Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülõk, megszakítanátok a...

Szülõk, megszakítanátok a kapcsolatot a gyerekkel, ha kimenne külföldre, ami nem környezõ ország?

Figyelt kérdés
Azt mondták nekem, hogy oké, elmúltál 18, jogod van a saját életed élni, nekünk is jogunk van a saját döntésükhöz. Nem az utcára tesznek ki, hanem diplomával, nyelvtudással. És hogy kevesebbért is kitettek már embert otthonról (pl. nem volt templomi esküvõ)
2023. jan. 27. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Miért kéne megszakítani? Ha elmúlt 18 éves, van diplomája, nyelvtudása ami nélkül elég nehéz lenne külföldön boldogulni, akkor miért ne mehetne? Ennyi idősen már nem a szülők döntik el, hogy hol éljen a gyerek. Ha ő külföldön látja az életét akkor éljen ott. Én nem szakítanám meg a kapcsolatot, csak mert úgy döntött hogy nem mellettem akar élni
2023. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Van telefon, email, Facebook, lehet kapcsolatot tartani akkor is, ha pl Brazíliában vagy Új-Zélandon akarsz élni. És néha meg is lehet látogatni egymást, ők is mehetnek, te is jöhetsz.
2023. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem. De abban igazuk van, hogy joguk van duzzogni ezen. Az az ő érzelmük, gondolatuk. Mondjuk az egész gondolatmenetet sem értem 😅. Nem embert ölt a gyerek, csak elköltözik, az más, hogy aggódnék azon, ha bármi van nem tudnék érdemben segíteni és bármi baj van innen mire vadászok egy gépet, amivel kimegyek az nem annyi, mint országon belül.

Az esküvői példát értelmezni sem tudom, hamár házasodik a gyerek nincs honnan kirakni, gondolom együtt élnek valahol, max a kapcsolatot lehet megszakítani... De ilyen piti dolgok miatt biztos nem tenném meg. Ha az én szüleim ilyet mondtak volna tuti cuccolok amint tudok és hátra sem nézek 🙄.

2023. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Sőt biztatnám hogy meneküljön ebből a hulladék országból ahol diplomásként is sanszos az éhbér. Előbb mennék én is utána ha találok kint munkát minthogy ezen kiakadjak.
2023. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

Én nem szakítanám meg, de sajnos megszakad az magától is.

Ócska duma ez a “van telefon meg e-mail”, meg majd lesz látogatás oda-vissza… Ez nem ér semmit. Onnantól már a gyakorlatban nem lesztek részei egymás életének. Lesznek majd az elején sűrűbb, majd egyre ritkuló telefonok, meg évente egy három órás látogatás karácsonykor, és ennyi. Elhal ez szépen magától így, nincs rá szükség, bármit is megszakítani.

2023. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát ilyen szülőkkel én nem is akarnám tartani a kapcsolatot..
2023. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért döntene így egy szülő (az esküvős részt pláne nem értem).

Két éve költöztem ki Olaszországba, és bár nyilván sajnálták ők is és én is, hogy messze leszünk egymástól, teljesen támogatóak voltak, akkor is és most is. Azt mondták, hogy ez az én, egyetlen életem, úgy éljem, ahogy én szeretném és ha engem máshova húz a szívem, akkor kövessem.

Pár naponta telefonálunk, Skype-olunk, illetve három-négy havonta hazalátogatok pár hétre. Az adott feleken múlik, hogy mennyit tesznek bele a kapcsolat fenntartásába. Vannak szülők és gyerekek, akik egy városban élnek, mégis megromlott a kapcsolatuk ezért és azért.

24/N

2023. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a helyzet, amikor egyik szemem sírna, mert ritkán láthatnám őt, a másik meg örülne, hogy boldogul, hogy vannak tervei, de nem vagyok olyan önző, sem zsarnok, hogy ilyenért megszakítsam a gyerekemmel a kapcsolatot. A szüleid sem akarják megszakítani, csak megfélemlíteni szeretnének, érzelmileg zsarolni, hogy ne menj el.

(2 felnőtt gyerekem van)

2023. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy.
2023. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nem szeretnek. Ami teljesen furcsa, mert ez esetben nem kéne ragaszkodniuk a kapcsolathoz. Ha viszont valaki szeret valakit, azt nem zsarolja.
2023. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!