Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hagyjátok, hogy a...

Mennyire hagyjátok, hogy a szüleitek beleszóljanak a dolgaitokba? (20-25 éves korosztály)

Figyelt kérdés
Ami engem illet, konkrét elképzeléseim vannak az életemmel kapcsolatban. Régebben elég konkrétan próbáltak terelgetni, de egy idő után megelégeltem és húztam egy határt. Azóta is érzem, hogy próbálnak befolyásolni fontosabb kérdésekben. Sokszor nem értik az álláspontomat, nekem pedig óriási frusztrációt okoz az, hogy nem egyezik a véleményünk, viszont nem akarom azt se, hogy a mentális egészségem menjen rá a dolgokra. Például ti az ilyen helyzeteket hogy kezelitek?

2023. febr. 2. 22:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem baj, ha nem egyezik a véleményetek. Miért kéne, hogy egyezzen?

Azt senkitől nem várhatod el, hogy ugyanzt gondolja, mint te.

Kerüld inkább a témát, ha zavar.

2023. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Tanácsot érdemes meghallgatni, esetleg meggondolni, megköszönni, azt viszont nem kell hagyni, hogy irányítsanak.
2023. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Semennyire. Mondjuk engem le se szarnak.
2023. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire, miért hagynám? 19 éves korom óta nem is lakom otthon.
2023. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon fontos a véleményük és ha úgy csinálok valamit, hogy előtte abban nem egyezett meg a véleményünk, akkor bizonytalanná válok és megijedek. Hozzáteszem, hogy elég tapasztalatlan vagyok még és félek, hogy csak elrontom az életemet, ellenben nekik csak van már élettapasztalatuk.
2023. febr. 2. 22:58
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Majd 35 évesen is anyucitól fogod elvárni, hogy döntsön helyetted?
2023. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5

Bízzál jobban magadban. Az sem baj, ha hibázol. Kijavítod és tanulsz belőle.

2023. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt neked kell ezen változtatnod. Én 23 vagyok, külön élek. Tisztelem, becsülöm a szüleim és szoktam tanácsot kérni. Pl. egészségügyi témákban nagyon hallgatok rájuk, befektetésekben legtöbbször a saját fejem után megyek. Szerintem ennyi idősen már függetlenedni kell a véleményüktől és úgy kezelni őket (persze ha méltók rá) mint tapasztalt bizalmi embereket, akik adhatnak tanácsokat, de aztán magadtól döntesz.
2023. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Apám elmondhatja a véleményét, vagy kimondhatja, mit hogyan csináljak, aztán azt is megteheti, hogy elégedetlenkedik emiatt, mert nem úgy csináltam. Megfontolom, amit mond, de ha máshogy akarom, máshogy csinálom. Nincs megtiltva semmi. Van, hogy kiakad a fentieken, van, hogy nem. Most vagyok 21, kb 16-17 évesen jött el annak az ideje, hogy eljött a "lázadásom". Avagy addig úgy volt, hogy ha azt mondja, kóstoljak meg valamit, udvariasságból kérte, valójában mindenképp kóstoljam meg (pl most nem vágyom megkóstolni az új kolbászt, előtte ettem, egy falat nem megy le, de akkor is kóstoljam meg azonnal). Komolyan mondom, ilyen jelentéktelen apróságok megtagadása is baromi nehéz volt, mert utána jött a sértődés, duzzogás, és persze a "csináljak, amit akarok", de azért legközelebb is ugyanígy eljátszotta. Ilyen apró dolgoktól indultam el, hogy a nem az nemet jelent.


Nemigen vannak dolgaim, de amik igen, azokba beleszólni nem szól, hanem kéretlen véleményből rögtön több adódik, amennyiben kifejtem. Nem kell mindenről tudni. Amit meg elmondok, ismerem annyira az apámat, hogy tudjam, mikor számíthatok arra, hogy "nem kritizálom/rugózok rajta/okoskodok, csak mondom, hogy...".


Egyik fülemen be, másikon ki.

2023. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Senki nem dönt helyettem most se. Ilyet egy szóval nem írtam.

Arról van szó, hogyha ők A felé terelgetnének, de én érzem, hogy az az irány nagyon nem az én utam, hanem inkább B az és ők ezt nem kultiválják, akkor elbizonytalanodok, hogy biztos én gondolom-e jól és nem kellene-e inkább mégis rájuk hallgatni. De ezt egyébként már leírtam fentebb.

Tudom, hogyha több élettapasztalatom lesz, akkor ez sokkal egyszerűbb lesz és jobban fog menni, de most még nehéz.

2023. febr. 3. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!