Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hosszútávon hogy lehet ezt...

Hosszútávon hogy lehet ezt kibírni? Bővebben kifejtem, alkoholista szülőről van szó...

Figyelt kérdés

Már születésem óta, előtte is ivott édesapám. Sohasem volt agresszív, nem ordított és nem szokott bántani senkit olyankor, de a munka utáni levezetésként láthatóan az italba menekül, évek óta próbálja titkolni, de nyilván érződik, látszik rajta az enyhe bódultság, az egy-két sör mellé van mindig egy kis kupica bor kitöltve, de ha tömény ital van itthon, az is egy hét alatt titokban elfogy. Ha kicsit többet iszik, látszik rajta hogy összevissza beszél, meggondolatlan, ügyetlen.

Érzelmileg nem tett hozzá az életemhez, normálisan beszélgetni sem tudtunk sohasem. Üres és sokszor nemtörődöm a környezetével, ha én elmegyek valahova, vagy történik velem valami, egy szóval nem kérdezné meg hogy vagyok, hogyan érzem magam. Mindidáig próbáltam ezeket elfogadni, de már úgy érzem, felemészt és én is átveszem ezt az érzelmi ürességet, nem vagyok képes szeretni, nem volt még rendes párkapcsolatom, mindig valami visszalök tőle, és tudom hogy ez az itthoni példákból ragad rám, hiába próbáltam mindig is megváltozni.

Gondolkodtam hogy elmegyek pszichológushoz, de apámnak nem merem ezt ajánlani, nem merek erről beszélni, kissé bűntudatom lenne, hogy tisztességesen dolgozik, megtesz mindent a családért, és megfosztanám őt attól az egy dologtól ami még "örömet" okoz neki, legyen ez akármilyen hamis is.

Aki hasonló helyzetben él, tudna segíteni, mit érdemes tenni hogy ne tegyen tökre ez a kapcsolat és ez a véget nem érő kör?



2023. jan. 29. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
5%
Most ha iszik de maugy nem lesz belőle vadállat akkor mi a vlaódi gond?
2023. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%
Én sem értem.
2023. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Ne az apádat hibáztasd azért, mert nem volt rendes párkapcsolatod, semmi köze hozzá. Úgy nem mész tönkre, hogy elköltözöl ebből a lehúzó környezetből, és éled a saját életedet. A kapcsolatot megjavítani nem tudod, őt nem tudod megváltoztatni. Pszichológushoz küldeni se, nem a te dolgod. Saját magadat pszichológushoz küldeni viszont igen, hogy ezt meg tudd emészteni, ehhez ő nem kell. A saját életedért vállalj felelősséget, máséért nem.
2023. jan. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
fúha
2023. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 NTBS ***** válasza:
28%
Saját lábára álljon az ember. Neked is ezt javaslom.
2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%
Apám alkoholista és annó baltával kergetett. Sokkal jobb lett volna ha csak nem tesz semmit,mint a tied. Én azzal vigasztaltam magam,hogy egyszer úgyis elkoltozom és akkor jobb lesz. Így is lett.
2023. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Apám 40 éves iszik. Most 65 èves van mikor tör zuz. Aztán nem emlexik semmire. Az anyja adott neki mindig pénzt mert zsarolta. Mama meghalt és én nem adok neki. Már 2 dl is megárt neki de nem sajnálom. Tönkretette az èletem de nekem kell eltartani
2023. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Ezzel a linkel kezdtem, nagyon sok hasonló volt,a keresett kifejezés pedig az érzelmi elérhetetlensèg.

Azèrt is linkeltem,mert nagyon jól körbeírtad, egyből ez jutott eszembe.Másrèszt van aki könyvet írt erről, pszichológusok foglalkoznak a témával,ezt lehetetlen itt 100 százalékosan megválaszolni, viszont el tudsz indulni egy úton.Tudom hogy nem lesz könnyű,mert nagyon zavaró a közöny.

Nekem a párom vált érzelmileg elèrhetetlennè az ital miatt.Èvek alatt történt,szèp lassan megmèrgezte a kapcsolatot.Eleinte mèg rèszegen szeretett, aztán ez átváltott kötözködèsbe.Ma már gyűlöl rèszegen.Józanul tompa,èrdektelen, közönyös.

A másik dolog, amire szeretnèlek figyelmeztetni:az alkoholizmus progresszív betegség.Sosem áll egy helyben.A rákról ezt mindenki tudja,az alkohol azèrt alattomos,mert elhiteti,hogyha az illető tartja a mennyiséget,szèpen viselkedik,akkor nincs semmi baj.A háttérben viszont tönkremegy az illető,meg kell fizetni az árát a folyamatos èvekig tartó,napi szintű alkohol fogyasztásnak.

Az alkoholista demenciát is sokan ismerik,ès viccet is csinálnak belőle,de az érzelmi elszürkülès tènyleg tragikus.Hiszen abból akit szeretsz,egy érzelmileg- ès kèsőbb testileg is -,zombi lesz.Az idegrendszernek,ès az agynak az alkohol egy mèreg.

Azt gondolom vannak èrzelmeid, különben

1: nem írtál volna ide

2: nem bántana ennyire

Próbálj meg közel kerülni,ha ez nem megy,akkor inkább engedd el;az alkholista èrzelmi palettáján nem szerepel a szeretet,akárnennyire bombázod a legtisztább èrzelmeiddel,ők valahogy megijednek ettől,mert a szegènyes felfogásukkal ez nekik már túl sok.Mint amikor egy Angol úriember ès egy Olasz halász beszèlget.

2023. febr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%
Na ennek a leírásnak az alapvető hasznosságát nagyban csökkentette a "próbálj meg közel kerülni" kitétel. Mért kéne közel kerülni, ami alapból kudarcra van ítélve? Nem is kell és nem is lehet. Minél távolabb kell kerülni. Soha nem lesz apa, ne reménykedjünk. Akkor nem teszi tönkre a gyereket, ha ezt tudomásul veszi.
2023. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

19!

18-as vagyok.Te így gondolod,ez a te gondolkodásod.Èn viszont vitatkoznèk ezzel az álláspontoddal;mindenkinek azt tanácsolom,ès magam is így teszek,hogy nem kell csak úgy elsètálni attól,hogy nehéz az ügy.Ez az èlet más területèn is igaz.A kèrdező nem véletlenül van itt.Lehet utálni a piás alkeszeket,de a magunk megnyugtatása érdekében tehetünk lèpèseket.Ès ha ez nem sikerül,akkor igen, nyugodt szívvel távol lehet kerülni.

De előtte szerintem ne hagyjunk potenciált az ügyben.

2023. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!