Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hagyjátok, hogy a...

Mennyire hagyjátok, hogy a szüleitek beleszóljanak a dolgaitokba? (20-25 éves korosztály)

Figyelt kérdés
Ami engem illet, konkrét elképzeléseim vannak az életemmel kapcsolatban. Régebben elég konkrétan próbáltak terelgetni, de egy idő után megelégeltem és húztam egy határt. Azóta is érzem, hogy próbálnak befolyásolni fontosabb kérdésekben. Sokszor nem értik az álláspontomat, nekem pedig óriási frusztrációt okoz az, hogy nem egyezik a véleményünk, viszont nem akarom azt se, hogy a mentális egészségem menjen rá a dolgokra. Például ti az ilyen helyzeteket hogy kezelitek?

2023. febr. 2. 22:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Igen, abban mindig egyetértünk, hogy az ő idejükben is más világ volt, meg most is teljesen más. Máshogy látják ők a világot középkorú fejjel, meg máshogy én huszonéves fejjel.
2023. febr. 3. 10:32
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézd meg, az életük melyik területén értek el sikereket, abból láthatod, miben tudnak jó tanácsot adni.
2023. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindenben kikérem meghallgatom a véleményüket. Van hogy kapok kéretlen véleményt is. A legtöbb dologban már van határozott véleményem, és ezekben nagyon ritkán tudnak meggyőzni az ellenkezőjéről. Van olyan is hogy valamiben nem vagyok biztos és akkor sikerül meggyőzniük.

De már volt olyan döntésem amiben teljesen mást csináltam mint amit a szüleim mondtak és jobban tettem hogy így döntöttem. Ők nem örültek neki, de beletörődtek.

2023. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
30 éves múltam, 24 éves koromtól külön élek, de jó a kapcsolatom velük. Bele nem szólnak az életembe, csak próbálnak tanácsod adni. Például egy időben azzal nyaggattak, hogy lassan ideje családot alapítani, mert már ennyi idősen nekik már megvoltam én és 30 felé már nem könnyű olyan nőt találni, aki megálapodna velem. Nekem másak a preferenciáim, az én életemben sokadik helyen szerepel a családalapítás. Ezt amikor elmondtam nekik, akkor bár nem örültek neki, hogy nem lesz unokájuk, de elfogadták, mert azt mondták, hogy az én életemet nemem kell élnem és nem nekik kell megfelelnem.
2023. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!