem volna, és nagyon nem vagyok az az ápolónő tipus, hogy ebben éljek.



2023. jan. 15. 16:04
 21/92 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy szeretnék kimenni Erasmussal, örült neki, de ezt sem mertem bevállalni, mert mi van, ha pont akkor történik valami a papával, jó kondiba van, de akkor is már 76 éves...


Csak az egyik kezét tudja használni, a másikon nem jók az ujjak, így pl a kerekesszébe is segítség kell, ha át akar ülni.

2023. jan. 15. 17:34
 22/92 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként azt gondolom, mindegy mit írunk, a kérdező már láthatóan beleragadt ebbe az élethelyzetbe és nem mer, nem akar igazán változtatni. Ahogy írta valaki, 50 éves koráig az anyját fogja ápolni, mert már most teljesen a lelki zsarolásának hatása alatt áll, és hiába írunk itt bármit, 99% eséllyel semmin nem fog változtatni.
2023. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 A kérdező kommentje:
22: pont ez érdekel, mert szeretnék változtatni, csak egyelőre nem látom a racionális megoldást..
2023. jan. 15. 17:36
 24/92 anonim ***** válasza:
86%
Én, mint 2 gyerekes szülő soha nem várnám el a gyerekeitől, hogy gondozzanak. Msx átmenetileg, mondjuk pár hétig műtét után. De életem végéig? Kizárt. Megyek otthonba. Látogassanak meg néha, meg hívjanak fel, de éljék az életüket. Munka után sport, szórakozás, gyereknevelés, házimunka. Ha engem kellene gondozni, az a szabadidejük 100%-át vinné el. Hogy kérhet, hogy várhat el egy szülő ilyet? Milyen élet lenne?
2023. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező,az öngyilkosságot felejtsd el! És ne legyen bűntudatod az anyád miatt. Normális szülő sosem bíztatna arra,hogy eldobd magadtól a lehetőségeket!

Nen tudom, hogy mennyibe kerül egy ápolót felvenni mellé,de hátha itt valaki tud segiteni ebben is. Ne add fel! Ki fogsz tudni szabadulni onnan! Nincs valami szolgálat erre? Nézz utána!

2023. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
88%

1 racionális megoldás létezik : az otthon. De mivel mentálisan ép, csak önként mehet.n

Ha Erasmusea se mertél elmenni, mert mi van ha történik valami a oapával (max hazamész, gondolom nem Japánba mentél volna, hanem valahova Európába) akkor a papa halála után ott fogsz ragadni anyukáddal amíg ő él.

Most kell lépned, amíg van segítség, mert utána 100% hogy nem fogsz

2023. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
86%
Így van, 1 megoldás van, az otthon.
2023. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
97%

"szeretnék változtatni, csak egyelőre nem látom a racionális megoldást."


Az a megoldás, hogy menjél el dolgozni, kezdj el félretenni, és akkor máris önállóbb leszel. Kezdj el pasizni, és ha találkozol valakivel, költözz vele össze.


Ha nagyapám meghal, akkor majd ráérsz foglalkozni azzal, hogy ni legyen anyáddal, addig még sok víz lefolyik a Dunán. Ha már különélő, házas nő leszel, neked is könnyebb lesz nemet mondani.

2023. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
8%
Elég önzőnek tűnsz, szereted az anyádat egyáltalán? Nekem is gondoznom kell őt, egyelőre nem teljesen mozgásképtelen, de sajnos gyorsan romlik az állapota. Valamilyen módon segíts rajta, te magad, vagy ápoló segítségével, de ne dugd egy otthonba, ahol senki sem nyitja rá az ajtót.
2023. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem 100%, hogy elvárná, hogy vele lakjak. LEgutóbb sokalltam be, amikor hasmenése volt, és nagyapám tette tisztába, és megszólalt, hogy ezt már te is egyszer megcsináltad (amikor papa a testvérénél volt vidéken), és hogy menne nekem is. Na itt konkrétan elkezdtem zokogni.

Szerintem egy otthon lenne a legjobb megoldás, ha papa meghal. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy ez mennyire lenne szívtelenség részemről, és mennyire elfogadható erkölcsileg, ha nem vele élném le életem hátralevő részét.

2023. jan. 15. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!