Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell alkoholistának...

Miért kell alkoholistának titulálnia engem anyámnak csak azért, mert több alkoholt fogyasztok, mint ő? 20

Figyelt kérdés

Ő egy évben kétszer fogyaszt alkoholt maximum, akkor is nagyon minimális mennyiségben. Újévkor, meg egy családi összejövetelen.

Én havi maximum 5-ször(ennél több sosem volt, de ez rendszeres), de többnyire csak kétszer, és akkor sem részegedek le. Ha hétvégén beülök valahová a barátaimmal, szerintem belefér 1-2 pohár bármi. Ha meg nincs időm ilyesmire, akkor simán van, hogy hónapokig semmi, és nem is hiányzik. És persze, megtehetem, hogy nem említek ilyesmit anyunak, nincs köze hozzá, nem is vagyok otthon, csak havi kétszer, de azt azért csak elmesélhetem neki, hogy ekkor meg ekkor találkoztam a barátaimmal(ez azért érdekes, mert ritka, hogy többen is ráérünk egyszerre), én meg nem vagyok hajlandó kamut kitalálni a helyszínre, mert mondjuk anyám felháborodik azon, hogy kocsmába voltunk, függetlenül attól, hogy én akár állíthatom azt is, hogy amúgy nem ittam alkoholt éppen.

Viszont mindig megkapom, hogy ez függőség, alkoholista vagyok, stb. Holott nem. Nem magamban iszok kényszeresen, soha nem hiányzik egyébként.


2022. nov. 7. 08:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Ez van, neki ennyi se fér bele.
2022. nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
47%
Ez még messze nem alkoholizmus. Az anyád valószínűleg teljesen más értékrendet képvisel. Nyomtass ki neki egy cikket arról, hogy mi az alkoholizmus.
2022. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%

Valószínű a családban volt már alkohol gond és roppant mód aggódik nálad ez hova fejlődik. Ilyenben gondolkdj.

Nekem is van olyan ismerősöm aki 20 éve még pont ennyit mondott mint te: munka után egy-két sör belefér. Az még semmi, ráadásul nem is mindennap. Mostanra (elmúlt 45 most) semmije nincs cserébe meló után csak a pia létezik.

2022. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
16%
Ez még nyilván nem alkoholizmus, de kocsmázol, szóval úgyis az lesz belőle.
2022. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
63%
Akár állíthatod is? Ha csak állítod, akkor anyádnak van igaza..
2022. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
36%
20 évesen minden mum 2 hetente hétvégén ezek szerint kocsmázol.Esetenként mind a 4 hétvégét ott töltöd,mert azt írtad, időnként előfordul havi 5 alkalom is.Nyilván ez így még nem alkoholizmus,de rossz szokás.Haverokkal találkozni csak kocsmában lehet?Jót beszélgetni,szórakozni,csak alkohol fogyasztás mellett lehet?Írod,hogy nem részegedsz le,ami helyes,de mondjuk valószínűleg legalább spicces vagy,ami meg rendszeresen igen aggasztó lehet,főleg,ha van esetleg rossz tapasztalata anyukádnak a családban.Én hogy őszinte legyek,nem is értem,soha nem is értettem ezt a minden hétvégi ivászatot.A napiról ne is beszéljünk,aki minden nap munka után iszik,mert az még már tényleg alkoholizmus, akkor is,ha csak 1 sörről beszélünk.
2022. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy anyukád családjában van/volt alkesz, és ezért reagál ilyen tulzóan?
2022. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nyilván akkor mondom azt, hogy nem ittam alkoholt, ha tényleg nem ittam.

A havi ötnél volt egy kis férecsúszás a megfogalmazásban, a havi öt eddig egyszer történt meg. De én azt írtam,hogy átlag havi kettő. Ebben benne van az is, amikor egyszer sem fogasztottam semmi alkoholt két hónapig. Meg nem csak a kocsmába találkozom a barátaimmal, csak nem sok minden van nyitva olyankor, amikor tényleg többen ráérünk. Ráadásul akkor is olyan helyen vagyunk, ahol fogyasztás mellett lehet társasozni, szóval még csak nem is az a lényeg, meg nem is feltétlenül fogyasztunk alkoholt, attól hogy a hely tulajdonképpen kocsma jellegű...

Spicces sem szoktam lenni mellesleg.

2022. nov. 7. 09:46
 9/38 anonim ***** válasza:
11%
Hat nemtom engem agyon vertek volna ha 20 evesen havi 2x bebaszcsizok. Egyetemen mas a helyzwt, azt javaslom koltozz el otthonrol es akkor oda hanysz a lakasodban ahova jol esik.
2022. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
32%

"Én havi maximum 5-ször(ennél több sosem volt, de ez rendszeres), de többnyire csak kétszer..."


Akkor most rendszeresen havi 5ször vagy csak kétszer? Amúgy ha rendszeres, akkor alkesz az ember.

2022. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!