Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha nem akar elköltözn...

Normális ha nem akar elköltözni a 20 éves lányom?

Figyelt kérdés
Nemrég lett 20 éves a lányom, első éves az egyetemen. Meggyőztem anyukám , hogy neki adjuk azt a lakást ami jelenleg anyukámé és ki van adva, oda költözhetne és a rezsit is fizetném. De amikor felhoztam neki ezt az ötletet, teljesen kiakadt hogy még gyerek és nem fog elköltözni, én pedig már 18 éves koromban azt terveztem hogy hova , mikor költözhetek és 19 évesen már fel is költöztem Budapestre. Szerintem ebben a korban már ideje a saját lábára állnia, tanuljon egy kis önállóságot. De hallani sem akar róla, azt mondta, majd 25-26 évesen ráér.

2023. jan. 4. 17:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
26%
A ti neveléséetek...
2023. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

Nem ugyanazt az életet éli ma az ember, amit a Te korod 20 évesei éltek.


Nem tudom, nekem sem viccből mondják hogy örüljek a lakásunknak, hogy elférek, ne foglalkozzak sajáttal, ha nekem így jó, megöröklöm ezt, amit meg pénzt megkeresek költsem magamra.

Tőlem még 29 évesem sem fogadnak el pénzt.

2023. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%
Manapság sokan még 30 felett is a szülőkkel laknak. Ha még csak most kezdte az egyetemet, még csak 20 éves, akkor nem kéne kidobni otthonról. Bőven ráér elköltözni egyetem után. Lehet, hogy kicsit később kezd majd saját lakásra, önállóságra vágyni. Nincs vele semmi gond, ha még korainak érzi. Nem erőltetném. Az is lehet, hogy nemsokára megismerkedik valakivel, akkor talán szívesebben költözne, hogy kettesben lehessen a párjával.
2023. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
99%
Talan praktikusabb lett volna elobb ot megkerdezni, akarja-e, hogy beszeljel-e a lakasrol az edesanyaddal, mint forditott sorrendben, mivel most az o egyet nem ertese miatt az anyukaddal szemben is egy kicsit kinos helyzetbe kerultel. Hogyan boldogul a lanyod az egyetemen? Szereti es jol tanul, vagy nem erzi tulsagosan jol ott magat? Ha jol megy neki a tanulas es ugy erzi, jo eselye van ra, hogy rendes allashoz jut, miutan elvegezte, magatol is kialakul benne az onallosag. Legfeljebb egy kicsit kesobb, mint te. Minden ember mas.
2023. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
20 évesen még nagyon fiatal, nagyon más most az élet, mint amikor te voltál annyi. Ha ő még nem érzi, hogy készen áll erre, de dobd már ki otthonról. Legalább az egyetemet hadd végezze el, és majd ráér elköltözni, ha már dolgozik.
2023. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
23%
Szép egy szülő, nem mondom. Bár valóban jobban járna egyedül, minél távolabb tőled. Majd egy életre megutál, és bánhatod.
2023. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy embernek nincs rá igénye, miért kellene elköltöznie 18 évesen? ...

Ha téged zavar, hogy ott lakik, az egy másik dolog, de egy ember nem 18 évre vállal gyereket...

2023. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
Normális, de hogy gyereknek tartja magát, az már nem.
2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Hol vannak ilyenkor azok a gyakorisok, akik 18 évesen már külön laktak saját fizetésből vett saját luxuslakásukban??
2023. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem inkább örülj, hogy nem akar elköltözni, azt jelenti szeret otthon lakni. Én pl gyűlöltem, 21 évesen elköltöztem párommal, mert szüleim már elváltak, apám alkesz volt és szinte magamat neveltem 15-16 éves koromtól. Bár egyedül nem költöztem volna, nem mindenki szeret egyedül élni.
2023. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!